New York - Rotterdam Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
5.850 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
7 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Rotterdam) 17°C / 13°C
Şu anda Rotterdam Yerel Saati
GMT +2

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John F Kennedy Havalimanı

New York’un neresinde olursanız olun metro sistemine bağlanarak havalimanı yakınında Jamaica ya da Howard Beach İstasyonlarına gelebilirsiniz. Bu istasyonlardan da AirTrain hattını kullanarak JFK Havalimanı’ndaki dilediğiniz terminale kadar gelebiliyorsunuz.

Aşağı Manhattan ya da Brooklyn’den JFK Havalimanı’na gelmek isterseniz metronun A hattına binip Howard Beach istasyonuna kadar gelebilirsiniz. Ardından AirTrain’e binerek istasyondan terminallere ulaşabilirsiniz. Bindiğiniz yere göre değiştiği için bu yolculuk yaklaşık 60-75 dakika sürüyor.

Manhattan merkezden havalimanına gelecekseniz bu kez metronun E hattını ya da Long Island Rail Road (LIRR) trenlerini kullanabilirsiniz. Her ikisinde de Jamaica İstasyonu’nda inip AirTrain’e binerek havalimanı terminallerine geçmeniz gerekiyor. LIRR en hızlı, metro ise en ucuz yöntem. Queens’in kuzeyinden ya da Brooklyn’in güneyinden gelecekler ise metronun J veya Z hattını kullanabilirler. Metro ve trenler her 5-10 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı servisleri olan NYCAirporter otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Penn Station, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 90 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor. 

Havalimanı Bilgileri

New York’un uluslararası uçuşlarda en yoğun havalimanı olan JFK International Airport (1, 2, 4, 5, 6 ve 8 numaralı terminaller olmak üzere 6 yolcu terminali ile hizmet veriyor. 50 ülkeden 100’e yakın havayolu şirketinin iniş yaptığı bir yer olan bu büyük havalimanında terminaller arası geçiş AirTrain trenleri ile sağlanıyor. Terminalin çeşitli bölümlerinde toplam 15 bin araca hizmet verebilen araç park yerleri var. Uzun ya da kısa dönemli park etme imkânı bulunuyor.

Havalimanın hemen yakınında Crowne Plaza, Comfort Inn, Days Inn, Radisson ve Gardens Inn olmak üzere toplam 5 tane büyük otel bulunuyor. Bu otellerin shuttle hizmetlerinden faydalanmak için öncelikle AirTrain’lere binerek Federal Circle Station’a gitmeniz gerekiyor. Bu otellere buradan kalkan servislerle ulaşabiliyorsunuz. Havalimanının 6 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Mc Donalds, Euro Cafe, Starbucks, New York Hotdog, Eat&Go Istanbul, Wendy’s, Buffalo Aild Wings, Subway bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak International Shops Duty Free, DFS Duty Free, is Duty Free, Duty Free Americas gibi mağazalar var. Ayrıca L’Occataine, Pandora, Swatch, Hudson, Victoria Secret, M&M’a Store, Best Buy, Guess, Hermes, Mont Blanc, Bvlgari gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Emirates, KLM, Air France gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminaller 1. Ve 4. Terminal. Havalimanında toplam 22 Lounge bulunuyor. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

15/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Newark Liberty Intl Havalimanı

Manhattan merkezde yer alan ve ana istasyonlardan biri olan New York Penn Station’dan NJ Transit ya da Amtrak trenlerine binerek yaklaşık yarım saat içerisinde Newark Libery Airport Station’a gelebilirsiniz. Buradan da her 3 dakikada bir hareket eden AirTrain’lerle uçuşunuz olduğu terminale yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz.

Havalimanı servisleri olan Newark Airport Express otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Bryant Park, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 60 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı Bilgileri

Newark Libery Havalimanı New York’ta ilk açılan havalimanıdır. JFK Havalimanından sonra yolcu yoğunluğu açısından ikinci sırada yer alır. A, B ve C terminalleri olmak üzere toplam 3 yolcu terminali vardır. A ve B terminalleri 4 katlı binalardan oluşur. C terminali diğerlerinden sonra inşa edilmiştir United Airlines ve United Express uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. 

Terminalleri arası ya da araç park yerlerine ulaşım için JFK’ de olduğu gibi bu havalimanında ücretsiz hizmet veren AirTrain trenleri kullanılıyor.

Havalimanının 3 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Starbucks, Subway, Market Fresh, Villa Pizza, Phillip’s Seafood, Wendy’s, Java Moon Cafe, World Bean bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak EJE Duty Free, Duty Free Shop, Dufry Duty Free gibi mağazalar var. Ayrıca Swatch, Hudson, Best Buy, The Body Shop, Sunglass Hut, MAC, L’Occataine gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Jet Airways, Virgin Atalntic, Lufthansa, Porter Airlines gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminal ise B Terminali. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Rotterdam Şehir Merkezine Ulaşım

Rotterdam Havalimanı

Rotterdam The Hague Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım imkanları bol. Uçağınızdan indikten hemen sonra, çıkışın hemen yanında hem servis, hem otobüs, hem de taksi durakları var. Havalimanının içinde kolaylıkla erişebileceğiniz Rent A Car firmaları da mevcut. Toplu taşıma araçlarında Hollandalılar için özel kullanılan toplu taşıma kartları, ne yazık ki ziyaretçiler için geçerli değil. Toplu taşımayı kullanmak isteyen ziyaretçiler, standart tek seferlik biletler alabilecekleri gibi, eğer toplu taşımayı sık kullanacaklarsa, 4-5 yıl geçerliliği olan ziyaretçi kartlarından çıkarabilirler. Bu kartları, havalimanındaki gazete bayiinden temin etmek mümkün. Bu kartları tren seyahati için de kullanabilmek için ekstra kredi yüklemesi yapılması gerekiyor. 0-3 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsizdir. 

Toplu taşıma ile ilgili tüm sorularınız için havalimanı içerisinde bulunan danışma merkezine başvurabilirsiniz. 

Otobüs 

Rotterdam’da, otobüs sağlayıcı üç farklı firma bulunuyor. RET, ARRIVA ve Conexxion. Bunlar arasında en yaygın kullanılan firma RET. Bu firmalar, genellikle aynı otobüs duraklarını ortak kullansalar da, firmalar arası aktarma yapmak mümkün olmuyor. Havalimanı çıkışından sola döndüğünüzde, kısa bir yürüme mesafesinde servislerin kalkış noktasına ulaşabilirsiniz. 

Bu noktadan kalkan 33 numaralı otobüs, yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde Rotterdam merkez durağına varıyor. Otobüs, gün içerisinde on dakikada bir, akşam saatlerinde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Eğer tek seferlik bilet almak istiyorsanız, bileti otobüs şoföründen temin edebiliyorsunuz. Şehir merkezinden geçen diğer RET otobüsleri arasında, Schiedam Merkezi ve Kerkhoflaan arasında sefer yapan 38, şehir merkezinden Delft Buffer istasyonuna giden 40 ve merkezden Zuidplein ‘a yolculuk eden 44 numaralı otobüsler vardır. 

Şehrin merkezi bölgelerinden kalkan diğer birçok otobüs seferlerine ulaşmak mümkün. Bunun haricinde, genellikle perşembe, cuma ve cumartesi geceleri, bilindik eğlence merkezlerine ulaşım sağlayan BOB-bus denilen baykuş otobüsler de mevcut. 

Servis 

Aynı duraktan, havalimanına özel, 50 numaralı servis ise, sizi Meijersplein metro istasyonuna, yaklaşık on dakika içerisinde bırakıyor. Servis, hem gündüz, hem de akşam saatlerinde, yarım saatte bir hareket ediyor. 

Metro 

Metro, şehir içi ve komşu şehirlere ulaşımda, kullanımı en yaygın olan ve en geniş ağa sahip alternatif. Metro ile şehir merkezinden şehrin her yönüne ulaşım imkanı sağlanıyor. Havalimanından Meijersplein metro istasyonu’na vardıktan sonra, E hattını kullanarak Laheyn’e yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

E hattı, Rotterdam ve Laheyn Şehir Merkezleri arasında ulaşım sağlıyor. Rotterdam’ın şehir merkezinden De Akkers yönüne hareket eden D hattı ile, sırayla Beurs, Slinge, Rhoon, Tussenwater ve Spijkenisse Merkezi’ne ulaşmanız mümkün. Beurs istasyonundan A, B ve C hatlarına aktarma yapabilirsiniz.

