Zonguldak Otobüs Bileti Ara

Zonguldak Hakkında

Karadeniz'in batısında kurulan Zonguldak aynı zamanda Türkiye'nin en önemli ve gelişmiş limanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Karabük, Bartın, Düzce ve Bolu gibi şehirlerle komşu olan Zonguldak bu sayede ülkede ticari yaşamın kalbinin attığı noktalar arasında gösteriliyor. Eşsiz doğası ve göz kamaştıran tarihi eserleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Zonguldak'ta gezerken görebileceğiniz turistik yerlerin sayısı hayli fazla. 1800'lü yılların sonlarında inşa edilen Halil Paşa Konağı günümüzde Ereğli Müzesi olarak hizmet veriyor. Eskiden bir süre okul olarak kullanılan binada yer alan müzede bölgenin kültürel özelliklerine dair pek çok parçaya rastlamak mümkün. Romanlar döneminde inşa edilen Filyos Kalesi ile yakınlarındaki antik kent de Zonguldak’ta muhakkak görülmeli. Bölgeye su taşımak için kullanılan tarihi kemerler ile antik tiyatroyu barındıran kalıntılar özellikle yabancı turistler arasında hayli popüler. Zonguldak şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre mesafede yer alan Cehennemağzı Mağaraları enteresan görüntüsünün yanı sıra Hristiyanlık için kutsal kabul edilen yerlerden. Eski dönemlerde gizlenme ve ibadet için kullanılan mağaralar günümüzde göz alıcı ışıklandırmaları ile ziyaretçileri cezbediyor.

Eğer hava sıcaklıklarının elverişli olduğu bir dönemde Zonguldak’ı ziyaret ederseniz, Filyos Plajı’ndan denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Toplam uzunluğu 3500 metreye yaklaşan ve bu özelliği sayesinde ülkenin en derin mağaraları arasında yerini alan Gökgöl Mağarası ise bölgede ziyarete değer bir diğer nokta. Şehir merkezinden Sadece 3 kilometre mesafede yer alan mağara özellikle astım gibi hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılıyor. İstanbul'un fethi sırasında Anadolu ve Rumeli hisarlarının onarımı için Zonguldak'tan pek çok taş ustası şehre gelmişti. Ayrıca hisarların inşasında Zonguldak ve civarından çıkarılan taşlar kullanıldı. Şehrin zaferde bulunan payından ötürü Fatih Sultan Mehmet tarafından ekilmesi emredilen çınar ağaçları günümüzde de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Ereğli ilçesinde yer alan asırlık çınarlar şimdilerde koruma altına alınmış durumda. Eğer Zonguldak ve çevresindeki diğer güzellikleri görmek için yeterli zamanınız varsa, Çaycuma ilçesinin sınırlarında yer alan Çayır Köyü Su Mağarası’nı ve bölgedeki bazı fabrikalara su sağlayan Kızılcapınar Baraj Gölü’nü görebilirsiniz.

Çaycuma Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Çaycuma Terminali’ne Ulaşım

Çaycuma merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan otobüs terminaline hem ilçe merkezinden hem de Zonguldak, çevre ilçe ve köylerden pek çok alternatif ulaşım aracını kullanarak gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Çaycuma’da en çok tercih edilen ulaşım aracı olan ÇOMBÜS belediye otobüsleri ile terminale kolayca ulaşabilirsiniz. Atatürk İÖO, Çaycuma Vergi Dairesi, Yeşilkent sitesi, Çaycuma Belediyesi, Nihat Kantarcı Caddesi ve Kültür Sarayı gibi merkezi duraklardan geçen 1 ve 2 numaralı 47 kişilik modern ÇOMBÜS belediye otobüsleriyle terminale gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar hem ilçe merkezinden hem de Zonguldak ve çevre ilçelerden terminale ulaşım sağlıyor. Sabah saat 06:00 ve gece 22:00 saatleri arasında hizmet veren minibüslerle istediğiniz mahalleden terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Çaycuma terminal taksi durağı 24 saat hizmet veriyor, bu duraktan taksi çağırarak veya şehir merkezinde 24 saat hizmet veren taksilerle kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Çaycuma Terminali Hakkında

Çaycuma Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinde güzel bir konumda bulunan terminalden ilçenin bütün mahallelerinin yanı sıra komşu il ve ilçelere de ulaşım hizmeti bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

ÇOMBÜS belediye otobüsleri ile terminalden ilçe merkezindeki hemen her noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.  1 ve 2 numaralı terminal hatları, sabah saat 06:00 ve gece 22:00 arasında hizmet veriyor ve pek çok duraktan geçiyor.

