İstanbul - Rotterdam Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.204 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Rotterdam) 20°C / 13°C
Şu anda Rotterdam Yerel Saati
GMT +2

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı’na taksi, havaalanı servisleri, metro ve otobüsler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, şahsi aracınızla gelip otoparklardan belli bir ücret karşılığında faydalanmanız da mümkün. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etmenizde yarar var.

Havabüs

İstanbul’da şehrin birçok merkezi noktasından Atatürk Havalimanı’na ulaşımınızı Havabüs otobüsleri ile de sağlayabilirsiniz. Havataş seferleri neredeyse günün her saati Taksim’den ve Yenikapı İDO İskelesi’nden hareket ederek yolcularını Atatürk Havalimanı’na ulaştırıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Taksim’den TH-1, Yenikapı’dan ise YH-1 numaralı otobüslerle Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Metro

Havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri de metro. Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro ile Atatürk Havalimanı’nın içine kadar ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem havalimanında hem de şehrin merkezi lokasyonlarında bulunan AVIS, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların havalimanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Havalimanı Bilgileri 

Havalimanında dış hatlar geliş katında; Caffe Nero, Starbucks Coffee ve Simit Sarayı bulunuyor. Dış hatlar gidiş katında; Popeyes, Sbarro, Coffee Nero, Simit Sarayı, Cakes & Bakes, Turcuisine, Sweet Deligts, Quick Asia, Efes Beerport, The Greenport, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Eat & Go, Coca-Cola Cafe, Kitchenette, Flight Point ve Zero Cafe bulunuyor. İç hatlar geliş katında Simit Sarayı bulunuyor. İç hatlar gidiş katında; Kantin, The Greenport, Kokpit, Tadında Anadolu, Cakes & Bakes, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Burger King ve Sbarro gibi seçenekler var.

Atatürk hava limanında dış hatlar için Primeclass Lounge, Akbank Wings Lounge, Comfort Lounge, Emirates Lounge, Sky Team Lounge ve TTNET Platin Lounge bulunmaktadır. İç hatlar için THY CIP Lounge, Akbank Wings Lounge ve Primeclass Lounge bulunmakta. Havalimanında duty free alışveriş hizmetini ATÜ mağazaları sunuyor.

12/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra takip edebileceğiniz yönlendirmeler bulunuyor.

Ayrıca havalimanına belediye otobüsleri ve Havataş ile de ulaşım mümkün. Havalimanında katlı ve açık otoparklar da mevcut. Bunun dışında havalimanı çevresinde bulunan bazı özel otopark firmaları havalimanına servis imkânı ile kullanıma açıktır.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’na olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na da ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat ulaşım aracı taksi. Ancak burada da yol durumu ve özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler arasında. Uçuşunuz eğer günün erken saatlerinde veya gece geç saatte değilse yola biraz daha erken çıkmanız yolda karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız yakalanmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Havabüs

Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden Havabüs otobüslerini Sabiha Gökçen’e ulaşmak için kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla hareket eden ve yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran bu otobüsler hızlı ve konforlu yolculuk için iyi bir alternatif.

Marmaray

Özellikle Avrupa Yakası’ndan gelenler için hızlı bir seçenek olan Marmaray ile Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçebilir, buradan Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a kadar gelebilir ve sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar gelen belediye otobüslerini ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüs

Anadolu Yakası’nın birçok merkezi noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de belediye otobüsleri.

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S,  Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Metro

Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için araç kiralamak bir diğer seçenek. Şehrin birçok noktasında bulunan şirketlerden aracınızı kiralayarak havalimanına kadar ulaşabilir ve önceden bildirerek aracınızı burada teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında giden yolcu holünde; Simit Sarayı, Center Point, Mc Donald’s, Mc D Cafe, İstanbul Cafe, Drive Inn Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Kahve Dünyası ve Starbucks bulunuyor. Dış hatlar pasaport kontrol sonrasında; Kahve Dünyası, Secco Kafe, Usta Dönerci, Burger King, Sbarro, Mc Donald’s, Trattoria Milano, Heroes Sports Bar, Grab&Fly ve Gate Cafe bulunmakta. İç hatlar bilet kontrolü sonrasında; Kahve Dünyası, Burger King, Mc Donald’s, Center Point, Turkish Kitchen, Kıvanç Gökçe Büfe, Grab&Fly, Simit&Çay ile Coca Cola Gate Cafe bulunuyor.

Terminal binası gelen yolcu katında; Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı ve Burger King var. Ayrıca açık otoparkta Fly Cafe yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda LGM CIP Lounge, Wings Lounge, Lounge İstanbul Dış Hatlar ve Turkish Airlines Lounge gibi yolcu bekleme salonları daha rahat ve konforlu zaman geçirmek isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. Ayrıca havalimanından duty free alışveriş yapmak isterseniz zengin ürün alternatifleri ile Setur mağazaları da burada sizi bekliyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden Yeni Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. Ya da TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Başakşehir, Gaziosmanpaşa ayrımları tercih edilebilir. Özel aracınızla gidecekseniz havalimanının geniş bir otopark alanı bulunuyor.

Taksi

Havalimanına ait özel taksitler hizmet verecek ancak şehir merkezinden havalimanına gidecekler için mesafe uzun olduğundan taksiler de dönüş yolunu hesaplayacaklarından sıkıntı çıkabilir. Bu durumda toplu ulaşımın yapıldığı bölgelere kadar da taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Yeni Havalimanı’na İstanbul’un Kadıköy, Bakırköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Yenikapı, Sirkeci, Otogar, Beylikdüzü, Ümraniye-Tepeüstü, Otagar, Pendik, Sarıyer, Arnavutköy, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Metrobüs hattı Yeni Havalimanı’na uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

Yeni Havalimanı için metro henüz açılmadı. Çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe metrosu ve Halkalı metrosu olmak üzere iki bölgeye metro açılacak. Halkalı metrosu Marmaray ile entegre çalışacak. Hali hazırda Başakşehir metrosunu kullanarak Başakşehir’e kadar gidip oradan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

26/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Rotterdam Şehir Merkezine Ulaşım

Rotterdam Havalimanı

Rotterdam The Hague Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım imkanları bol. Uçağınızdan indikten hemen sonra, çıkışın hemen yanında hem servis, hem otobüs, hem de taksi durakları var. Havalimanının içinde kolaylıkla erişebileceğiniz Rent A Car firmaları da mevcut. Toplu taşıma araçlarında Hollandalılar için özel kullanılan toplu taşıma kartları, ne yazık ki ziyaretçiler için geçerli değil. Toplu taşımayı kullanmak isteyen ziyaretçiler, standart tek seferlik biletler alabilecekleri gibi, eğer toplu taşımayı sık kullanacaklarsa, 4-5 yıl geçerliliği olan ziyaretçi kartlarından çıkarabilirler. Bu kartları, havalimanındaki gazete bayiinden temin etmek mümkün. Bu kartları tren seyahati için de kullanabilmek için ekstra kredi yüklemesi yapılması gerekiyor. 0-3 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsizdir. 

Toplu taşıma ile ilgili tüm sorularınız için havalimanı içerisinde bulunan danışma merkezine başvurabilirsiniz. 

Otobüs 

Rotterdam’da, otobüs sağlayıcı üç farklı firma bulunuyor. RET, ARRIVA ve Conexxion. Bunlar arasında en yaygın kullanılan firma RET. Bu firmalar, genellikle aynı otobüs duraklarını ortak kullansalar da, firmalar arası aktarma yapmak mümkün olmuyor. Havalimanı çıkışından sola döndüğünüzde, kısa bir yürüme mesafesinde servislerin kalkış noktasına ulaşabilirsiniz. 

Bu noktadan kalkan 33 numaralı otobüs, yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde Rotterdam merkez durağına varıyor. Otobüs, gün içerisinde on dakikada bir, akşam saatlerinde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Eğer tek seferlik bilet almak istiyorsanız, bileti otobüs şoföründen temin edebiliyorsunuz. Şehir merkezinden geçen diğer RET otobüsleri arasında, Schiedam Merkezi ve Kerkhoflaan arasında sefer yapan 38, şehir merkezinden Delft Buffer istasyonuna giden 40 ve merkezden Zuidplein ‘a yolculuk eden 44 numaralı otobüsler vardır. 

Şehrin merkezi bölgelerinden kalkan diğer birçok otobüs seferlerine ulaşmak mümkün. Bunun haricinde, genellikle perşembe, cuma ve cumartesi geceleri, bilindik eğlence merkezlerine ulaşım sağlayan BOB-bus denilen baykuş otobüsler de mevcut. 

Servis 

Aynı duraktan, havalimanına özel, 50 numaralı servis ise, sizi Meijersplein metro istasyonuna, yaklaşık on dakika içerisinde bırakıyor. Servis, hem gündüz, hem de akşam saatlerinde, yarım saatte bir hareket ediyor. 

Metro 

Metro, şehir içi ve komşu şehirlere ulaşımda, kullanımı en yaygın olan ve en geniş ağa sahip alternatif. Metro ile şehir merkezinden şehrin her yönüne ulaşım imkanı sağlanıyor. Havalimanından Meijersplein metro istasyonu’na vardıktan sonra, E hattını kullanarak Laheyn’e yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

E hattı, Rotterdam ve Laheyn Şehir Merkezleri arasında ulaşım sağlıyor. Rotterdam’ın şehir merkezinden De Akkers yönüne hareket eden D hattı ile, sırayla Beurs, Slinge, Rhoon, Tussenwater ve Spijkenisse Merkezi’ne ulaşmanız mümkün. Beurs istasyonundan A, B ve C hatlarına aktarma yapabilirsiniz.

Şehir merkezinden D hattı ile, C hattına aktarma yapabilir, De Terp yönüne, veya Parkweg, Troelstralaan, Vijfsluzien ve Pernis duraklarını takip ederek De Akkers’e varabilirsiniz.

Yine şehir merkezinden D hattı ile, aktarma yoluyla ulaşabileceğiniz A ve B hatları, Rotterdam’ın kuzeydoğusuna hareket ediyorlar. A hattı ile Binnenhof’a, B hattı ile ise Nesselande’ye kadar yolculuk edebilir veya diğer yönleriyle, şehrin batısındaki Schiedam Merkezi’ne ulaşabilirsiniz..

Tramvay

Şehir içi ulaşımda bir diğer seçenek de tramvay. Havalimanından şehir merkezine vardıktan sonra, şehrin değişik bölgelerine seyahat eden 4, 7, 8, 20, 21, 23, 24 ve 25 numaralı tramvaylar bulunuyor.

Su Taşıtları

Maas Nehri çevresince, yaklaşık on dakikada bir bulabileceğiniz su taksisi ile Leuvehaven ve Veerhaven gibi şehir merkezine yakın bölgelerden New York Oteli’ne ulaşabilir, veya Aquliner adlı feribot ile Erasmusbrug/Spido, Katendrecht, St. Jobshaven ve Heijplaat-RDM istasyonları arasında seyahat edilebilir.

Tren

Rotterdam şehir merkezine konumlu tren istasyonu otobüs, metro ve tramvay gibi diğer toplu taşıma araçlarını bir arada topladığı gibi, aynı zamanda demir yollarıyla şehirleri de birbirine bağlıyor. Şehirlerarası hızlı ve uygun fiyatlı seyahat etmek istiyorsanız tren, kullanışlı bir seçenek.

Direkt Şehirlerarası Hat (Intercity Direct),

Rotterdam Merkez İstasyonu’ndan, Schiphol haricinde hiç durmadan, Amsterdam Merkez İstasyonu’na, yaklaşık kırk dakikalık bir sürede yolculuk ediyor. Bunun yanı sıra, Şehirlerarası Tren hattı (Intercity Train), Delft, Laheyn, Leiden ve Schiphol’e uğrayarak Amsterdam’a varıyor.

Taksi

Gideceğiniz yere ulaşmak için daha hızlı ve rahat bir yol arıyorsanız, taksi de bir alternatif. Rotterdam The Hague Havalimanı’nın içine konumlanmış taksi durağından istediğiniz her saat araç bulunmanız mümkün olduğu gibi, uçuş öncesi telefon ile rezervasyon yaptırmanız da mümkün. Ancak dikkat edilmelidir ki taksi, Rotterdam’da fazla ekonomik bir alternatif değildir.

Araç Kiralama

Şehir içinde daha özgür, hızlı ve taksiye göre daha esnek bir seçenek arıyorsanız, araba kiralamanızı tavsiye ederiz. Gerek şehir içinde çeşitli bölgelerde, gerekse havalimanında, en iyi araç kiralama firmalarını bulabilir, güvenle araba kiralayabilirsiniz.

13/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Rotterdam Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
13ºC
20ºC
Çar
Per
8ºC
15ºC
Per
Cum
9ºC
14ºC
Cum
Cmt
10ºC
14ºC
Cmt
Paz
9ºC
16ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Para birimi
x