Rotterdam Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

En Ucuz Rotterdam Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Rotterdam Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Rotterdam Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Rotterdam Havalimanı Hakkında

Rotterdam Havalimanı, Hollanda’daki Rotterdam şehrine hizmet veren bir havalimanıdır. Hollanda’nın en büyük üçüncü havalimanı olan Rotterdam Havalimanı’nı her yıl 1,5 milyonu aşkın yolcu ziyaret ediyor. İkinci Dünya Savaşı sonrasında yeni bir havalimanına ihtiyaç duyulması doğrultusunda inşası başlayan havalimanı 1956 yılında kullanıma açıldı. Otuz yıl boyunca kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Rotterdam Havalimanı, 1990’lı yıllarda düzelmeye başlayan ekonominin neden olduğu yolcu trafiği ile ayakta kalmayı başardı.

Rotterdam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Rotterdam The Hague Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım imkanları bol. Uçağınızdan indikten hemen sonra, çıkışın hemen yanında hem servis, hem otobüs, hem de taksi durakları var. Havalimanının içinde kolaylıkla erişebileceğiniz Rent A Car firmaları da mevcut. Toplu taşıma araçlarında Hollandalılar için özel kullanılan toplu taşıma kartları, ne yazık ki ziyaretçiler için geçerli değil. Toplu taşımayı kullanmak isteyen ziyaretçiler, standart tek seferlik biletler alabilecekleri gibi, eğer toplu taşımayı sık kullanacaklarsa, 4-5 yıl geçerliliği olan ziyaretçi kartlarından çıkarabilirler. Bu kartları, havalimanındaki gazete bayiinden temin etmek mümkün. Bu kartları tren seyahati için de kullanabilmek için ekstra kredi yüklemesi yapılması gerekiyor. 0-3 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsizdir. 

Toplu taşıma ile ilgili tüm sorularınız için havalimanı içerisinde bulunan danışma merkezine başvurabilirsiniz. 

Otobüs 

Rotterdam’da, otobüs sağlayıcı üç farklı firma bulunuyor. RET, ARRIVA ve Conexxion. Bunlar arasında en yaygın kullanılan firma RET. Bu firmalar, genellikle aynı otobüs duraklarını ortak kullansalar da, firmalar arası aktarma yapmak mümkün olmuyor. Havalimanı çıkışından sola döndüğünüzde, kısa bir yürüme mesafesinde servislerin kalkış noktasına ulaşabilirsiniz. 

Bu noktadan kalkan 33 numaralı otobüs, yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde Rotterdam merkez durağına varıyor. Otobüs, gün içerisinde on dakikada bir, akşam saatlerinde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Eğer tek seferlik bilet almak istiyorsanız, bileti otobüs şoföründen temin edebiliyorsunuz. Şehir merkezinden geçen diğer RET otobüsleri arasında, Schiedam Merkezi ve Kerkhoflaan arasında sefer yapan 38, şehir merkezinden Delft Buffer istasyonuna giden 40 ve merkezden Zuidplein ‘a yolculuk eden 44 numaralı otobüsler vardır. 

Şehrin merkezi bölgelerinden kalkan diğer birçok otobüs seferlerine ulaşmak mümkün. Bunun haricinde, genellikle perşembe, cuma ve cumartesi geceleri, bilindik eğlence merkezlerine ulaşım sağlayan BOB-bus denilen baykuş otobüsler de mevcut. 

Servis 

Aynı duraktan, havalimanına özel, 50 numaralı servis ise, sizi Meijersplein metro istasyonuna, yaklaşık on dakika içerisinde bırakıyor. Servis, hem gündüz, hem de akşam saatlerinde, yarım saatte bir hareket ediyor. 

Metro 

Metro, şehir içi ve komşu şehirlere ulaşımda, kullanımı en yaygın olan ve en geniş ağa sahip alternatif. Metro ile şehir merkezinden şehrin her yönüne ulaşım imkanı sağlanıyor. Havalimanından Meijersplein metro istasyonu’na vardıktan sonra, E hattını kullanarak Laheyn’e yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

E hattı, Rotterdam ve Laheyn Şehir Merkezleri arasında ulaşım sağlıyor. Rotterdam’ın şehir merkezinden De Akkers yönüne hareket eden D hattı ile, sırayla Beurs, Slinge, Rhoon, Tussenwater ve Spijkenisse Merkezi’ne ulaşmanız mümkün. Beurs istasyonundan A, B ve C hatlarına aktarma yapabilirsiniz.

Şehir merkezinden D hattı ile, C hattına aktarma yapabilir, De Terp yönüne, veya Parkweg, Troelstralaan, Vijfsluzien ve Pernis duraklarını takip ederek De Akkers’e varabilirsiniz.

Yine şehir merkezinden D hattı ile, aktarma yoluyla ulaşabileceğiniz A ve B hatları, Rotterdam’ın kuzeydoğusuna hareket ediyorlar. A hattı ile Binnenhof’a, B hattı ile ise Nesselande’ye kadar yolculuk edebilir veya diğer yönleriyle, şehrin batısındaki Schiedam Merkezi’ne ulaşabilirsiniz..

Tramvay

Şehir içi ulaşımda bir diğer seçenek de tramvay. Havalimanından şehir merkezine vardıktan sonra, şehrin değişik bölgelerine seyahat eden 4, 7, 8, 20, 21, 23, 24 ve 25 numaralı tramvaylar bulunuyor.

Su Taşıtları

Maas Nehri çevresince, yaklaşık on dakikada bir bulabileceğiniz su taksisi ile Leuvehaven ve Veerhaven gibi şehir merkezine yakın bölgelerden New York Oteli’ne ulaşabilir, veya Aquliner adlı feribot ile Erasmusbrug/Spido, Katendrecht, St. Jobshaven ve Heijplaat-RDM istasyonları arasında seyahat edilebilir.

Tren

Rotterdam şehir merkezine konumlu tren istasyonu otobüs, metro ve tramvay gibi diğer toplu taşıma araçlarını bir arada topladığı gibi, aynı zamanda demir yollarıyla şehirleri de birbirine bağlıyor. Şehirlerarası hızlı ve uygun fiyatlı seyahat etmek istiyorsanız tren, kullanışlı bir seçenek.

Direkt Şehirlerarası Hat (Intercity Direct),

Rotterdam Merkez İstasyonu’ndan, Schiphol haricinde hiç durmadan, Amsterdam Merkez İstasyonu’na, yaklaşık kırk dakikalık bir sürede yolculuk ediyor. Bunun yanı sıra, Şehirlerarası Tren hattı (Intercity Train), Delft, Laheyn, Leiden ve Schiphol’e uğrayarak Amsterdam’a varıyor.

Taksi

Gideceğiniz yere ulaşmak için daha hızlı ve rahat bir yol arıyorsanız, taksi de bir alternatif. Rotterdam The Hague Havalimanı’nın içine konumlanmış taksi durağından istediğiniz her saat araç bulunmanız mümkün olduğu gibi, uçuş öncesi telefon ile rezervasyon yaptırmanız da mümkün. Ancak dikkat edilmelidir ki taksi, Rotterdam’da fazla ekonomik bir alternatif değildir.

Araç Kiralama

Şehir içinde daha özgür, hızlı ve taksiye göre daha esnek bir seçenek arıyorsanız, araba kiralamanızı tavsiye ederiz. Gerek şehir içinde çeşitli bölgelerde, gerekse havalimanında, en iyi araç kiralama firmalarını bulabilir, güvenle araba kiralayabilirsiniz.

10/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Rotterdam Havalimanı'na Ulaşım

Güney Hollanda’nın sevilen şehri Rotterdam, her sene birçok ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Mimarisiyle ünlü Rotterdam, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük limanına sahip. Bu güzel şehri ziyarete gelenleri ise, Rotterdam The Hague Havalimanı karşılıyor. Rotterdam’da şehir içi dolaşımda en çok tercih edilen seçenek toplu taşıma. Ucuz olmasının yanı sıra, oldukça pratik olan toplu taşıma araçları, aynı zamanda otobüs, tramvay, metro ve su taşıtları gibi çeşitli alternatifler sunuyor. Toplu taşıma araçlarıyla, aynı zamanda komşu şehir Lahey’e (The Hague veya Den Haag) de ulaşmak mümkün.

Şehir içi ulaşımlarda yürüme engellilerinin tek başlarına ulaşımını kolaylaştıracak birçok çözümler geliştirilmiştir. Toplu taşımanın yanı sıra, taksi yolculuğu veya araç kiralama da oldukça hızlı ve konforlu. Rotterdam The Hague Havalimanına ulaşmak için, bulunduğunuz yerden taksi çağırabilir veya şehrin çeşitli bölgelerinde bulunan Rent a Car firmalarından araç kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir merkezine varıp, oradan ulaşım sağlamanız da mümkün.

Toplu taşıma için Hollandalılar’ın özel kulandığı toplu taşıma kartları, ne yazık ki ziyaretçiler için geçerli değildir. Toplu taşıma ile havalimanına ulaşmak isteyen ziyaretçiler, standart tek seferlik biletlerden alabilirler. Eğer toplu taşımayı şehirde bulunduğunuz süre boyunca kullanmayı düşünüyorsanız, 4-5 yıl geçerliliği olan ziyaretçi kartlarından çıkarabilirsiniz. Bu kartları tren seyahati için de kullanabilmek için ekstra kredi yüklemesi yapılması gerekiyor. 0-3 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsizdir.

Otobüs

Rotterdam’da, üç farklı otobüs sağlayıcı firma bulunuyor; RET, ARRIVA ve Conexxion. Bunlar arasında en yaygın kullanılan firma RET. Bu firmalar, genellikle aynı otobüs duraklarını ortak kullansalar da, firmalar arası aktarma yapmak mümkün olmuyor. Havalimanına toplu taşıma yoluyla varmak istiyorsanız, bulunduğunuz bölgeden önce şehir merkezine ulaşmanız gerekiyor. Havalimanına gitmek için, Rotterdam Şehir Merkezi’nden 33 numaralı otobüse binebilirsiniz.

Otobüs, gün içerisinde on dakikada bir, akşam saatlerinde ise yarım saatte bir hareket ediyor ve yaklaşık yirmi beş dakika içinde havalimanına varıyor. Otobüsten indikten sonra havalimanına kısa süre içinde yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden geçen diğer RET otobüsleri ise, Schiedam merkezi ve Kerkhoflaan arasında sefer yapan 38, Delft Buffer istasyonundan şehir merkezine giden 40 ve Zuidplein‘dan şehir merkezine yolculuk eden 44 numaralı otobüslerdir.

Servis

Meijersplein metro istasyonu çıkışından kalkan 50 numaralı shuttle ile de havalimanına, yaklaşık on dakika içerisinde ulaşmanız mümkün. Servis, hem gündüz, hem de akşam saatlerinde, yarım saatte bir hareket ediyor.

Metro

Metro, şehir içine ve komşu şehirlerden ulaşımda, kullanımı en yaygın olan ve en geniş ağa sahip alternatif. Metronun tüm hatları, şehir merkezinde buluşuyor.

Şehrin dört bir yanından metro ile merkeze gelmeniz, oradan havalimanına ulaşmanız son derece basit. Eğer Lahey’den geliyorsanız, E hattını kullanarak Rotterdam şehir merkezine yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

E hattı, Rotterdam ve Laheyn Şehir Merkezleri arasında ulaşım sağlıyor. De Akkers yönünden Rotterdam şehir merkezine hareket eden D hattı ile, sırayla Beurs, Slinge, Rhoon, Tussenwater ve Spijkenisse merkezine ulaşmanız mümkün.

A, B ve C hatlarından gelenler, Beurs istasyonu’ndan D hattına aktarma yapıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehir merkezine C hattı ile De Terp yönünden veya De Akkers yönünden Pernis, Vijfsluzien, Troelstralaan ve Parkweg duraklarını takip ederek D hattına aktarma yaparak ulaşabilir, merkezden otobüsleri kullanarak havalimanına varabilirsiniz.

