Rotterdam Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Rotterdam Hakkında

1270 yılında Rotte Nehri üzerine kurulan şehir şimdilerde önemli bir ticaret merkezi konumunda ve Hollanda’nın en çok turist çeken şehirlerinden birisi. Güney Hollanda’da bulunan şehir özellikle Erasmus Üniversitesi ve Avrupa’nın en büyük limanına sahip olmasıyla meşhurdur. Ilıman okyanus iklimine sahip olan Rotterdam’da yaz aylarında sıcaklıklar 20 derece civarlarındadır, kış aylarında ise sıcaklık 0 dereceye kadar düşebiliyor.
 
İstanbul’dan 3.5 saat civarı bir uçuşla gidebileceğiniz Rotterdam’a ayrıca Amsterdam’dan tren ile de gidebilirsiniz. Mimarisiyle Rotterdam Merkez Tren İstasyonu, Nieuwe Maas Nehri’nde bulunan Erasmus Köprüsü ve Museum Park içindeki Boijmans Van Beuningen müzesi şehre gidenlerin kesinlikle görmesi gereken yerler. Ayrıca Diegaarde Blijdorp Hayvanat Bahçesi ve Maritime Museum isimli deniz müzesi de buraya yapacağınız yolculuklarda ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları. Ulaşım için tren, otobüs ve taksi gibi taşıtlar olmasına rağmen en yaygın kullanılan araçların başında bisiklet geliyor. Eğlence mekanları arayanlar için en ideal cadde ise Witte de Withstraat. Şehir ayrıca çok sayıda festivale ve etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

 

Havalimanından Rotterdam Şehir Merkezine Ulaşım

Rotterdam The Hague Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım imkanları bol. Uçağınızdan indikten hemen sonra, çıkışın hemen yanında hem servis, hem otobüs, hem de taksi durakları var. Havalimanının içinde kolaylıkla erişebileceğiniz Rent A Car firmaları da mevcut. Toplu taşıma araçlarında Hollandalılar için özel kullanılan toplu taşıma kartları, ne yazık ki ziyaretçiler için geçerli değil. Toplu taşımayı kullanmak isteyen ziyaretçiler, standart tek seferlik biletler alabilecekleri gibi, eğer toplu taşımayı sık kullanacaklarsa, 4-5 yıl geçerliliği olan ziyaretçi kartlarından çıkarabilirler. Bu kartları, havalimanındaki gazete bayiinden temin etmek mümkün. Bu kartları tren seyahati için de kullanabilmek için ekstra kredi yüklemesi yapılması gerekiyor. 0-3 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsizdir. 

Toplu taşıma ile ilgili tüm sorularınız için havalimanı içerisinde bulunan danışma merkezine başvurabilirsiniz. 

Otobüs 

Rotterdam’da, otobüs sağlayıcı üç farklı firma bulunuyor. RET, ARRIVA ve Conexxion. Bunlar arasında en yaygın kullanılan firma RET. Bu firmalar, genellikle aynı otobüs duraklarını ortak kullansalar da, firmalar arası aktarma yapmak mümkün olmuyor. Havalimanı çıkışından sola döndüğünüzde, kısa bir yürüme mesafesinde servislerin kalkış noktasına ulaşabilirsiniz. 

Bu noktadan kalkan 33 numaralı otobüs, yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde Rotterdam merkez durağına varıyor. Otobüs, gün içerisinde on dakikada bir, akşam saatlerinde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Eğer tek seferlik bilet almak istiyorsanız, bileti otobüs şoföründen temin edebiliyorsunuz. Şehir merkezinden geçen diğer RET otobüsleri arasında, Schiedam Merkezi ve Kerkhoflaan arasında sefer yapan 38, şehir merkezinden Delft Buffer istasyonuna giden 40 ve merkezden Zuidplein ‘a yolculuk eden 44 numaralı otobüsler vardır. 

Şehrin merkezi bölgelerinden kalkan diğer birçok otobüs seferlerine ulaşmak mümkün. Bunun haricinde, genellikle perşembe, cuma ve cumartesi geceleri, bilindik eğlence merkezlerine ulaşım sağlayan BOB-bus denilen baykuş otobüsler de mevcut. 

Servis 

Aynı duraktan, havalimanına özel, 50 numaralı servis ise, sizi Meijersplein metro istasyonuna, yaklaşık on dakika içerisinde bırakıyor. Servis, hem gündüz, hem de akşam saatlerinde, yarım saatte bir hareket ediyor. 

Metro 

Metro, şehir içi ve komşu şehirlere ulaşımda, kullanımı en yaygın olan ve en geniş ağa sahip alternatif. Metro ile şehir merkezinden şehrin her yönüne ulaşım imkanı sağlanıyor. Havalimanından Meijersplein metro istasyonu’na vardıktan sonra, E hattını kullanarak Laheyn’e yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

E hattı, Rotterdam ve Laheyn Şehir Merkezleri arasında ulaşım sağlıyor. Rotterdam’ın şehir merkezinden De Akkers yönüne hareket eden D hattı ile, sırayla Beurs, Slinge, Rhoon, Tussenwater ve Spijkenisse Merkezi’ne ulaşmanız mümkün. Beurs istasyonundan A, B ve C hatlarına aktarma yapabilirsiniz.

Şehir merkezinden D hattı ile, C hattına aktarma yapabilir, De Terp yönüne, veya Parkweg, Troelstralaan, Vijfsluzien ve Pernis duraklarını takip ederek De Akkers’e varabilirsiniz.

Yine şehir merkezinden D hattı ile, aktarma yoluyla ulaşabileceğiniz A ve B hatları, Rotterdam’ın kuzeydoğusuna hareket ediyorlar. A hattı ile Binnenhof’a, B hattı ile ise Nesselande’ye kadar yolculuk edebilir veya diğer yönleriyle, şehrin batısındaki Schiedam Merkezi’ne ulaşabilirsiniz..

Tramvay

Şehir içi ulaşımda bir diğer seçenek de tramvay. Havalimanından şehir merkezine vardıktan sonra, şehrin değişik bölgelerine seyahat eden 4, 7, 8, 20, 21, 23, 24 ve 25 numaralı tramvaylar bulunuyor.

Su Taşıtları

Maas Nehri çevresince, yaklaşık on dakikada bir bulabileceğiniz su taksisi ile Leuvehaven ve Veerhaven gibi şehir merkezine yakın bölgelerden New York Oteli’ne ulaşabilir, veya Aquliner adlı feribot ile Erasmusbrug/Spido, Katendrecht, St. Jobshaven ve Heijplaat-RDM istasyonları arasında seyahat edilebilir.

Tren

Rotterdam şehir merkezine konumlu tren istasyonu otobüs, metro ve tramvay gibi diğer toplu taşıma araçlarını bir arada topladığı gibi, aynı zamanda demir yollarıyla şehirleri de birbirine bağlıyor. Şehirlerarası hızlı ve uygun fiyatlı seyahat etmek istiyorsanız tren, kullanışlı bir seçenek.

Direkt Şehirlerarası Hat (Intercity Direct),

Rotterdam Merkez İstasyonu’ndan, Schiphol haricinde hiç durmadan, Amsterdam Merkez İstasyonu’na, yaklaşık kırk dakikalık bir sürede yolculuk ediyor. Bunun yanı sıra, Şehirlerarası Tren hattı (Intercity Train), Delft, Laheyn, Leiden ve Schiphol’e uğrayarak Amsterdam’a varıyor.

Taksi

Gideceğiniz yere ulaşmak için daha hızlı ve rahat bir yol arıyorsanız, taksi de bir alternatif. Rotterdam The Hague Havalimanı’nın içine konumlanmış taksi durağından istediğiniz her saat araç bulunmanız mümkün olduğu gibi, uçuş öncesi telefon ile rezervasyon yaptırmanız da mümkün. Ancak dikkat edilmelidir ki taksi, Rotterdam’da fazla ekonomik bir alternatif değildir.

Araç Kiralama

Şehir içinde daha özgür, hızlı ve taksiye göre daha esnek bir seçenek arıyorsanız, araba kiralamanızı tavsiye ederiz. Gerek şehir içinde çeşitli bölgelerde, gerekse havalimanında, en iyi araç kiralama firmalarını bulabilir, güvenle araba kiralayabilirsiniz.

10 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Rotterdam uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Rotterdam varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Rotterdam uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Rotterdam uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Rotterdam uçuşları Rotterdam The Hague Havalimanı, Rotterdam Centraal Tren İstasyonu, Holland Spoor Tren İstasyonu'na düzenleniyor.

Rotterdam yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Rotterdam 3 saat 40 dakika, Ankara-Rotterdam 3 saat 10 dakika, Antalya-Rotterdam 3 saat 10 dakika, Bodrum-Rotterdam 3 saat, Gaziantep-Rotterdam 3 saat 50 dakika, İstanbul-Rotterdam 2 saat 40 dakika, İzmir-Rotterdam 2 saat 50 dakika, Trabzon-Rotterdam 3 saat 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Rotterdam uçuşu düzenliyor?

Corendon Airlines İzmir, Kayseri, Antalya, Konya şehirlerinden direkt Rotterdam uçuşları düzenliyor. SunExpress Kayseri şehirlerinden direkt Rotterdam uçuşları düzenliyor.

Rotterdam Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
15ºC
24ºC
Sal
Çar
16ºC
27ºC
Çar
Per
12ºC
23ºC
Per
Cum
12ºC
20ºC
Cum
Cmt
15ºC
25ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
3s 40dk
3s 10dk
3s 10dk
3s 50dk
2s 40dk
2s 50dk
3s 40dk
Haritada Görüntüle
Rotterdam Alternatif Ulaşım
Para birimi