New York - San Francisco Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
4.129 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
5 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(San Francisco) 23°C / 16°C
Şu anda San Francisco Yerel Saati
GMT -7

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John F Kennedy Havalimanı

New York’un neresinde olursanız olun metro sistemine bağlanarak havalimanı yakınında Jamaica ya da Howard Beach İstasyonlarına gelebilirsiniz. Bu istasyonlardan da AirTrain hattını kullanarak JFK Havalimanı’ndaki dilediğiniz terminale kadar gelebiliyorsunuz.

Aşağı Manhattan ya da Brooklyn’den JFK Havalimanı’na gelmek isterseniz metronun A hattına binip Howard Beach istasyonuna kadar gelebilirsiniz. Ardından AirTrain’e binerek istasyondan terminallere ulaşabilirsiniz. Bindiğiniz yere göre değiştiği için bu yolculuk yaklaşık 60-75 dakika sürüyor.

Manhattan merkezden havalimanına gelecekseniz bu kez metronun E hattını ya da Long Island Rail Road (LIRR) trenlerini kullanabilirsiniz. Her ikisinde de Jamaica İstasyonu’nda inip AirTrain’e binerek havalimanı terminallerine geçmeniz gerekiyor. LIRR en hızlı, metro ise en ucuz yöntem. Queens’in kuzeyinden ya da Brooklyn’in güneyinden gelecekler ise metronun J veya Z hattını kullanabilirler. Metro ve trenler her 5-10 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı servisleri olan NYCAirporter otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Penn Station, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 90 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor. 

Havalimanı Bilgileri

New York’un uluslararası uçuşlarda en yoğun havalimanı olan JFK International Airport (1, 2, 4, 5, 6 ve 8 numaralı terminaller olmak üzere 6 yolcu terminali ile hizmet veriyor. 50 ülkeden 100’e yakın havayolu şirketinin iniş yaptığı bir yer olan bu büyük havalimanında terminaller arası geçiş AirTrain trenleri ile sağlanıyor. Terminalin çeşitli bölümlerinde toplam 15 bin araca hizmet verebilen araç park yerleri var. Uzun ya da kısa dönemli park etme imkânı bulunuyor.

Havalimanın hemen yakınında Crowne Plaza, Comfort Inn, Days Inn, Radisson ve Gardens Inn olmak üzere toplam 5 tane büyük otel bulunuyor. Bu otellerin shuttle hizmetlerinden faydalanmak için öncelikle AirTrain’lere binerek Federal Circle Station’a gitmeniz gerekiyor. Bu otellere buradan kalkan servislerle ulaşabiliyorsunuz. Havalimanının 6 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Mc Donalds, Euro Cafe, Starbucks, New York Hotdog, Eat&Go Istanbul, Wendy’s, Buffalo Aild Wings, Subway bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak International Shops Duty Free, DFS Duty Free, is Duty Free, Duty Free Americas gibi mağazalar var. Ayrıca L’Occataine, Pandora, Swatch, Hudson, Victoria Secret, M&M’a Store, Best Buy, Guess, Hermes, Mont Blanc, Bvlgari gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Emirates, KLM, Air France gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminaller 1. Ve 4. Terminal. Havalimanında toplam 22 Lounge bulunuyor. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

15/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Newark Liberty Intl Havalimanı

Manhattan merkezde yer alan ve ana istasyonlardan biri olan New York Penn Station’dan NJ Transit ya da Amtrak trenlerine binerek yaklaşık yarım saat içerisinde Newark Libery Airport Station’a gelebilirsiniz. Buradan da her 3 dakikada bir hareket eden AirTrain’lerle uçuşunuz olduğu terminale yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz.

Havalimanı servisleri olan Newark Airport Express otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Bryant Park, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 60 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı Bilgileri

Newark Libery Havalimanı New York’ta ilk açılan havalimanıdır. JFK Havalimanından sonra yolcu yoğunluğu açısından ikinci sırada yer alır. A, B ve C terminalleri olmak üzere toplam 3 yolcu terminali vardır. A ve B terminalleri 4 katlı binalardan oluşur. C terminali diğerlerinden sonra inşa edilmiştir United Airlines ve United Express uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. 

Terminalleri arası ya da araç park yerlerine ulaşım için JFK’ de olduğu gibi bu havalimanında ücretsiz hizmet veren AirTrain trenleri kullanılıyor.

Havalimanının 3 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Starbucks, Subway, Market Fresh, Villa Pizza, Phillip’s Seafood, Wendy’s, Java Moon Cafe, World Bean bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak EJE Duty Free, Duty Free Shop, Dufry Duty Free gibi mağazalar var. Ayrıca Swatch, Hudson, Best Buy, The Body Shop, Sunglass Hut, MAC, L’Occataine gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Jet Airways, Virgin Atalntic, Lufthansa, Porter Airlines gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminal ise B Terminali. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından San Francisco Şehir Merkezine Ulaşım

San Francisco Intl Havalimanı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco, büyük bir havalimanı olan San Francisco Havalimanı’na ev sahipliği yapıyor. Asya kıtasında gidiş gelişlerde önemli bir yere sahip olan San Francisco Havalimanı, dünyanın en işlek 30 havalimanı arasında yer almakla birlikte ABD’nin otomatik bagaj sistemine sahip ilk büyük havalimanı özelliğini taşıyor.

United Airlines ve Virgin America Havayolları için önemli merkez olan San Francisco Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlamak için tren, hava treni, otobüs, özel araç ve araç kiralama gibi çok sayıda seçeneğiniz mevcut.

Şehrin güneydoğu kıyısında bulunan San Francisco Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına tren, hava treni, otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tren

San Francisco Havalimanı’ndan şehir merkezine inebilmek için kullanabileceğiniz üç tane raylı sistem bulunuyor. Bunlardan ilki BART hızlı tren ile şehre inmek. Havalimanı’nın uluslararası terminalinde bulunan istasyondan binebileceğiniz BART hızlı tren ile sabahın erken saatlerinden itibaren yolculuk yapmanız mümkün. Bu hızlı tren sayesinde şehrin kuzey ve güney bölgesine rahatlıkla gidebilirsiniz. Raylı sistemlerdeki ikinci seçenek ise CalTrain. Bu tren sayesinde hafta içi her gün saat başı kalkan trenler ile San Francisco ve San Jose arasında gidiş geliş yapabilirsiniz. Son seçenek olan hava treni AirTrain ise, San Francisco Havalimanı’ndaki dört terminal arasında hızlı ve rahat şekilde ulaşım sağlıyor. Kırmızı hat üzerinden bineceğiniz hava treni ile terminaller, BART istasyonu, park alanları arasında yolculuk yapabilirken, mavi hat üzerinden bineceğiniz hava treni ile araç kiralama ofisleri, garajlar ve diğer BART istasyonları arasında gidip gelebilirsiniz.

Taksi

San Francisco Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Havalimanının her terminalinde taksi hizmeti bulunuyor. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

San Francisco şehir merkezlerine gidişinizi sağlayacak bir diğer araç ise SamTrans otobüsleri. San Mateo Bölgesi tarafından sağlanan bu halk otobüsleri, havalimanı ile San Francisco arasında ve San Mateo bölgesi arasında yolculuk yapmanızı sağlıyor. Uluslarası Terminalde iki tane, Terminal 3’te bir tane otobüs istasyonu bulunuyor.

Araç Kiralama

San Francisco Havalimanı terminal binalarında araç kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunuyor. Araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan San Francisco Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Alamo, Dollar, Hertz, Avis, Enterprise, National, Budget, Fox ve Thrifty yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın. Yol durumuna göz atmak için ise San Francisco internet sitesindeki yol durumu sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Bisiklet

San Francisco Havalimanı içerisinde bisiklet ile gidiş geliş yapmak isteyenler için de bu seçenek düşünülmüş. Havalimanında bisiklet yolları bulunmakla birlikte, terminaller içerisinde bisiklet park yerleri de mevcut.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz New York-San Francisco uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, New York-San Francisco uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm New York-San Francisco uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

New York-San Francisco uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

New York-San Francisco uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Battery Pk City Havalimanı, John F Kennedy Havalimanı, La Guardia Havalimanı, Marine Air Havalimanı, Newark Liberty Intl Havalimanı, Wall Street Spb Havalimanı, varış için Embarkader Havalimanı, San Francisco Intl Havalimanı kullanabilirsiniz.

New York-San Francisco arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

New York-San Francisco arası uçuş mesafesi toplam 4129 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 5 saat 10 dakika sürüyor.

New York-San Francisco uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, New York-San Francisco uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

San Francisco Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
23ºC
Cmt
Paz
21ºC
28ºC
Paz
Pzt
18ºC
31ºC
Pzt
Sal
15ºC
28ºC
Sal
Çar
15ºC
21ºC
Çar
Haritada Görüntüle
New York - San Francisco Alternatif Ulaşım
Para birimi
x