Binnenhof ve Nesselande yönleri ile Schiedam merkezi arasında hareket eden A ve B hatlarından gelen yolcular, yine D hattını kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Tramvay

Tramvayı kullanarak da şehrin belli bölgelerinden merkeze ulaşım sağlamak mümkün. Şehir merkezine hareket eden 4, 7, 8, 20, 21, 23, 24 ve 25 numaralı tramvayları kullanabilir, şehir merkezinden otobüs aktarmasıyla havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Su Taşıtları

Maas Nehri çevresince, yaklaşık on dakikada bir bulabileceğiniz su taksisi ile New York Oteli’nden, Leuvehaven ve Veerhaven gibi şehir merkezine yakın bölgelere ulaşabilir, veya Aquliner adlı feribot ile Erasmusbrug/Spido, Katendrecht, St. Jobshaven ve Heijplaat-RDM istasyonları arasında seyahat edebilirsiniz.

Tren

Rotterdam Şehir Merkezi’ne konumlu tren istasyonu, otobüs, metro ve tramvay gibi diğer toplu taşıma araçlarını bir arada topladığı gibi, aynı zamanda demir yollarıyla şehirleri birbirine bağlıyor.

Başka bir komşu şehirden Rotterdam The Hague Havalimanı’na ulaşmak istiyorsanız, tren ile Rotterdam şehir merkezine gelip oradan otobüs aktarması ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Eğer Amsterdam’dan geliyorsanız, direkt şehirlerarası hat (Intercity Direct), Amsterdam Merkez İstasyonu’ndan, Schiphol haricinde hiç durmadan, Rotterdam Merkez İstasyonu’na, yaklaşık kırk dakikalık bir sürede yolculuk ediyor.

Bunun yanı sıra, ara şehirlerden ulaşım sağlamak için, Şehirlerarası Tren hattı (Intercity Train), Amsterdam’dan Schipol, Ledien, Laheyn ve Delft’e uğrayarak Rotterdam Şehir Merkezi’ne varıyor.

Taksi

Havalimanına konforlu ve hızlıca ulaşmak istiyorsanız, taksi de bir alternatif. Şehrin dört bir yanından istediğiniz her saat, araç bulunmanız çok kolay olduğu gibi, uçuş öncesi telefon ile rezervasyon yaptırmanız da mümkün. Ancak dikkat edilmelidir ki taksi, Rotterdam’da fazla ekonomik bir alternatif değildir.

Araç Kiralama

Havalimanına ulaşmak için, araç kiralama da oldukça pratik bir çözüm. Şehir içinde çeşitli bölgelerde,en iyi Rent a Car firmalarını bulabilir, güvenle araba kiralayarak havalimanına varabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Rotterdam The Hague Havalimanı, Avrupa’nın birçok bölgesine sık miktarda sefer düzenliyor. Barselona, Londra, Roma, Viyana, Prag ve Madrid, en sık sefer düzenlenen şehirler arasında geliyor.Aynı şehre, gün içinde birden fazla sefer düzenlenmesi mümkün olduğundan, günübirlik sefer yapma şansınız olabiliyor.

Havalimanında check-in ve check-out oldukça pratik ve süreleri kısa.Uçağınızı beklerken ücretsiz kablosuz internet hizmetinden faydalanıp keyifli vakit geçirebilir, terasta panoramik manzaranın keyfini çıkarabilir, kafelerde, restoranlarda ve barlarda yiyip içebilir, mağazalarda alışveriş yapabilir veya vakit geçirebilirsiniz. Havalimanında ayrıca, toplantılar, öğle yemekleri, konferanslar ve sunumlar düzenleme amacıyla hazırlanmış özel odalar da vardır.

10/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Rotterdam Seyahat Rehberi
Rotterdam Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
13ºC
8ºC
9ºC
10ºC
9ºC
20ºC
15ºC
14ºC
14ºC
16ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 40 dk
Ankara
3 saat 10 dk
Antalya
3 saat 10 dk
Bodrum
3 saat
Gaziantep
3 saat 50 dk
İstanbul
2 saat 40 dk
İzmir
2 saat 50 dk
Trabzon
3 saat 40 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x