49,99 Euro'ya Belgrad uçuşları başlıyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Pegasus’un uçuş ağına kattığı son şehir Sırbistan’ın başkenti Belgrad oldu. 1 Şubat 2013’te başlayacak uçuşların biletleri 49.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Pegasus’un uçuş ağına eklenen 26. Ülkedeki 62. Destinasyonu olan Belgrad uçuşları 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı olarak gerçekleşecek, uçuşların biletleri satışa sunuldu. Sabiha Gökçen’den gerçekleştirilen uçuşlar İstanbul’dan saat 10:25’te Belgrad’dan saat 11:50’de yapılacak.

Tuna nehri akmam diyor…

Şarkılara konu olmuş Tuna nehri ile Sava nehirlerinin birleştiği noktada tarih ve modernliğin iç içe geçtiği bir kent Belgrad. Sırbistan’ın başkenti olmasının yanı sıra birçok farklı kültürün tarihinden de izler barındırıyor.

  

Osmanlı kalesi dimdik ayakta

Kentte en çok dikkat çeken yapılar Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Posta Merkezi. Belgrad aynı zamanda alışveriş ve eğlence merkezleriyle de dikkat çeken bir şehir. Şehirde gezilecek yapıların başında da Türk Kalesi geliyor. Kale çok iyi korunmuş. Oralarda Osmanlı’dan kalma izlere rastlamak güzel. Başka yapılar cami vs görebilirsiniz. Eski Yugoslavya’da birçok başka kente Belgrad üzerinden ulaşmanız mümkün. Belgrad ya da başka bir şehre uçak bileti almak istiyorsanız hemen Enuygun.com uçak bileti sayfasını ziyaret edin. Karşılaştırın ve en hesaplı bileti satın alın.

 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar