Zonguldak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Zonguldak Hakkında

Karadeniz'in batısında kurulan Zonguldak aynı zamanda Türkiye'nin en önemli ve gelişmiş limanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Karabük, Bartın, Düzce ve Bolu gibi şehirlerle komşu olan Zonguldak bu sayede ülkede ticari yaşamın kalbinin attığı noktalar arasında gösteriliyor. Eşsiz doğası ve göz kamaştıran tarihi eserleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Zonguldak'ta gezerken görebileceğiniz turistik yerlerin sayısı hayli fazla. 1800'lü yılların sonlarında inşa edilen Halil Paşa Konağı günümüzde Ereğli Müzesi olarak hizmet veriyor. Eskiden bir süre okul olarak kullanılan binada yer alan müzede bölgenin kültürel özelliklerine dair pek çok parçaya rastlamak mümkün. Romanlar döneminde inşa edilen Filyos Kalesi ile yakınlarındaki antik kent de Zonguldak’ta muhakkak görülmeli. Bölgeye su taşımak için kullanılan tarihi kemerler ile antik tiyatroyu barındıran kalıntılar özellikle yabancı turistler arasında hayli popüler. Zonguldak şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre mesafede yer alan Cehennemağzı Mağaraları enteresan görüntüsünün yanı sıra Hristiyanlık için kutsal kabul edilen yerlerden. Eski dönemlerde gizlenme ve ibadet için kullanılan mağaralar günümüzde göz alıcı ışıklandırmaları ile ziyaretçileri cezbediyor.

Eğer hava sıcaklıklarının elverişli olduğu bir dönemde Zonguldak’ı ziyaret ederseniz, Filyos Plajı’ndan denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Toplam uzunluğu 3500 metreye yaklaşan ve bu özelliği sayesinde ülkenin en derin mağaraları arasında yerini alan Gökgöl Mağarası ise bölgede ziyarete değer bir diğer nokta. Şehir merkezinden Sadece 3 kilometre mesafede yer alan mağara özellikle astım gibi hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılıyor. İstanbul'un fethi sırasında Anadolu ve Rumeli hisarlarının onarımı için Zonguldak'tan pek çok taş ustası şehre gelmişti. Ayrıca hisarların inşasında Zonguldak ve civarından çıkarılan taşlar kullanıldı. Şehrin zaferde bulunan payından ötürü Fatih Sultan Mehmet tarafından ekilmesi emredilen çınar ağaçları günümüzde de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Ereğli ilçesinde yer alan asırlık çınarlar şimdilerde koruma altına alınmış durumda. Eğer Zonguldak ve çevresindeki diğer güzellikleri görmek için yeterli zamanınız varsa, Çaycuma ilçesinin sınırlarında yer alan Çayır Köyü Su Mağarası’nı ve bölgedeki bazı fabrikalara su sağlayan Kızılcapınar Baraj Gölü’nü görebilirsiniz.

Zonguldak Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak merkezine sadece 1 km uzaklıkta, Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yer alan Zonguldak Otogarı’ndan pek çok ulaşım aracı ile rahatça istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Yürüyerek de merkeze ulaşabileceğiniz otogarda yolculara belediye otobüsleri, minibüsler, yolcu servisleri ve taksiler de hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Son yıllarda yenilenen otogarın çıkış kapısı önünde durağını göreceğiniz belediye otobüsleriyle, sabah 07:00 ve gece 23:30 arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak Valiliği, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve İstasyon Caddesi gibi merkezi noktalara ulaşabilirsiniz.

Belediye otobüslerinin güzergahları arasında Tepebaşı Mahallesi, Terakki Mahallesi ve Karaelmas Mahallesi gibi yoğun nüfuslu mahalleler de bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Zonguldak Otogarı içerisinde onlarca ulusal ve yerel otobüs firmasının bilet satış ofisi hizmet veriyor. Yolculuk yapacağınız firmanın size sunacağı ücretsiz yolcu servisiyle de kısa sürede şehrin ana caddelerine gitmeniz mümkün. Otobüslerin varış peronu önünden hareket eden yolcu servisleri; Liman Caddesi, Kapuz Caddesi ve Ahmet Kışlalı Caddesi gibi pek çok büyük caddeye uğruyor.

Minibüsler

Otogar içerisinde hem şehrin bütün ilçe ve köylerine hem de her mahallesine yolcuların ulaşımını sağlayan şehir içi ve ilçe minibüslerini bulabilirsiniz. Yerel firmaların işlettiği minibüsler de belediye otobüsleri gibi gece saat 23:30’a kadar hizmet veriyor. Bu saatten sonra ulaşım için taksilerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Aceleniz veya çok bavulunuz varsa otogardan Zonguldak merkezine ve ilçelerine ulaşım için taksileri de kullanabilirsiniz. Otogar içerisinde durağı bulunan Terminal Taksi, 7 gün 24 saat açık ve durağa 0372 257 46 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Otogar çevresinde yine 24 saat hizmet veren 0372 251 10 66 numaralı Soğuksu Taksi ve 0372 257 54 56 numaralı Emniyet Taksi de yolculara hizmet veriyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Zonguldak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zonguldak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Zonguldak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Zonguldak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Zonguldak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Zonguldak 6 saat 30 dakika , İzmir - Zonguldak 11 saat , Ankara - Zonguldak 3 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Zonguldak seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Zonguldak seferleri düzenliyor.
Zonguldak Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  12 /Hava Durumu
 • Pazar
  11 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  13 /Hava Durumu
 • Salı
  12 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  13 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  6 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule
map placeholder
expand_less