Atina'ya 29,99 Euro'ya uçak bileti

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Pegasus Hava Yolları 29 Haziran’dan itibaren Yunanistan’ın başkenti Atina’ya uçmaya başlıyor. Biletler yeni destinasyon olduğu için 29,99 Euro’dan satışa çıktı.

Yaz geldi ve Yunan adaları modası yeniden başladı. Yunan adalarına gitmek isteyenler, Yunanistan kıyılarında dolaşmayı tercih edenler, 29,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Atina seferlerinden uçak bileti satın alabilirler. Atina’dan tüm Yunan adalarına gemi ya da feribot seferleri yapılıyor. Yunanistan’a gitmişken sadece adalarla sınırlı kalmayayım, bir de Atina’yı göreyim derseniz Pegasus’un avantajlı seferlerini kaçırmayın. Gelin Atina’da neler yapabileceğinize de göz atalım…

Şehri gezmeye Akropolis’ten başlayın

Atina gezisinin başlangıç noktası Yunanistan’ın da simgesi Akropolis’tir. Atina bu tapınağın eteklerine kurulmuştur. Akropolis’e çıkarken o taş sokaklarda yürürken, kendinizi o yıllarda yaşayan bir kahraman gibi hayal etmeniz içten bile değil. Akropolis’e çıkmışken dünyanın en ünlü arkeolojik kalıntılarından biri Parthenon’a uğramadan geçmeyin. Yapı MÖ 4.Yüzyılda beyaz renkli mermerden yapılmış.

Dönüşte Atina’nın eski yerleşim yerlerinden Plaka’yı da gezebelirsiniz. Yine hediyelik eşya almak istiyorsanız mutlaka Monastiraki’ye uğramanızı tavsiye ederiz. Burada hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlar ve tezgahlar bulabilirsiniz.

Ponponlu ayakkabılı askerlerin geçit töreni

Atina’ya özgü bir başka yapı da Syntagma Meydanı. Yunanca’da Anayasa Meydanı anlamına gelir. Burada Meşhul Asker Anıtı da yer alır. Buradaki Parlamento binasının önünde televizyonda gördüğünüz ayağı ponponlu ayakkabılar ve yerel giysileriyle geçit yapan Yunan askerlerini görebilirsiniz. Modern Atina’yı, kaliteli restoran ve barları görmek isterseniz de Kolonaki semtine uğramanız gerekir. Dilerseniz feribotla Yunan adalarına da gidebilirsiniz. Pire limanından hareket eden gemi biletlerini şehirdeki satış noktalarından satın alabiliyorsunuz. Atina'da konaklamak yapmak içinde otel sayfamıza göz atabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2038 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar