Oakland (Oakland Intl.) Uçak Bileti Ara

Oakland (Oakland Intl.) Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Oakland, aynı zamanda bölgenin en önemli ticaret, finans ve turizm merkezlerinden biri. San Francisco Körfezi’nin kıyısında yer alan şehir, ABD’nin ve dünyanın en büyük metropollerinden San Francisco’ya köprülerle bağlanıyor. Oakland ‘’meşelik arazi’’ anlamına gelen adını sahip olduğu çok sayıda meşe ağacından alıyor.

Şehrin 400 binden fazla nüfusunu ABD kökenliler ile başta İspanyollar olmak üzere dünyanın hemen her bölgesinden gelen göçmenler oluşturuyor. San Francisco Körfezi’nin üçüncü, Kaliforniya’nın ise en büyük sekizinci şehri olan Oakland, sürdürülebilirlik çalışmaları ile de biliniyor. Şehirde başta elektrik üretimi olmak üzere birçok alanda yenilenebilir kaynaklar kullanılıyor.

Yıl boyunca etkili olan ılıman iklimi ile her mevsimde ziyaretçilerine seyahat için ideal bir ortam sunan Oakland’da mutlaka görülmesi gereken harika yerler var. Bu yerlerin başında ünlü yazarın adı ile anılan ve harika bir şehir manzarası sunan Jack London Meydanı geliyor. Şehrin ve eyaletin en dikkat çekici eserlerinden bazılarını da görebileceğiniz Oakland Müzesi’ni ise özellikle sanata ilgisi olanlar görmeli. Şehrin biraz dışında bulunan Redwood Ulusal ve Eyalet Parkı şehrin dünyaca ünlü sekoya ağaçları arasında gezinebileceğiniz, huzur dolu atmosferiyle benzersiz yerler arasında.

Kentte ayrıca özellikle küçük çocuklarla birlikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz, çok geniş bir araziye kurulan Oakland Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 600’den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapan park bu konuda dünyanın en ünlü alternatiflerinden biri. Eğer gülleri seviyorsanız şehirde yer alan Oakland Gül Bahçesi de özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyüleyici manzaralar sunuyor.

Havalimanından Oakland (Oakland Intl.) Şehir Merkezine Ulaşım

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Oakland kentinin ulaşım hizmetlerini karşılayan havaalanı, hem iç hem de dış hat üzerinden yolcu taşımacılığı ile öne çıkıyor. Yolculuk sonunda Oakland Uluslararası Havalimanı’ndan kente ulaşmak için otobüs, tren, servis, taksi ve araç kiralama yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Otobüs

Oakland Uluslararası Havalimanı’ndan kente ulaşım için kullanabileceğini iki otobüs hattı bulunuyor. 73 numaralı Coliseum ve Oakland Havaalanı BART İstasyonu arasında yolcu taşımacılığı yapan hat ile hızlı bir şekilde kent merkezine varabilirsiniz. Ayrıca 21 numaralı Oakland Fruitvale ve Alameda arasında çalışan otobüs hattı da havaalanı önündeki duraklardan aldığı yolcuları kentin belirli noktalarına taşıyor. Otobüs hatları, yetişkin gençlerden 2 dolar 10 sent, yaşlılardan ise 1 dolar 5 sent yolculuk ücreti talep ediyor.

Tren

BART (Bay Area Rapid Transit) adı verilen trenler ile havalimanından kente gidebilirsiniz. Hızlı ve kesintisiz bir yolculuk ile hattın üzerinde sizin için uygun olan durakta inerek, yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu trenler hafta içerisinde sabah saat 5.00’da başladığı yolcu taşımacılığı hizmetine ve gece 00.00’da son veriyor. Haftanın her günü BART isimli trenler yolcu taşımacılığı yapıyor. BART istasyonları terminallerin tam karşısında yer alıyor.

Servis

Oakland Uluslararası Havalimanı’ndan kentin çeşitli noktalarına özel servisler bulunuyor. Yaklaşık olarak 30 servis şirketi bölgenin önemli noktalarına yolcu taşımacılığı yapıyor. Dolayısıyla gitmek istediğiniz noktaya özel olarak bir servis kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Oakland Uluslararası Havalimanı içerisinde 7 gün 24 saat hizmet veren iki adet taksi durağı bulunuyor. Bu duraklardan çağıracağınız taksiler ile kentin dilediğiniz noktasına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Oakland Havalimanı’ndan kente ulaşım için araç kiralama yöntemini kullanabilirsiniz. Havaalanı içerisinde 10 araç kiralama şirketi bulunuyor. Bu şirketlerin arasında; Alamo, AVIS, Budget, Dollar, Entreprise, FOX, Hertz, National, Payless, Thrifty yer alıyor.

24 Mar 2022 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Oakland (Oakland Intl.) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Oakland (Oakland Intl.) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Oakland (Oakland Intl.) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Oakland (Oakland Intl.) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Oakland (Oakland Intl.) uçuşları Oakland Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Oakland (Oakland Intl.) Hakkında Daha Fazla
Oakland (Oakland Intl.) Alternatif Ulaşım
Para birimi