Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay


Merve Kılıç
| 2 Dakikalık Okuma| 90 |Güncellenme : 10 Aralık 2019

Bir yere uçakla seyahat edeceksiniz. Bavulunuzu hazırladınız, aceleyle yola çıktınız. Yolda biraz da trafik varsa, uçağa yetişmek tam bir maceraya dönüşebilir. Havalimanına kadar zar zor ulaştıktan sonra hızlıca uçağa geçmeyi planlarken o da ne... Güvenlik kontrolünde uzuun bir kuyruk sizi bekliyor. Uçağı kaçırmamak için yolcularla veya güvenlik görevlileriyle konuşup öne geçebilirsiniz. Ancak bu size zaman kazandırsa da kalkmak üzere olan uçağınıza yetişmeyi garantilemiyor.

Tanıdık geldi değil mi? Birçoğumuz uçağa yetişme telaşı içndeyken güvenlik kontrolünde bunları yaşamışızdır. Uçuşların güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli olan bu uygulamalar daha rahat ve bir ortam sağlasa da özellikle acelesi olanlar için büyük zaman kaybına neden olabiliyor. İşte bu soruna çözüm olarak İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı çok yakında iç hatlarda güvenlik kontrolünü teke indirmeye hazırlanıyor.

Türkiye'de ilk uygulama

İzmir'i dünyaya bağlayan Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı çok yakında Türkiye'de ilk olacak bir uygulamaya imza atacak. 1 Temmuz'dan itibaren ilk güvenlik kontrol noktalarını kaldıracak Adnan Menderes Havalimanı'nda yolcular tek bir güvenlik kontrolünden geçerek uçağa binebilecek. Geçtiğimiz yıl 11 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan Adnan Menderes Havalimanı'ndan yurt içinde 7 havayolunun seferleri ile 20 noktaya, yurt dışında ise toplam 58 havayolu ile 75 noktaya seferler düzenleniyor.

Havalimanında yolcuların daha rahat ve konforlu bir uçuş deneyimi yaşamaları için özel olarak tasarlanmış yolcu salonları, kafe, restoran ve hem iç hatlar hem de dış hatlarda alışveriş yapılabilecek alanlar da var.

Karşıyaka, Alsancak, Balçova gibi hem şehir içinde hem de Efes, Bergama, Çeşme, Alaçatı gibi çevresinde gezilip görülecek çok sayıda harika yer olan İzmir'e bu yaz uçmanın tam zamanı! Yaklaşan bayram tatilini de fırsat bilip İzmir'i ziyaret etmek isterseniz, en uygun uçak biletlerini karşılaştırmak içinhemen tıklayın. İzmir'de görülecek o kadar çok şey var ki... Bu yerlerden öne çıkanlar galerimizde. Ayrıca başta kumru olmak üzere İzmir'in en lezzetli yiyecek ve içeceklerini İzmir'de ne yenir ne içilir galerimizde keşfedebilirsiniz.

 

Merve Kılıç
106 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.