Abu Dabi’nin yollarına düşürecek 6 şey


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
19 Ocak 2018 | 12

Birleşik Arap Emirlikleri denince birçoğumuzun aklına ilk gelen yer Dubai. Ancak ülkenin başkenti Abu Dabi çöl safarisi gibi macera dolu deneyimler, devasa alışveriş merkezleri, tema parklar, kumsallar ve daha fazlasıyla eğlenceli bir tatil için en az Dubai kadar çekici.

1- Ferrari aşıkları için Ferrari World

Eğer tam bir Ferrari tutkunuysanız veya arabalarla aranız iyiyse, Abu Dabi’deki ilk duraklarınızdan biri Ferrari World olabilir. Çok geniş bir alanı kaplayan Ferrari World Abu Dabi’nin en eğlenceli ve ünlü yerlerinden. Abu Dabi’de eğlenceye doğru uçmak isteyenler, şehre uçuşlar işte burada!

1- Ferrari aşıkları için Ferrari World

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2- Çölde safari macerası 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin büyük bir bölümü çölden meydana geliyor. Haliyle ülkede ve başkentte turistleri bekleyen bol maceralı ve eğlenceli aktivitelerden biri çöl safarisi. Arazi tipi araçlarla çölde gezerken kendinizi bir aksiyon filminin içinde gibi hissederseniz şaşırmayın. Abu Dabi’ye gelenler için şehirde görülebilecek önemli noktalar galerimizde.

2- Çölde safari macerası 

3- Bıkana kadar alışveriş

Birleşik Arap Emirlikleri’nin alışveriş konusunda ünü malum. Üstelik başkent bu konuda en az Dubai ve diğer bölgeler kadar başarılı. İçinde dünyaca ünlü birçok markanın mağazası bulunan Yas Alışveriş ve Merkezi’ni gezebilir ve alışverişinizi buradan yapabilirsiniz.

3- Bıkana kadar alışveriş

4- Abu Dabi’nin kalbi Şeyh Zayed Camii

Abu Dabi’yi ziyaret ettiğinizde işlemeli beyaz duvarları ve olağanüstü atmosferiyle büyüleyen Şeyh Zayed Camii’ni mutlaka kendi gözlerinizle görün. Camiye girerken ayakkabılar çıkarılıyor ve özel kıyafetler giyiliyor. İçeri adım attığınızda ise her bir taşın birbiriyle inanılmaz uyumu karşısında şaşırmamak son derece güç! Eğer yeterince zamanınız varsa, akşamları ışıkları yandığında da burada biraz zaman geçirin. Caminin hem gündüz hem de gece görüntüsü fotoğraf çekmeyi sevenler için birbirinden güzel kareler veriyor.

4- Abu Dabi’nin kalbi Şeyh Zayed Camii

5- Çölde unutulmaz bir gece 

Çöle bu kadar yaklaşmışken isterseniz bir geceyi burada yani çölün tam ortasında geçirebilirsiniz. Kum tepelerinin adeta başka bir dünyadan gelmiş gibi görünen manzarasını seyredebileceğiniz bir otelde kalabilirsiniz. Hatta sıcaktan bunaldığınızda kendinizi bu otellerin havuzuna atarak yüzebilirsiniz.

6- Kışın yaz tatili keyfi 

6- Kışın yaz tatili keyfi 

Abu Dabi’ye gelmişken sahillerden denize girmemek olmaz! Şehir özellikle soğuk havayı sevmeyenler için kış mevsiminde gelinebilecek benzersiz bir kaçış noktası. Abu Dabi sahilleri boyunca dizilen lüks otellerde kalıp denizin ve su sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.

6- Kışın yaz tatili keyfi 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2083 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.