Dolmuşlar

Sadece ilçe merkezine değil Zonguldak ve köylere ulaşmak için de kullanabileceğiniz dolmuşlar, terminal içindeki kendi peronlarından kalkıyor. Dolmuşlar sabah saatlerinden gece saat 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

Terminal içerisinde 24 saat açık olan bir taksi durağı bulunuyor. İstediğiniz saatte taksi hizmetinden faydalanarak terminalden ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Ereğli Hakkında

Şehir Merkezinden Ereğli Terminali'ne Ulaşım

Zonguldak’a bağlı ilçelerden Karadeniz Ereğli’de hizmet veren Ereğli Otobüs Terminali’ne belediye otobüsleri ve taksilerle ulaşım sağlanabiliyor. Gün boyunca devam eden seferleri sayesinde otobüsler ekonomik bir alternatif isteyenler için ideal. Taksiler ise acelesi olan yolculara hız kazandırıyor. 

Otobüs 

Ömerli Mahallesi sınırlarında bulunan Ereğli Otobüs Terminali’ne ilçe merkezinden hareket eden otobüslerle yolculuk yapabilirsiniz. Yeni terminale doğru gelen otobüsler eski terminalin arkasında bulunan duraktan kalkıyor. Gün içinde her 15 dakikada bir hareket eden otobüsler, gece saatlerinde yarım saat aralıklarla yolcuları terminale ulaştırıyor. 

Taksi 

Ereğli Otobüs Terminali, ilçe merkezinin biraz dışında yer alıyor. Bu nedenle taksi ile yapacağınız yolculuğun maliyeti kısmen yüksek gelebilir. Buna karşın otobüse yetişmek için fazla zamanınız yoksa, taksileri kullanarak zaman kazabilirsiniz. Ereğli ilçe merkezinde her daim zorlanmadan taksi bulmak mümkün. Bulunduğunuz noktadan terminale yolculuk için ödeyeceğiniz ücreti ise sürücülerden öğrenebilirsiniz.

Ereğli Hakkında

Ereğli Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde yer alan Ereğli Otobüs Terminali’nden ilçe merkezine taksilerden veya belediye otobüslerinden yararlanarak seyahat edebilirsiniz. Taksiler, yolculara zaman kazandırarak pratik bir yolculuk imkanı sağlıyor. Belirli aralıklarla hareket eden otobüslerin ücretleri ise taksiye kıyasla daha düşük. Bu sayede otobüsleri Ereğli ilçe merkezine uygun fiyatlı yolculuk için tercih edebilirsiniz.  

Otobüs  

Ereğli Otobüs Terminali’nden haftanın 7 günü 24 saat boyunca belediye otobüsleriyle ilçe merkezine ulaşmak mümkün. Otobüsler, terminal önünden gün içinde 15 dakika aralıklarla hareket ediyor. Akşam saatlerinden itibaren ise seferler 30 dakikada bir yapılıyor. 

Taksi 

Ereğli Otobüs Terminali’nden belediye otobüsüne göre daha hızlı bir araçla ilçe merkezine gelmek isterseniz, taksiye binebilirsiniz. Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt seferler gerçekleşen terminalde her daim rahatlıkla taksi bulmak mümkün. Taksilerin ücretleri ise özellikle terminal ile merkez arasında bulunan mesafe nedeniyle fazla düşük sayılmaz. Buna karşın taksiyle ilçe merkezinde dilediğiniz noktaya direkt ulaşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Üstelik araca binmeden önce taksi sürücüleri ile konuşarak varış noktanıza kadar ödemeniz gereken ortalama ücreti öğrenebilirsiniz.  

En Çok Tercih Edilen Zonguldak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Zonguldak
74 TL306 sa 30 dk
roomİzmir - Zonguldak
130 TL910 sa 30 dk
roomAnkara - Zonguldak
50 TL113 sa 45 dk
roomAdana - Zonguldak
140 TL211 sa 30 dk
roomBursa - Zonguldak
80 TL206 sa 30 dk
roomAntalya - Zonguldak
154 TL212 sa 15 dk
Zonguldak Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  11 /Hava Durumu
 • Pazar
  14 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  15 /Hava Durumu
 • Salı
  13 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  16 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  6 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule