Bir uçak bileti uzağınızda olan 10 cennet yer

nihanbayram

Dünya üzerinde cennetin tarifi için kullanılabilecek güzellikte olan çok sayıda yer var. Doğanın insanlığa hediyesi olan bu yerlerden sizin için bir öneri listesi hazırladık. Eğer vaktiniz varsa hepsi sadece bir uçak bileti uzaklığında.

Yalta, Ukrayna

Yalta, Ukrayna

Aslında Yalta denilince tarihi öneminden ve nasıl 2. Dünya Savaşı’nın burada sona erdiğinden de bahsetmek lazım ama ben plajlarından ötesine geçmek istemiyorum. Eğlence hayatı Avrupa’nın bir numaralarından olan Yalta hem doğal güzellikleri hem de güzel insanlarıyla mükemmel bir tatil bölgesi.

Uçak Bileti

Côte d'Azur, Fransa

Côte d'Azur, Fransa

Fransa’nın ünlü tatil bölgesine Fransız Rivierası olarak adlandırılan bu sahil şeridine hoş geldiniz. İstanbul’dan 3 saat civarı bir yolculukla gidilebilen bu Akdeniz kentinde doğa muhteşem manzaraları ve plajları ile sizi bekliyor.

Peri Havuzları, İskoçya

Peri Havuzları, İskoçya

Skye adı verilen adada bulunan Peri Havuzları, tepelerin eteklerindeki çiçekler ve nehrin o tepelerden süzülerek oluşturduğu havuz gibi parıl parıl görüntü ile ünlü.

Como Gölü, İtalya

Como Gölü, İtalya

İtalya’nın ünlü şehri Milano’ya sadece 1 saatlik uzaklıkta olan Como Gölü, hemen hemen her ulustan özellikle zengin ve ünlülerin akınına uğrayan bir göl. Buradan ünlülerin ev alma nedeni ise aslında fotoğraftaki güzellikte gizli.

Tenerife, Kanarya Adaları

Tenerife, Kanarya Adaları

Kanarya Adaları’nın en ünlüsü olan Tenerife, Santa Cruz de Tenerife Karnavalı diye adlandırılan dünyanın en büyük karnavallarından birine de ev sahipliği yapıyor. Ama Tenerife’yi böyle güzel kılan kesinlikle manzarası.

Dubrovnik, Hırvatistan

Dubrovnik, Hırvatistan

Güzel plajlarıyla her yıl Türkiye’den çok sayıda turistin ziyaret ettiği Hırvatistan’ın meşhur kenti Dubrovnik’te kesinlikle rahat bir tatil geçireceksiniz. Bölge halkı da Türklerin burayı ziyaret etmesine alışkın olduğundan hem yiyecek hem de hediye olarak dilediğiniz gibi ürünler bulabilirsiniz.

İbiza, İspanya

İbiza, İspanya

Eğlence, havuz partileri, güzel sahiller, yaz, turizm… İbiza’yı anlatmak için çok sayıda kelime var. Oraya cennet adası denilmesinin en büyük nedeni de plajlarıyla, eğlence hayatıyla her şeyin bir bütün olarak yaşanabildiği bir yer olması.

Portofino, İtalya

Portofino, İtalya

Adına şarkılar yazılan bu sahil kasabası hem renkli evleri hem de doğal manzarasıyla tatilcilerin ilgi odağı. Genova’ya bağlı olan belde sanki usta bir ressamın ellerinden çıkmış gibi.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri

Fazla uzağa gitmenize de gerek yok aslında hem kaplıcalarıyla hem de görüntüsüyle Pamukkale travertenleri dünyanın her yerinden turistler tarafından ziyaret ediliyor. Dünyaca ünlü tüm haber siteleri dünyada doğa harikası yerleri sıralarken Pamukkale’den bahsediyor.

Kapadokya

Kapadokya

İstanbul ve Antalya’dan sonra en çok turist çeken yerlerin başında gelen Kapadokya da ülkemizin dünyaca bilinen ilgi çekici yerlerinden birisi. Hayalet Sürücü 2, Dünyayı Kurtaran Adam gibi bir sürü filme de ev sahipliği yapan Kapadokya’da; balon turu, Göreme’de yürüyüş, at biniciliği ve tarihi yapıları görmek gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
481 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar