Sacramento Uçak Bileti Ara

Sacramento Hakkında

Kaliforniya Eyaleti'nin baþkenti olan Sacramento, yaklaşık 500 bin kent merkezi nüfusuyla ve metropol dışında kalan alanların da dahil edilmesiyle 2.5 milyonu aşan bir nüfusa sahip bir şehir.
 
İsviçre asıllı olan John Sutter ve James Marshall'ın çabaları sonucunda kurulmuþtur. Nehir Şehri ismi ile de anılır bunun temel nedeni ise şehri çevreleyen Amerikan Nehri ve Sacramento Nehri. Özellikle şehrin merkezi yerleri oturmak için oldukça pahalı yerler. Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda göç alan Sacramento, Time Dergisi tarafýndan Amerika'nın en çok farklı kültüre ev sahipliği yapan şehri seçilmiştir.
 
Şehir 1808 yılındaa İspanyol Gabriel Moraga tarafından keşfedilmiştir. Sacramento bir süre Meksika'nın yönetimine girmiştir. 1840 - 1850 yılları boyunca Çin, İngiltere ve Fransa ile savaş halinde olduüu için şehre çok sayıda Çinli göç etmiştir. Gezmek isteyenler için burada büyük bir Çin Mahallesi de var. 1935 yılında yapılan Tower Bridge yani Kule Köprüsü şehrin simgelerinden biridir. Ünlü Amerikan Başkanı Ronald Reagan da buradan çıkmıştır.
 
Şehir içinde Eski Sacramento'nun bulunduðu 1. Bölge; havalimanının bulunduğu 2. Bölge; Oak Park, Curtis Park ve Vintage Park'n bulunduðu 3. Bölge ve Amerikan Nehri'nin kuzeyinde yer alan arazinin de bulunduðu 4. Bölge olmak üzere farklı bölüme ayrılmıştır. Yaz aylarında 32 derece sıcaklık kış aylarında ise -3'e kadar düşebilen bir hava durumuna sahip.

 

Havalimanından Sacramento Şehir Merkezine Ulaşım

Executive Havalimanı

Executive Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık olarak 16 kilometre kuzeybatısında yer alıyor. 2014 yılında restore edilen havalimanı günümüzde yerli ve yabancı birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Havalimanından şehir merkezine taksi, otobüs kullanılarak veya araba kiralanarak kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. İçerisinde; araç park alanları, araç kiralama şirketleri, restoran ve barlar, VIP servisleri ve salonları ve alışveriş mağazası bulunuyor. Yolcuların güvenlik, konfor ve benzeri ihtiyaçlarını en iyi koşullarda karşılayarak ziyaretçilerine eşlik ediyor.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde yer alan Avis, Alamo, Advantage, Enterprise, Hertz, Thrifty gibi araba acentalarından rahatlıkla araba kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak için ayrıca önceden rezervasyon yapabilir veya otelinizle iletişime geçerek sizi bir acentaya yönlendirmelerini rica edebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilir.

Taksi

Havalimanında yer alan taksiler sayesinde şehir merkezine kısa bir zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiye binmeden önce şoförle fiyat için anlaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Havaalanından şehir merkezine taksi fiyatı 25-30 USD arasında değişiklik gösteriyor.

Yolobus (Havalimanı Otobüsleri)

Havalimanında yer alan istasyon ve duraklardan rahatlıkla binebileceğiniz otobüs hatları ile 40 dakikalık bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 42A hat numaralı otobüsler hafta içi ve hafta sonu belirli saatler arasında hizmet veriyor. Günlük veya aylık biletlerle bu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs istasyonlarındaki tabelalarda yer alıyor. Konaklama alanınıza en yakın bölgede otobüsten inebilirsiniz.

Otel Servisleri

Otel rezervasyonu yaparken size sunulan imkânlardan birisi olan havalimanı transferi seçeneğini kullanabilir ve otel-havalimanı ulaşımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Otelinizden bu konuyla ilgili direkt bir bilgi alabilirsiniz. Yüklü bir bagaja sahipseniz bu ulaşım şekli en iyi tercih olabilir.

07/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sacramento International Havalimanı

Sacramento Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın çok sayıda alternatifi var. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız ekspres otobüs hattı ile kolayca şehir merkezine gidebilirsiniz.

Daha hızlı bir ulaşım aracı tercih ediyorsanız taksiye ya da shuttle servislere binebilirsiniz. Seyahatini özgür kılmak isteyen Sacramento ziyaretçileri araç kiralayabilir ya da bisikletiyle şehir merkezine gidebilir. Ayrıca kentte birçok otel havalimanı servis hizmeti de veriyor.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında havalimanı taksi durağını görebilirsiniz. Taksi ile Sacramento şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içerisinde rahatça ulaşmanız mümkün. Taksi açılış ücreti 3 dolar, daha sonra her mil için 2,5 dolar ücrete ekleniyor.

Shuttle Servis

Sacramento Havalimanı’nda 6 farklı shuttle firması bulunuyor. Havalimanı internet sitesinden ya da geliş terminalinde bulunan danışma merkezinden güzergâh ve sefer saatlerine ilişkin detaylı bilgi alabilirsiniz. Beklemek istemiyorsanız yolculuğunuzdan önce internet üzerinden rezervasyon yaptırmanız da mümkün.

Araç Kiralama

Sacramento Havalimanı’nda çok sayıda araç kiralama şirketinin ofisi bulunuyor. Kiraladığınız araçla 5 numaralı otoyolu takip ederek şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Yolculuk normal trafik koşullarında 20 dakikadan daha az sürüyor, mesafe ise yaklaşık 10 mil.

Otobüs

Toplu taşıma araçlarını tercih edenlerdenseniz A terminali önünde bulunan otobüs durağından 42B numaralı otobüse binerek Sacramento şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. Bu hat her saat başı kalkıyor ve hiçbir durakta durmadan yaklaşık 25 dakikada kent merkezine ulaşıyor.

Otel Servisi

Sacramento’da bulunan birçok otelin havalimanı servis hizmeti bulunuyor. Çoğu konaklama merkezi bu hizmeti misafirlerine ücretsiz olarak veriyor. Otelinizle önceden görüşerek ve rezervasyon yaptırarak hızlı ve konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Bisiklet

Sırt çantasıyla seyahat edenlerdenseniz Del Paso Yolu bisiklet güzergâhını takip ederek de Sacramento Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşabilirsiniz. Toplamda yaklaşık 13 mil yol gitmeniz gerekiyor.

18/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Sacramento Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
21ºC
39ºC
Sal
Çar
17ºC
40ºC
Çar
Per
17ºC
39ºC
Per
Cum
13ºC
31ºC
Cum
Cmt
12ºC
28ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
13s 30dk
13s 50dk
13s 40dk
14s 10dk
13s 10dk
13s 30dk
13s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x