Orlando - Frankfurt Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.620 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
9 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Frankfurt) 22°C / 9°C
Şu anda Frankfurt Yerel Saati
GMT +2

Orlando Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Herndon Havalimanı

Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Taksi, havaalanı servisleri, otel servisleri, otobüs gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanı Servisleri

Şehir merkezinde yer alan terminallerden havalimanına ulaşım sağlayan havaalanı servisleri kişi başına 19 $ gibi bir bilet fiyatına sahip. Şehir merkezinden binerek direkt olarak havalimanı içerisinde bulunan Terminal A ve Terminal B’de inebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım en rahat taksiyle sağlanıyor. Şehir merkezinde her yerden taksilere rahatlıkla binebilir veya otelinizden sizin için bir taksi çağırmasını rica edebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım ortalama 30-45 $ arasında değişiklik gösteriyor. Şehir merkezinden havalimanına yapacağınız yolculuk öncesinde taksi şoföründen net bir fiyat almanız veya pazarlık yapmanız sizin yararınıza olabilir.

Otel Servisleri

Birçok otel size şehir merkezinden, havalimanı transfer aşamasında servis imkânı sunuyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde %15 oranında bir indirim oranına sahip olan bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal. Sizi otelinizden alarak havalimanına bırakıyor ya da havalimanından otelinize kadar getiriyor.

LYNX Otobüs

Otobüsler günümüzde en çok tercih edilen ulaşım araçları içerisinde yer alıyor. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs duraklarındaki tabelalarda yer alıyor. LYNX adı verilen otobüsler Herndon şehir merkezinde oldukça yaygın. LYNX otobüsler için bilet ücretleri biletin geçerlilik süresine göre 2 – 50 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanına rahatlıkla ulaşabilir.

Havalimanı Bilgileri

Virginia eyaletinde yer alan Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanı yolculara gerekli her türlü ihtiyacı sağlıyor. Dâhilinde; sigorta şirketleri, bagaj taşıma grubu, business class yolcu servisleri için bir salon, telefon ve faks iletişimi sistemleri, VIP yolcuları için bir salon, bir restoran, çeşitli kafe ve mağazalar, kuaför salonu, araba kiralama ofisleri, otopark yer alıyor.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Intl Havalimanı

Şehir içerisinden havalimanına ulaşmak için birçok seçenek bulunsa da yolunuzu bulmak biraz karışık olabiliyor. Bu sebeple, gideceğiniz bölgeye göre, seçeceğiniz aracı önceden planlamanız daha yararlı olacaktır.

İlk olarak, eğer seyahatiniz boyunca otelde kalıyorsanız, kaldığınız otelin kendi özel servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Otel servislerinin yanı sıra, havalimanına ulaşım imkanı sunan taksi veya minibüs gibi hizmet veren özel servisler de şehir içinde yer alıyor.

Otobüs

Sea World Area bölgesinden, saatte bir geçen 111 numaralı otobüs ve International Drive’dan yarım saatte bir geçen 42 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşmanız mümkün. Eğer otobüs ile seyahat etmek istiyorsanız, bulunduğunuz yerden bineceğiniz otobüslerle bu hatlara aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içinden havalimanına giden otobüslerin hizmet kalitesi çok iyi değil. Dolayısıyla aceleniz yoksa ve özellikle yükünüz ağır ise, bu otobüslerle seyahat etmeniz tavsiye edilmiyor.

Toplu taşımanın büyük çoğunluğu, LYNX isimli otobüsler aracılığıyla sağlanıyor. Orlando boyunca sefer yapan çok sayıda otobüs hattı mevcut. Bunlardan 8 numaralı otobüs ile Sea World, 37 numaralı otobüs ile Universal, 50 numaralı otobüs ile Disney, 111 numaralı otobüs ile Florida Mall’a seyahat etmeniz mümkün.

Troleybüs

Şehir içerisinde troleybüsler, çoğunlukla turistik alanlara ulaşım amacıyla kullanılıyor. Araçlar, sabah 08:00 ile 22:30 saatleri aralığında sefere çıkıyor. Adı troleybüs olsa dahi, bu sistem, standart troleybüs sisteminden çok, trafikte modifiye edilmiş otobüslerden oluşuyor.

Tren

SunRail adı ile bilinen, yeni hizmete açılan raylı sistem, şehir içinde, tren ile ulaşım amacıyla kullanılıyor. Bu hat aracılığıyla, Stanford’un kuzeyinde yer alan DeBary ve Sand Lake Yolu bölgelerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu trenler, yarım saatlik aralıklarla sefer yapıyor. Şu an, bu araçlar ile havalimanına ulaşım sağlama imkanı bulunmuyor.

Servis

Town Car, Orlando Airport Van, Mears Transportation, Supershuttle ve bunun gibi birçok firma yardımı ile şehir içinden havalimanına rahatça seyahat edebilirsiniz. Bu firmaların düzenlediği araçlar, yirmi dört saat boyunca sefer yapmayı sürdürüyor. Servislerin çoğu, kapıdan kapıya hizmet sunduğu gibi, bazıları özel noktalardan hareket edebiliyor. Servislerin ücretleri, otobüslere göre daha fazla ve gideceğiniz yere göre farklılık gösterebiliyor. Servis ile seyahat etmek, lüks olanaklara göre daha hesaplı ve benzer kalitede olduğundan, birçok yolcu için sık tercih edilen bir seçenek.

Araç Kiralama

Şehir içinde bulunan birçok rent a car ofisinden aracınızı kiralayabilir ya da uçuşunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemi ile aracınızı ayırtabilirsiniz. Orlando, araç kiralamanın en sık gerçekleştiği şehirler arasında biliniyor. Birçok ünlü uluslararası hizmet veren araç kiralama şirketinin ana ofisi Orlando’da bulunuyor.

Araç kiralamak, Orlando’da oldukça kullanışlı bir alternatif. Bunun sebebi ise, gezilecek yerlerin büyük çoğunluğunun şehir merkezinin çok uzağında yer alması ve buralara sınırlı toplu taşıma imkanı bulunması. Standart aracın yanı sıra daha lüks bir seyahat geçirmek istiyorsanız, limuzin kiralamanız da mümkün.

Taksi

Şehir içerisinde çok sayıda taksi firması bulunuyor. Turistik bir şehir olan Orlando’da taksi de, epeyce çok tercih edilen bir seyahat yöntemi. Taksiye duraktan binmenizi, ya da aracı duraktan çağırmanızı tavsiye ederiz. Sokaktan çevireceğiniz bir taksi illegal olabilir. Bu araçlara binerseniz, bir kaza durumunda seyahat sigortasından faydalanamayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve alışveriş mağazaları bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında McDonalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında, Doğu ve Batı koridorlarında (East and West Halls) para değişim noktaları yer alıyor.

27/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Sanford Intl Havalimanı

Sanford’ta konumlanan Orlando-Sanford Uluslararası Havalimanı, Orlando’ya seyahat etmek için en çok tercih edilen ikinci havalimanı. Eğer turistik amaç ile Orlando’yu ziyaret edecekseniz, bu havalimanı, şehrin turistik bölgelerine çok uzak kalıyor.

Şehir içerisinden bu havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamıyor. Dolayısıyla havalimanına ulaşabilmek için taksi tutabilir, araç kiralayabilir ve özel servislerden faydalanabilirsiniz. Havalimanına ulaşım hizmeti sunan başlıca firmalar arasında Yellow Cab, American Coach Shuttle ve Orlando Carriers bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve mağazalar bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında Mc Donalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında para değişim noktaları yer alıyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Frankfurt Şehir Merkezine Ulaşım

Frankfurt Am Main Havalimanı

Frankfurt Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 12 km güneybatısında bulunur. Havalimanından şehre ulaşmak için otobüs, banliyö treni ve taksi kullanabilirsiniz.

Tren

Havalimanında iki tren istasyonu bulunmakta. Biri şehir merkezine giden banliyö trenleri için, diğeri de çevredeki diğer şehirlere giden trenler için. Şehir merkezine gitmek için ‘’S’’ harfi ile gösterilen banliyö tren istasyonuna gitmek gerekiyor. Bu istasyondan kalkan S8 ve S9 hatları ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Frankfurt Havalimanı’nda Terminal 1 veya Terminal 2’den şehir merkezine hareket eden otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerden yararlanarak şehre ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi de değerlendirilebilecek başka bir seçenek. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada taksiyle ulaşabilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret ise çok yüksek değildir.

03/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Rhein Main Afb Havalimanı

Frankfurt Rhein Main Afb Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara kapalı olması nedeniyle havalimanına yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak şehre ulaşabilirsiniz. Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı’ndan Almanya’nın en önemli ticaret, sanat ve kültür şehirlerinden biri olan Frankfurt’un merkezine ulaşmak için havalimanı otobüsü, halk otobüsü ve özel servisler gibi toplu ulaşım araçlarını kullanabilir veya şehirde kullanabileceğiniz bir bisikletiniz varsa Frankfurt’un merkezine bisikletinizi sürerek gelebilirsiniz. 

Otobüs

Frankfurt Uluslararası Havalimanı’nda terminaller arasında yolculuk yapmak için otobüslerden yararlanabilirsiniz. 10 dakika süren ücretsiz otobüs yolculuğu farklı terminallere gelmek isteyen yolculara kolaylık sağlıyor. 

Otel Servisleri

Frankfurt am Main Afb Havalimanı’ndan şehir merkezinde bulunan pek çok otelin servisiyle otelinize transfer fırsatından yararlanabilirsiniz. ACHAT Hotel, Best Western Amedia Frankfurt Airport, Holiday Inn Express Frankfurt Airport, Holiday Inn Frankfurt Airport North, InterCityHotel Frankfurt Airport, Mercure Hotel Frankfurt Airport Kelsterbach, NH Hotel Frankfurt Airport West, NH Frankfurt Niederrad, Ramada Frankfurt Messe ve Ramada Niedernhausen Micador gibi otellerin servisleriyle havalimanından doğrudan otelinize transfer olanaklarından faydalanabilirsiniz. Havalimanı transferini ücretsiz veya düşük bir ücret karşılığında yolculara sunan oteller sayesinde bu araçlarla yolculuk aynı zamanda bu rota üzerinde değerlendirilebilecek en ekonomik ve uygun fiyatlı ulaşım seçenekleri arasında. 

Havalimanı Servisleri 

Özel transfer firmaları tarafından sağlanan havalimanı servislerini kullanarak da Frankfurt Uluslararası havalimanı terminalleri önünden şehir merkezine kadar gelme şansınız var. Havalimanı servisleri merkezin birçok noktasına kadar yolcuları doğrudan ulaştırıyor. Havalimanı servislerini kullanmak isterseniz havalimanına inmeden önce telefonla görüşerek veya internet üzerinden rezervasyon yaptırmalısınız. Servis görevlilerine uçacağınız havalimanı ile ilgili bilgi verdiğinizde servis sürücüsü uçağınızın ineceği terminale en yakın noktada bekleyerek sizi alacak ve şehir merkezinde seyahat etmek istediğiniz yerin kapısına kadar getirecektir. Havalimanı servisleri ile merkeze kadar gelmek genellikle çok uzun sürmüyor ancak zaman zaman yaşanabilecek trafik sıkışıklığını da hesaba katarak plan yapmanızda yarar var. Bu sayede merkezde ulaşmak istediğiniz yere herhangi bir gecikme yaşamadan gelebilirsiniz. Havalimanı servislerine doğrudan veya seyahat firmaları aracılığı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Paylaşımlı Araçlar 

Frankfurt Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze uygun fiyatlı ve rahat ulaşım alternatifleri arasında paylaşımlı araçlar da sayılabilir. Terminal 1’in dışında bulunan P29 park alanında yolcular için hazır bekleyen paylaşımlı araçlara gitmek istediğiniz yeri bildirerek uygun bir araca binebilirsiniz. Önceden sisteme üye olarak bu araçlardan kolayca yararlanma ve daha uygun fiyatlarla seyahat etme şansınız da var.

