• Anasayfa
  • Bilgi
  • Bisikletle dünya turu yapan Dean ve yol arkadaşı Nala

Bisikletle dünya turu yapan Dean ve yol arkadaşı Nala

nihanbayram

Gerçekten kalbini eritip yüzüne böyle şapşal bir gülümseme konduracak bir hikâye okumaya hazır mısın? Özellikle 11 Nisan Evcil Hayvan Günü’nde anlatmak istedim ki belki bu vesileyle sen de eğer evcil hayvanın varsa onunla yola çıkarsın ya da evcil hayvanın yoksa belki sokaklarda ve barınaklarda senin sevgine ihtiyaç duyan bir yol arkadaşı sahiplenirsin. Gerçi Dean ve Nala’nın hikâyesinden sonra seyahatlerini kedi aramakla da geçirebilirsin bak emin olamadım.

Dean Nicholson bunaltıcı ofis hayatına elveda deyip tek başına bir dünya turuna çıkma kararı alıyor. 31 yaşındaki Dean, İskoçya’nın Dunbar şehrinden Eylül ayında bisikletiyle yola çıkıyor. 9 ülkeyi bisikletle dolaştıktan sonra Bosna Hersek’ten Karadağ’a geçerken tüm planlarını değiştirecek bir olay oluyor.

Uçak Bileti

Bisikletiyle dik bir tepeden yavaş yavaş çıkarken bisikletinden yüksek sesle müzik çalıyor ama şarkıdaki bir anlık boşlukta Dean bir miyavlama duyuyor. Bir de görüyor ki arkasında onu kovalayıp dikkatini çekmeye çalışan bir kedi var. Hemen durup yanındaki yiyeceklerden paylaşıyor bu yavru kediyle. Dean ilk başta kediyi yanına almayı hiç düşünmüyor ama bu minik yavru peşini bırakmayınca yanına alması gerektiğine karar veriyor.

Dean ve Nala

Bisikletinde onun için bir yer açıyor ve bundan sonra yol arkadaşı oluyorlar. Dean ona bisikletinin sepetinde bir koltuk hazırlasa da bu tatlı kedi Dean’ın omzunda seyahat etmeyi tercih ediyor. Beraber kaldıkları çadırda da Dean’ın yanından bir saniye bile ayrılmıyor. Dean onu veterinere götürüp gerekli kontrolleri ve aşıları yaptırdıktan sonra adını Nala koyuyor.

Dean ve Nala

Dean, kendisi pedal çevirirken Nala’nın tüm gün oturup kuyruğuyla oynadığını ve ona hiç yardım etmediğini söyleyip ilişkileriyle dalga bile geçiyor. Ne yazık ki bir gün fırtına varken yollarına devam etmek zorunda kalıyorlar. Böyle olunca da Nala biraz hastalanıyor ama Dean hemen onu veterinere götürüyor. Nala’nın yollardan bir süre uzak kalması gerektiğini ve özel bir bakıma ihtiyacı olduğunu duyunca da turuna ara verip Nala’yla ilgileniyor.

Dean Nala

Nala iyileştikten sonra da yollarına devam ediyorlar. Şu anda da ikiliyi 1bike1world hesabından takip edebilirsin. Onların birlikte tüm fotoğraflarını gördükten sonra sen de hayatını değiştirecek bir adım atabilirsin. Uçak bileti almak için buraya, bir can yoldaşı sahiplenmek için de haydi barınaklara.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/1bike1world/


nihanbayram
Nihan Bayram
481 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar