Ankara - Houston Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
10.611 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
13 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Houston) 30°C / 24°C
Şu anda Houston Yerel Saati
GMT -5

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’na Ankara’nın merkezi noktaları olan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus’tan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla ulaşım mümkün.

Akyurt ilçesinde yer alan havalimanı içerisinde ayrıca araç kiralama noktaları da mevcut.

Belko Air

Havalimanına ulaşım sağlayan özel şirketlerin faaliyetlerinin durmasıyla hizmete giren Belko Air, konforlu bir şekilde Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlıyor. 442/A ve 442/K isimli 45 kişilik otobüslere iç hatlar geliş katı çıkış kapısı karşısındaki duraklar ile dış hatlar geliş katı çıkış kapısı karşısından binilebilir.

00.00 – 06.00 arası her saat başında, 06.00 – 00.00 arası her yarım saatte bir hareket eden internet ve host hizmetinin de olduğu otobüslerle yolculuk etmenin bedeli ise diğer seçeneklere kıyasla daha uygun.

EGO Otobüsleri

AŞTİ ile Esenboğa arasındaki ulaşımı sağlayan 442-3 numaralı hat ile de Esenboğa’ya ulaşmak mümkün. AKM, Ankara Arena ve Güvenpark’tan geçen hat dışında Ulus ve Sıhhiye noktalarından geçen 491 numaralı hattı kullanarak da havalimanına ulaşılabilir. Ancak bu hat sadece haftaiçi günde 3 kere hizmet veriyor.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif . Bu ücret için taksicilerle pazarlık yapabilirsiniz.

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’nda diğer tüm havalimanlarında olduğu gibi uzun süre duraklamak yasak. Bu yüzden havalimanında açık ve kapalı olmak üzere iki adet otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İ. Hatlarda uçak saatini beklerken Cafe Nero, Ankar Cafe, Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie.

Bu terminalde ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunuyor. Dış hatlardan yolculuk yapacaksanız bu gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Houston Şehir Merkezine Ulaşım

G.Bush Intercont Havalimanı

Houston, şehrin kuruluşundan kısa bir süre sonra bulunan petrol rezervleri sayesinde hızla gelişmeye başladı ve bugün Amerika’nın en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri. Kentte bulunan liman sayesinde pek çok uluslararası yük gemisine hizmet vermesinin yanı sıra NASA’nın uzay araştırmalarının önemli bir kısmının da merkezinde yer alıyor.

Birçok farklı milletin birlikte yaşadığı ABD’nin en kozmopolit bölgelerinden olan Houston, havacılık, tıp, ulaştırma ve sanayi alanlarında ülkenin bayrağını taşıyor. Houston’da toplu taşıma hizmetlerini METRO adını taşıyan firma sağlıyor.

Otobüslerle büyük bir coğrafyaya yayılan şehrin neredeyse tüm bölgelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Turistlere hizmet veren kırmızı hatlı tramvaylar haricinde, mor ve yeşil renkli iki tramvay hattı daha bulunuyor. Şehir trafiğini bir nebze rahatlatabilmek adına açılan bisiklet yolları, sosyal olarak da çevre kirliliğini önlemek ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için önemli bir unsur olarak kullanılıyor.

George Bush Havalimanı, şehir merkezine ulaşımda birkaç farklı alternatif sunuyor. Yolcuların yoğun olarak kullandığı otobüslerin haricinde yolcu yükünü taksiler, araç kiralama firmaları ve shuttle hizmetleri paylaşıyor.

Taksi

24 saat hizmet veren havalimanı taksileri, 16:00 ile 06:00 saatleri arasında zamlı tarife uyguluyor. Şehir merkezine yolculuk yaklaşık yarım saat sürüyor. Yolculuğun gereğinden uzun sürdüğünü ve fazla para ödediğinizi düşünürseniz, taksinin plakasını alarak havalimanının taksi yetkililerine şikâyetinizi iletebilirsiniz.

Otobüs

C terminal binasının arka kısmında bulunan duraklardan erişebileceğiniz otobüsler, sabah 05:04’ten gece 00:34’e kadar yolcu taşıyor. 102 numaralı otobüsler ile şehir merkezine gidebilmek için mutlaka duraklarda ve havalimanının içinde bulunan otomatik bilet makinelerinden bilet almanız gerekiyor.

Shuttle Servisleri 

George Bush Havalimanı, shuttle hizmetleri açısından oldukça zengin. Grup halinde ya da bireysel olarak kullanabileceğiniz shuttle otobüsleri, A terminalinden hareket ediyor ve konforlu bir hizmet veriyor. Ayrıca çevrede bulunan otellerden birine rezervasyonunuz varsa, otellere ait ücretsiz shuttle araçlarını kullanarak otelinize ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı içi trafiğini hafifletmek adına tüm araç kiralama firmaları havalimanına 5 dakika mesafede bulunan bir bölgeye taşınmış. Limuzinlerden en ekonomik modellere kadar birçok seçeneği içinde barındıran firmalara bu kısa mesafeyi aşarak ulaşabilir ya da internetten araç rezerve edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Dört terminal binası bulunan George Bush Havalimanı’nda yolcular, terminaller arasında kolayca dolaşabilmek için yeraltı metrosu ve tramvay hattını kullanabiliyor. Uluslararası hizmet veren havalimanındaki terminal binalarının ikinci katlarında sunulan tüm hizmetler, yolcuların rahatlıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanmış.

ATM ve döviz büroları, telefon ile internet kullanım alanları, ibadethaneler, giyim odaları ve anne bakım odaları gibi hizmetlerin yanı sıra çok sayıda restoran ve mağaza da yolcuların kullanımına açık bulunuyor.

Bekleme zamanlarında vakit geçirebileceğiniz veya ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz pek çok özelliğin bulunduğu havalimanında, ATU Duty Free, Bayou City Travelmart, Relay ve Pinto Ranch gibi mağazalardan alışveriş yapabileceğiniz gibi, Center Bar, La Salsa, Panopolis, Urban Crave ve Brookwood Farms gibi mekânlardan da dünya mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

18/04/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Hobby Havalimanı

Houston rapidly developed shortly after its establishment due to the discovery of oil reserves in the city and today it is one of the largest and most developed cities in the United States. Due to the port located in the city, Houston provides services to many international cargo ships and is home to a significant portion of NASA’s space exploration.

Public transportation in Houston is provided by the Metropolitan Transit Authority of Harris County, or METRO. Although the city spans a large geographical area, buses provide easy access to almost every region. The METRO light rail system provides convenient transportation throughout the city. Houston also features a lot of bike paths that were put in place to both relieve the city of traffic and as an important social awareness element to prevent environmental pollution and attract attention to a healthy lifestyle.

George Bush Intercontinental Airport is located 37 km from the city center. Also referred to as Houston Airport it serves the Greater Houston area, operating both domestic and international flights. The airport offers several different transportation alternatives to get to the city center, including taxis, rental cars, buses, and shuttle services.  

Taxi

Taxis are a convenient transportation alternative to get to the city center. Airport taxis operate 24 hours a day with tariff surcharges that apply between 8 pm and 6 am. Taxis are accessible from the arrivals level of terminals A, B, C, and E. A taxi from the airport to the city center takes about 30 minutes. For more detailed information on taxi fares please visit Houston Airport’s website.

Bus

Another transportation alternative to get to the city center from Houston Airport is by bus. METRO bus line 102 provides transportation from the airport to the METRO station downtown, with various stops along the way. The total trip takes about 1.5 hours. The bus stop is located at Terminal C, on the baggage claim level on the south side of the terminal. There are other bus routes that also provide transportation from the airport to other regions in Texas, such as Galveston, Easterwood Airport and Jack Brooks Regional Airport. For more information on bus routes please visit Houston Airport’s website.  

Shuttle Services

Shuttle services are a great method of transportation to get to the city center from the airport. Houston Airport offers a variety of shuttle services, including courtesy shuttles and hotel shuttles. Shuttles depart from the arrivals level of Terminals A, B, C, and E. To access these shuttles follow the signs that read ‘Ground Transportation’ to the exit and from there follow the signs that read “Hotel Shuttles” and “Parking Shuttles”. For more information about shuttle services please visit Houston Airport’s website.

Rental Car

Renting a car is a great way to get to the city center from Houston Airport. It is also a comfortable option for getting around in the city during your trip. Rental car companies are located at the Rental Car Center, just 5 minutes away from the airport terminals. Shuttles provide transportation from the terminals to the Rental Car Center, just follow the signs that read “Rental Car”. The shuttles to the Rental Car Center are blue and white. Rental car companies that you can choose from include Advantage, Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Hertz, National, and Thrifty. For more information on rental car companies and rates please visit Houston Airport’s website.

22/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ankara-Houston uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ankara-Houston uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara-Houston uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ankara-Houston uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ankara-Houston uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Esenboğa Havalimanı, varış için Andrau Airpark Havalimanı, D W Hooks Havalimanı, Ellington Field Havalimanı, G.Bush Intercont Havalimanı, Hobby Havalimanı, Spaceland Havalimanı, West Houston Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ankara-Houston arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ankara-Houston arası uçuş mesafesi toplam 10610 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 13 saat 10 dakika sürüyor.

Ankara-Houston uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ankara-Houston uçuşları için en uygun gün: Pazar.

Ankara-Houston uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekecek mi?

Evet, Ankara-Houston uçak bileti satın almak için HES kodu almanız ve yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Houston Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
24ºC
30ºC
Paz
Pzt
24ºC
31ºC
Pzt
Sal
22ºC
29ºC
Sal
Çar
17ºC
25ºC
Çar
Per
15ºC
26ºC
Per
Haritada Görüntüle
Ankara - Houston Alternatif Ulaşım
Para birimi