Araç Kiralama

Havalimanında uluslararası araç kiralama şirketlerinden birçoğunun ofisini bularak aracınızı hiç zorluk yaşamadan kiralayabilirsiniz. Frankfurt Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralama seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle geçerli sürücü belgesi ve gerekli olabilecek diğer yolculuk evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Araç kiralama için gerekli belgeler, yapma ız gereken işlemler ve diğer konularda merak ettikleriniz için Frankfurt Havalimanı’nda hizmet veren kiralama ofisleri ile telefon veya e-posta yolu ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Aracınızı kiralarken dönüşte seyahat edeceğiniz terminalde bulunan ofislerden birinden kiralamayı tercih edin. Böylece farklı bir terminale transfere gerek duymadan doğrudan aracınızı kiralama ofisine teslim edebilir ve daha sonra uçağınıza binebilirsiniz. 

Taksi

Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı terminallerinin her birinin önünde günün herhangi bir saatinde taksi bulabilirsiniz. Frankfurt’ta taksiler diğer birçok şehirde olduğu gibi havalimanından merkeze doğrudan gelmenin en kolay, konforlu ve rahat alternatiflerinden biri. Havalimanı terminalleri önünde bineceğiniz taksiler kredi kartıyla da ödeme kabul edebiliyorlar. Ancak bu seçenekten yararlanmak için öncelikle karıtınız yurt dışında kullanıma açtırmanızın gerekebileceğini unutmamalısınız. Havalimanında 7 yolcuyu aynı anda taşıyabilen geniş taksiler de hizmet veriyor. Havalimanından yola çıktığınızda merkeze yolculuk ise trafiğe bağlı olarak 20-30 dakika arasında değişebiliyor. Taksi ücreti ise gidilen mesafeye ve trafiğin durumuna göre farklılık gösterebiliyor ancak öncesinde taksi sürücüsü ile görüşerek ödemeniz gereken ortalama ücretle ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Tren

Frankfurt şehir merkezi ile Hanau, Mainz, Aschaffenburg ve Wiesbaden gibi yerlerle doğrudan bağlantısı bulunan tren istasyonu sayesinde havalimanından Frankfurt’un merkezine veya tüm bu şehirlere direkt olarak trenle yolculuk yapabilirsiniz. Trenle yolculuğun en büyük avantajı başta taksi ve araç kiralama olmak üzere diğer birçok seçeneğe kıyasla daha uygun fiyatlı ulaşım olanağı sağlaması. Hız konusunda ise özellikle trafiğin açık olduğu zamanlarda trenler taksilerin ve kiralık araçların gerisinde kalabiliyor ancak yine de trafiğe takılmadan yolculuk yapma olanağı sayesinde trenler bu anlamda yolculara fazlasıyla zaman kazandıran araçlar arasında.  S8, 21, S9, 55 ve 75 gibi farklı hatlarla hizmet veren trenlere binerek Frankfurt şehir merkezine kadar doğrudan gelebileceğiniz gibi Almanya’nın farklı bölgelerinde yer alan birçok noktaya doğrudan seyahat edebilirsiniz. Rail & Fly servisi ile önceden rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyatlarla seyahat etme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

11/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Frankfurt Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
9ºC
22ºC
Per
Cum
10ºC
22ºC
Cum
Cmt
9ºC
22ºC
Cmt
Paz
11ºC
22ºC
Paz
Pzt
14ºC
25ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x