Adana - Orlando Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
10.183 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
12 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Orlando) 32°C / 24°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Orlando Şehir Merkezine Ulaşım

Orlando Executive Havalimanı

Virginia eyaletinde yer alan Herndon şehri, yıl içinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Uluslararası havalimanı ile şehir merkezi arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanı yolculara gerekli her türlü ihtiyacı sağlıyor. Havalimanından şehir merkezine, taksi, havaalanı servisleri, otel servisleri, otobüs gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otel Servisleri

Birçok otel size havalimanından, şehir merkezine yolcu transferi aşamasında servis imkânı sunuyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde %15 oranında bir indirim oranına sahip olan bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal. Otel servisleri sizi havalimanından alarak otelinize kadar bırakıyor.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilir.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine ulaşım en rahat taksiyle sağlanıyor. Havalimanı dışında yer alan terminalden 7/24 saat boyunca taksilere rahatlıkla binebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşım ortalama 30-45 $ arasında değişiklik gösteriyor. Yapacağınız yolculuk öncesinde taksi şoföründen net bir fiyat almanız veya pazarlık yapmanız sizin yararınıza olabilir.

Havaalanı Servisleri

Havalimanında yer alan Terminal A ve Terminal B'den ulaşım sağlayan havaalanı servisleri ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kişi başına 19 $ gibi bir bilet fiyatına sahip olan havaalanı servisleri bir saat arayla hizmet veriyor.

LYNX Otobüs

LYNX adı verilen otobüsler Herndon Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlıyor. Bilet ücretleri biletin geçerlilik süresine göre 2 – 50 $ arasında değişiklik gösteriyor. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs duraklarındaki tabelalarda yer alıyor.

 

05 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Intl. Havalimanı

Havalimanından şehir içine ulaşmak için çeşitli seçenekler mevcut. Ancak fazla seçenek olması bazen karışıklık yaratabiliyor. Bu yüzden gideceğiniz bölgeye göre hangi araca binmeniz gerekeceğini önceden belirlemenizde fayda var. Öncelikle, eğer bir otelde kalacaksanız, kalacağınız otelin servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Otel servisleri haricinde taksi veya minibüs şeklinde hizmet veren servislerden de faydalanmanız mümkün. Bunun haricinde araç kiralamayı, taksi tutmayı veya otobüse binmeyi de değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanında otobüs hizmeti çok kullanışlı değil. Bu sebeple otobüsler çok sık tercih edilmiyorlar. Eğer aceleniz varsa ve çok ağır yükünüz yok ise otobüsler ile uygun fiyata, şehrin merkezi noktalarına seyahat edebilirsiniz. Saatte bir hareket eden 111 numaralı otobüs ile Sea World Area’ya, yarım satte bir hareket eden 42 numaralı otobüs ile International Drive’a ulaşabilirsiniz. Buralardan aktarma yaparak şehrin diğer bölgelerine de otobüs ile erişebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda LYNX adı ile bilinen araçlar otobüs olarak kullanılıyor. Şehir içerisinde hizmet veren çok sayıda otobüs hattı bulunuyor. Bu hatlar arasından 8 numaralı otobüs ile Sea World, 37 numaralı otobüs ile Universal, 50 numaralı otobüs ile Disney, 111 numaralı otobüs ile Florida Mall’a ulaşabilirsiniz.

Troleybüs

Troleybüsler, genellikle turistler için ilgi çekici olan bölgelere toplu taşıma imkanı sunuyor. Araçlar, saat 08:00 ile 22:30 arasında hizmet veriyor. Adının troleybüs olmasına rağmen bu sistem, standart troleybüs sisteminden ziyade, trafik içinde modifiye edilmiş otobüslerden meydana geliyor.

Tren

Şehir içerisinde yeni hizmete açılan SunRail adlı raylı sistem ile Sanford’un kuzeyindeki DeBary ve Sand Lake Yolu bölgelerine ulaşabilirsiniz. Trenler, yarım saatte bir hareket ediyor. Şimdilik, havalimanından ulaşım hizmeti sunan bir tren hattı bulunmuyor.

Servis

Town Car, Orlando Airport Van, Mears Transportation, Supershuttle başta olmak üzere, havalimanından şehir içine seyahat eden birçok özel servis firması bulunuyor. Bu firmalar arasında özel araç veya minibüs ile kapıdan kapıya hizmet veya belli noktalara ulaşım sağlıyorlar. Araçlar, yirmi dört saat boyunca hizmet vermeye devam ediyor. Servislerin ücretleri otobüslere kıyasla biraz daha fazla olabiliyor ve gideceğiniz bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Yolcuların çoğu, bu servisleri kaliteli ve lüks alternatiflere göre daha hesaplı buluyor.

Araç Kiralama

Havalimanında yer alan birçok ofisten aracınızı kiralayabilir veya uçuşunuzdan önce aracınızı internetten rezerve edebilirsiniz. Araç kiralamanın en sık tercih edildiği şehirlerden biri şüphesiz Orlando. Birçok ünlü ve uluslararası rent a car firmasının ana ofisleri Orlando’da yer alıyor. Araç kiralamak Orlando’da çok uygun bir seçenek. Çünkü gezilecek birçok yer şehir merkezinin uzağında kalıyor ve buralara toplu taşıma araçları ile ulaşmak pek kolay olmayabiliyor. İsteğe bağlı olarak bu firmaların çoğundan limuzin de kiralayabilirsiniz.

Taksi

Turistler açısından çok popüler bir bölge olan Orlando’da birçok taksi firmasına denk gelebilirsiniz. Havalimanına indiğinizde taksi bulmakta fazla sıkıntı yaşamayacaksınız. Sokaktan taksi çevirmenizse genellikle tavsiye edilmiyor. Şehirde illegal yöntemlerle çalışan birçok taksi var ve bu araçlar, seyahat sigortasına dahil olmuyor.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Sanford Intl. Havalimanı

Orlando’ya ulaşım için kullanılan bir diğer havalimanı olan Orlando-Sanford Uluslararası Havalimanı, Sanford şehrinde bulunuyor. Eğer turistik bölgelere seyahat etmeyi planlıyorsanız bu havalimanı birçok turistik bölgeye uzak kalıyor. Bu bölgeden şehir içine toplu taşıma imkanı bulunmuyor.

Seyahatiniz için taksi tutabilir, araç kiralayabilir veya servislerden yararlanabilirsiniz. Yellow Cab, American Coach Shuttle ve Orlando Carriers, şehir içine taşıma hizmeti sunan başlıca firmalar arasında.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Orlando uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Orlando uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Orlando uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Orlando uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Orlando uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Orlando Executive Havalimanı, Orlando Intl. Havalimanı, Orlando Sanford Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Orlando arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Orlando arası uçuş mesafesi toplam 10183 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 12 saat 40 dakika sürüyor.

Adana-Orlando uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Orlando uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Orlando Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
24ºC
32ºC
Cum
Cmt
23ºC
30ºC
Cmt
Paz
24ºC
30ºC
Paz
Pzt
24ºC
31ºC
Pzt
Sal
23ºC
28ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Orlando Alternatif Ulaşım
Para birimi