3. Havalimanı çalışmaları son hızla devam ediyor. İstanbul’u önemli bir ulaşım merkezi haline getirecek olan havalimanın pek çok önemli özelliği var. Havalimanı kaba inşaatının %65’inin tamamlandığını açıklandı.

İçindekiler

311 kubbe olacak

143 tane yolcu köprüsünün yer alacağı 3. Havalimanı’nda uçakların iniş için havada beklemesine ya da tur atmasına gerek kalmayacak. Havalimanında A-380 türü uçakları için havalimanında yolcu köprüleri de olacak. Üstelik aynı anda 4 tane A-380 uçağı havalimanına yanaşabilecek. Havalimanında Mimar Sinan’dan esinlenerek yapılan 311 tane kubbe olacak.

200 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesi

Uçak Bileti

Tamamlandığında 200 milyon aşan yıllık yolcu kapasitesine sahip olacak 3. Havalimanı aynı zamanda dünyanın da en büyük havaalanlarından biri olacak. Her uçak tipine uygun bağımsız pistlerin de yer alacağı havalimanı otel ve büyük otoparklarıyla hizmet verecek. İlk etabının 29 Ekim 2018 yılında tamamlanması beklenen havalimanı 4 etapta yapılacak. Havalimanıyla ilgili daha ayrıntılı bilgilere 3. havalimanı ne zaman açılacak yazımızdan ulaşabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN