Oakland (Oakland Intl) Uçak Bileti Ara

Oakland (Oakland Intl) Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Oakland, aynı zamanda bölgenin en önemli ticaret, finans ve turizm merkezlerinden biri. San Francisco Körfezi’nin kıyısında yer alan şehir, ABD’nin ve dünyanın en büyük metropollerinden San Francisco’ya köprülerle bağlanıyor. Oakland ‘’meşelik arazi’’ anlamına gelen adını sahip olduğu çok sayıda meşe ağacından alıyor.

Şehrin 400 binden fazla nüfusunu ABD kökenliler ile başta İspanyollar olmak üzere dünyanın hemen her bölgesinden gelen göçmenler oluşturuyor. San Francisco Körfezi’nin üçüncü, Kaliforniya’nın ise en büyük sekizinci şehri olan Oakland, sürdürülebilirlik çalışmaları ile de biliniyor. Şehirde başta elektrik üretimi olmak üzere birçok alanda yenilenebilir kaynaklar kullanılıyor.

Yıl boyunca etkili olan ılıman iklimi ile her mevsimde ziyaretçilerine seyahat için ideal bir ortam sunan Oakland’da mutlaka görülmesi gereken harika yerler var. Bu yerlerin başında ünlü yazarın adı ile anılan ve harika bir şehir manzarası sunan Jack London Meydanı geliyor. Şehrin ve eyaletin en dikkat çekici eserlerinden bazılarını da görebileceğiniz Oakland Müzesi’ni ise özellikle sanata ilgisi olanlar görmeli. Şehrin biraz dışında bulunan Redwood Ulusal ve Eyalet Parkı şehrin dünyaca ünlü sekoya ağaçları arasında gezinebileceğiniz, huzur dolu atmosferiyle benzersiz yerler arasında.

Kentte ayrıca özellikle küçük çocuklarla birlikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz, çok geniş bir araziye kurulan Oakland Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 600’den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapan park bu konuda dünyanın en ünlü alternatiflerinden biri. Eğer gülleri seviyorsanız şehirde yer alan Oakland Gül Bahçesi de özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyüleyici manzaralar sunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Oakland (Oakland Intl) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Oakland (Oakland Intl) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Oakland (Oakland Intl) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Oakland (Oakland Intl) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Oakland (Oakland Intl) uçuşları Oakland Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Oakland (Oakland Intl) uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Oakland (Oakland Intl) uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Oakland (Oakland Intl) Hakkında Daha Fazla
Oakland (Oakland Intl) Alternatif Ulaşım
Para birimi