Zonguldak Otobüs Bileti Ara

Zonguldak Hakkında

Karadeniz'in batısında kurulan Zonguldak aynı zamanda Türkiye'nin en önemli ve gelişmiş limanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Karabük, Bartın, Düzce ve Bolu gibi şehirlerle komşu olan Zonguldak bu sayede ülkede ticari yaşamın kalbinin attığı noktalar arasında gösteriliyor. Eşsiz doğası ve göz kamaştıran tarihi eserleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Zonguldak'ta gezerken görebileceğiniz turistik yerlerin sayısı hayli fazla. 1800'lü yılların sonlarında inşa edilen Halil Paşa Konağı günümüzde Ereğli Müzesi olarak hizmet veriyor. Eskiden bir süre okul olarak kullanılan binada yer alan müzede bölgenin kültürel özelliklerine dair pek çok parçaya rastlamak mümkün. Romanlar döneminde inşa edilen Filyos Kalesi ile yakınlarındaki antik kent de Zonguldak’ta muhakkak görülmeli. Bölgeye su taşımak için kullanılan tarihi kemerler ile antik tiyatroyu barındıran kalıntılar özellikle yabancı turistler arasında hayli popüler. Zonguldak şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre mesafede yer alan Cehennemağzı Mağaraları enteresan görüntüsünün yanı sıra Hristiyanlık için kutsal kabul edilen yerlerden. Eski dönemlerde gizlenme ve ibadet için kullanılan mağaralar günümüzde göz alıcı ışıklandırmaları ile ziyaretçileri cezbediyor.

Eğer hava sıcaklıklarının elverişli olduğu bir dönemde Zonguldak’ı ziyaret ederseniz, Filyos Plajı’ndan denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Toplam uzunluğu 3500 metreye yaklaşan ve bu özelliği sayesinde ülkenin en derin mağaraları arasında yerini alan Gökgöl Mağarası ise bölgede ziyarete değer bir diğer nokta. Şehir merkezinden Sadece 3 kilometre mesafede yer alan mağara özellikle astım gibi hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılıyor. İstanbul'un fethi sırasında Anadolu ve Rumeli hisarlarının onarımı için Zonguldak'tan pek çok taş ustası şehre gelmişti. Ayrıca hisarların inşasında Zonguldak ve civarından çıkarılan taşlar kullanıldı. Şehrin zaferde bulunan payından ötürü Fatih Sultan Mehmet tarafından ekilmesi emredilen çınar ağaçları günümüzde de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Ereğli ilçesinde yer alan asırlık çınarlar şimdilerde koruma altına alınmış durumda. Eğer Zonguldak ve çevresindeki diğer güzellikleri görmek için yeterli zamanınız varsa, Çaycuma ilçesinin sınırlarında yer alan Çayır Köyü Su Mağarası’nı ve bölgedeki bazı fabrikalara su sağlayan Kızılcapınar Baraj Gölü’nü görebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Zonguldak Terminali’ne Ulaşım

Merkeze sadece 1 kilometre mesafede konumlanan Zonguldak Terminali’ne ulaşmak son derece pratik ve kolay. Dilerseniz bölgede faaliyet gösteren firmaların servislerinden faydalanabilir veya taksi, minibüs ve otobüs gibi araçları tercih edebilirsiniz.

Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde bulunan kentlerden sıkça seferler düzenlenen terminale yolculuk 10 dakika civarında zaman alıyor. Üstelik şehrin bazı bölgelerinden yürüyerek de buraya gelme seçeneğini değerlendirebileceğinizi hatırlatalım. 

Otobüs 

Civarda bulunan ilçelerden kalkan otobüslere bindiğinizde 30 dakikadan kısa sürede Zonguldak Terminali’nin önünde inebilirsiniz. Yıl boyunca hizmet veren bu araçların ücretleri de son derece düşük. Bu sayede önceliğiniz bütçenizle dost bir araç olduğunda rahatlıkla otobüsle terminale yolculuğu değerlendirebilirsiniz

Zonguldak’ın çevresini saran ilçelerden kalkan otobüsler, gün boyunca çalışıyor. Gece saatlerinde terminale erişmek için ise taksi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Minibüs 

Zonguldak Terminali’nin kent merkezine hayli yakın olması, minibüs gibi toplu taşıma araçları ile yapılan seyahati de pratik hale getiriyor. Uygun fiyatlı bu araçlara bindiğinizde ortalama 10 dakikada Karadeniz’in muhteşem doğasıyla ünlü şehirde hizmet veren terminale ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Servis Aracı

Özellikle çok sayıda yolcunun turistik amaçlarla Zonguldak’a seyahat ettiği yaz aylarında terminale servisle ulaşma imkanı da bulunuyor. Yolculuk planınız kesinleştikten sonra direkt olarak ilgili firmalarla iletişime geçerek hareket zamanlarını öğrenebilir, böylece sefer saatinize en uygun araçta yerinizi alabilirsiniz.

Çevrede bulunan ilçelerden terminale gelmeniz gerektiğinde yine bu pratik araçları veya taksi gibi diğer konforlu seçenekleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Grup olarak seyahat edenler ise özel servis firmalarından yardım alabilirler. Bu sayede sadece size özel hizmet veren araçla istediğiniz saatte terminale yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi 

Zonguldak Terminali’nin merkeze yakın konumu nedeniyle taksiler de bölgede bütçe dostu alternatifler arasında sıralanıyor. Karadeniz’in küçük şehrinin neredeyse her noktasından taksiyle 20 dakika civarında terminalin girişine kadar erişebilirsiniz. Şehirde hizmet veren durakları telefonla aradığınızda ise tam saatinde aracın kapınızda hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak merkezine sadece 1 km uzaklıkta, Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yer alan Zonguldak Otogarı’ndan pek çok ulaşım aracı ile rahatça istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Yürüyerek de merkeze ulaşabileceğiniz otogarda yolculara belediye otobüsleri, minibüsler, yolcu servisleri ve taksiler de hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Son yıllarda yenilenen otogarın çıkış kapısı önünde durağını göreceğiniz belediye otobüsleriyle, sabah 07:00 ve gece 23:30 arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak Valiliği, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve İstasyon Caddesi gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz.

Belediye otobüslerinin güzergahları arasında Tepebaşı Mahallesi, Terakki Mahallesi ve Karaelmas Mahallesi gibi yoğun nüfuslu mahalleler de bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Zonguldak Otogarı içerisinde onlarca ulusal ve yerel otobüs firmasının bilet satış ofisi hizmet veriyor. Yolculuk yapacağınız firmanın size sunacağı ücretsiz yolcu servisiyle de kısa sürede şehrin ana caddelerine gitmeniz mümkün. Otobüslerin varış peronu önünden hareket eden yolcu servisleri; Liman Caddesi, Kapuz Caddesi ve Ahmet Kışlalı Caddesi gibi pek çok büyük caddeye uğruyor.

Minibüsler

Otogar içerisinde hem şehrin bütün ilçe ve köylerine hem de her mahallesine yolcuların ulaşımını sağlayan şehir içi ve ilçe minibüslerini bulabilirsiniz. Yerel firmaların işlettiği minibüsler de belediye otobüsleri gibi gece saat 23:30’a kadar hizmet veriyor. Bu saatten sonra ulaşım için taksilerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Aceleniz veya çok bavulunuz varsa otogardan Zonguldak merkezine ve ilçelerine ulaşım için taksileri de kullanabilirsiniz. Otogar içerisinde durağı bulunan Terminal Taksi, 7 gün 24 saat açık ve durağa 0372 257 46 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Otogar çevresinde yine 24 saat hizmet veren 0372 251 10 66 numaralı Soğuksu Taksi ve 0372 257 54 56 numaralı Emniyet Taksi de yolculara hizmet veriyor.

En Çok Tercih Edilen Zonguldak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Zonguldak
67 TL46 sa
roomİzmir - Zonguldak
125 TL711 sa 45 dk
roomAnkara - Zonguldak
60 TL24 sa 30 dk
roomAdana - Zonguldak
150 TL112 sa 30 dk
roomBursa - Zonguldak
113 TL26 sa 30 dk
roomAntalya - Zonguldak
130 TL111 sa 30 dk
Zonguldak Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  11 /Hava Durumu
 • Salı
  17 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  23 /Hava Durumu
 • Perşembe
  14 /Hava Durumu
 • Cuma
  14 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  6 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
expand_less