Acilen tatile çıkmanız gerektiğinin 8 belirtisi

nihanbayram

Günlük hayatın koşuşturması içinde fark etmesek de kimi zaman çok yorulup bunalıyoruz. Her şeyi bırakıp birkaç günlüğüne de olsa uzaklaştığımızda ise tam da ihtiyacımızın bu olduğunu anlıyoruz. Son tatilinizin üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun, eğer sizde de bu işaretlerden biri mevcutsa, tatile ihtiyacınız var demektir.

Pazartesi sendromu başladıysa

Pazartesi sendromu başladıysa

Veya daha kötüsü hiç bitmediyse... Pazartesi sendromu özellikle mesai saatlerinde çalışanlar için her hafta görülen kronik bir hastalık gibi. Bu hastalıktan muzdaripseniz belki de ihtiyacınız olan yaşadığınız yerden bir süre uzaklaşmaktır. Yıllık izniniz yoksa da en azından hafta sonu için bir yerlere kaçmak çok iyi gelebilir

Uçak Bileti

Her şeye yetişmeye çalışıyorsanız

Her şeye yetişmeye çalışıyorsanız

Hem de her şeye... Otobüse, servise, işe hatta öğle yemeğine yetişmek için özel olarak çaba harcıyorsanız belki de ihtiyacınız olan bir süre hiçbir şeye yetişmemektir.

Rutin diğer adınız olduysa

Rutin diğer adınız olduysa

Evden işe işten eve bir hayatınız varsa ve bunun dışına çıkmak için hiçbir şey yapmıyorsanız tatile ihtiyacınız var demektir. Belki de uzun bir tatile. Bu arada sizi nelerin gerçekten mutlu ettiğini düşünebilir ve hayatnızda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Uçak biletlerine bakmak hobi olmuşsa

Uçak biletlerine bakmak hobi olmuşsa

Sürekli uçak biletlerine bakıyor ama her defasında almadan sayfayı kapatıyorsanız, belki de şimdi tam sırasıdır. Özdllikle tatil zamanlarının dışında kalan zamanlarda hayal edemeyeceğiniz kadar ucuza bilet bulabilir, belki de yaşadığınız şehirde harcayacağınızdan çok daha azını harcayarak farklı bir kenti gezebilirsiniz.

Bavulunuz tozlanmaya başladıysa

Bavulunuz tozlanmaya başladıysa

Bavulunuzun üstü kullanılmamaktan bir toz tabakasıyla kaplanmaya başladıysa, şimdi onu açıp içini kıyafetlerle doldurmak için en doğru zamandır. Sadece bavul hazırlamak bile tatil moduna girmeyi kolaylaştırıp yeni yerler görmek için ilham kaynağı olabilir.

Kahve sayısı giderek artıyorsa

Kahve sayısı giderek artıyorsa

Daha çok çalışmak için gün içinde içtiğiniz kahvelerin sayısı gitgide artıyorsa bu sayıyı artırmak yerine kahvenin yerine ayakta tutacak benzersiz bir deneyim yaşamaya ne dersiniz? Bunun için öncelikle tatilden ne beklediğinize karar verin. Macera? Dinlenmek? Uzaklaşmak? Cevap hangisiyse ona uygun bir rota çizebilirsiniz.

Tatilin düşüncesi bile heyecanlandırıyorsa

Tatilin düşüncesi bile heyecanlandırıyorsa

Daha planları bile belirlemeden tatile çıkmanın düşüncesi bile iyi geliyor ve harekete geçme isteği uyandırıyorsa tatil çanları çalıyor demektir. Yapabileceğiniz en iyi şey sakin olmak ve bu dönemde gidilebilecek en iyi destinasyonları belirlemek.

En son gördüğünüz tatil fotoğrafı bir arkadaşınıza aitse

En son gördüğünüz tatil fotoğrafı bir arkadaşınıza aitse

Tatilde son çektirdiğiniz fotoğrafın tarihi anımsayamayacağınız kadar eskiyse ve arkadaşlarınızdan duyduğunuz hafta sonu maceralarının artık dinleyicisi olmaktan sıkıldıysanız kendi planlarınızı yapmanın ve en kısa sürede harekete geçmenin zamanı gelmiş demektir. Nereye gideceğinize karar veremediyseniz, en güncel seyahat önerilerimize ve dünyadan harika rotaları keşfedebileceğiniz galerilere göz atabilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
485 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar