Ramazan Bayramı’na az kaldı. 8-9 ve 10 Ağustos tarihlerini kapsayan Ramazan Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Yine İstanbul’da yol kenarlarındaki ISPARK’lar da ücretsiz yapılırken, belediye otobüsleri yüzde 50 indirimli hizmet verecek.

Bayram tatilinde köprü ve otoyolların ücretsiz olması uygulamasına bu yıl da devam edildi. Bakanlar Kurulu, Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan 8 Ağustos Çarşamba saat 00.00’dan 11 Ağustos Pazar günü saat 24.00’e kadar otoyolların ücretsiz olması, bayram süresince de belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz veya indirimli olması yönünde karar verdi. Buna göre örneğin Ankara’da toplu taşıma ücretsiz olurken, İstanbul’da ise yüzde 50 indirimli olacak.

ISPARK 2 gün ücretsiz

Ayrıca yine İstanbul’lular otopark hizmeti veren ISPARK bayramın ilk 2 günü yol üstündeki 500 otoparkta ücretsiz hizmet verecek. ISPARK’larla ilgili sorun yaşamanız durumunda 0212 274 20 20 numaralı İSPARK Hizmet Hattını arayabilirsiniz.

Belediye otobüsleri yüzde 50 indirimli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 3 gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca ulaşımda yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı. İBB Meclisi’nin aldığı karara göre; İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş füniküleri ve şehir hatları vapurları ile birlikte ayrıca, İstanbul Otobüs A.Ş. ve özel halk otobüsleri de yüzde 50 indirimli hizmet verecek” denildi.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2318 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.