Şehir merkezinden D hattı ile, C hattına aktarma yapabilir, De Terp yönüne, veya Parkweg, Troelstralaan, Vijfsluzien ve Pernis duraklarını takip ederek De Akkers’e varabilirsiniz.

Yine şehir merkezinden D hattı ile, aktarma yoluyla ulaşabileceğiniz A ve B hatları, Rotterdam’ın kuzeydoğusuna hareket ediyorlar. A hattı ile Binnenhof’a, B hattı ile ise Nesselande’ye kadar yolculuk edebilir veya diğer yönleriyle, şehrin batısındaki Schiedam Merkezi’ne ulaşabilirsiniz..

Tramvay

Şehir içi ulaşımda bir diğer seçenek de tramvay. Havalimanından şehir merkezine vardıktan sonra, şehrin değişik bölgelerine seyahat eden 4, 7, 8, 20, 21, 23, 24 ve 25 numaralı tramvaylar bulunuyor.

Su Taşıtları

Maas Nehri çevresince, yaklaşık on dakikada bir bulabileceğiniz su taksisi ile Leuvehaven ve Veerhaven gibi şehir merkezine yakın bölgelerden New York Oteli’ne ulaşabilir, veya Aquliner adlı feribot ile Erasmusbrug/Spido, Katendrecht, St. Jobshaven ve Heijplaat-RDM istasyonları arasında seyahat edilebilir.

Tren

Rotterdam şehir merkezine konumlu tren istasyonu otobüs, metro ve tramvay gibi diğer toplu taşıma araçlarını bir arada topladığı gibi, aynı zamanda demir yollarıyla şehirleri de birbirine bağlıyor. Şehirlerarası hızlı ve uygun fiyatlı seyahat etmek istiyorsanız tren, kullanışlı bir seçenek.

Direkt Şehirlerarası Hat (Intercity Direct),

Rotterdam Merkez İstasyonu’ndan, Schiphol haricinde hiç durmadan, Amsterdam Merkez İstasyonu’na, yaklaşık kırk dakikalık bir sürede yolculuk ediyor. Bunun yanı sıra, Şehirlerarası Tren hattı (Intercity Train), Delft, Laheyn, Leiden ve Schiphol’e uğrayarak Amsterdam’a varıyor.

Taksi

Gideceğiniz yere ulaşmak için daha hızlı ve rahat bir yol arıyorsanız, taksi de bir alternatif. Rotterdam The Hague Havalimanı’nın içine konumlanmış taksi durağından istediğiniz her saat araç bulunmanız mümkün olduğu gibi, uçuş öncesi telefon ile rezervasyon yaptırmanız da mümkün. Ancak dikkat edilmelidir ki taksi, Rotterdam’da fazla ekonomik bir alternatif değildir.

Araç Kiralama

Şehir içinde daha özgür, hızlı ve taksiye göre daha esnek bir seçenek arıyorsanız, araba kiralamanızı tavsiye ederiz. Gerek şehir içinde çeşitli bölgelerde, gerekse havalimanında, en iyi araç kiralama firmalarını bulabilir, güvenle araba kiralayabilirsiniz.

13/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz New York-Rotterdam uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, New York-Rotterdam uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm New York-Rotterdam uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

New York-Rotterdam uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

New York-Rotterdam uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Battery Pk City Havalimanı, John F Kennedy Havalimanı, La Guardia Havalimanı, Marine Air Havalimanı, Newark Liberty Intl Havalimanı, Wall Street Spb Havalimanı, varış için Rotterdam Havalimanı, Rotterdam Centraal railway station Havalimanı kullanabilirsiniz.

New York-Rotterdam arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

New York-Rotterdam arası uçuş mesafesi toplam 5849 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 7 saat 10 dakika sürüyor.

New York-Rotterdam uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, New York-Rotterdam uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Rotterdam Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
13ºC
17ºC
Pzt
Sal
10ºC
18ºC
Sal
Çar
14ºC
17ºC
Çar
Per
8ºC
15ºC
Per
Cum
12ºC
14ºC
Cum
Haritada Görüntüle
New York - Rotterdam Alternatif Ulaşım
Para birimi
x