Kastamonu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kastamonu Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin batısında kurulan Kastamonu, karakteristik özellikleri sayesinde benzerlerinden ayrılan geleneksel konaklarıyla bilinen çok özel bir şehir. Coğrafi olarak Ilgaz Dağları’nın eteklerinde yer alan Kastamonu’nun çevresi ise Çorum, Karabük, Bartın, Çankırı ve Sinop ile sarılmış durumda. Şehre bağlı Cide, Çatalzeytin ve İnebolu gibi Karadeniz kıyısındaki yerleşimlerin aksine Kastamonu kent merkezi iç kesimde yer alıyor. Bununla birlikte şehir hem merkezinde hem de civardaki ilçelerde görülebilecek sayısız tarihi ve doğal güzelliği barındırıyor.  

Şehri yüksekten seyreden geniş bir tepenin üzerine kurulan tarihi kale, 12. yüzyıldan bu yana Kastamonu denince ilk akla gelen yapılardan. Orta Çağ mimarisinden izler taşıyan Kastamonu Kalesi’nin burçları hayli etkileyici. Aradan geçen yüzyıllar ve bölgede yaşanan depremler nedeniyle zaman içinde hasar gören kale, yapılan restoran restorasyon çalışmalarının da etkisiyle halen ayakta. Kastamonu şehir merkezinde gezerken ayrıca Anadolu’nun pek çok bölgesinde benzerlerine rastlanan kaya mezarlarını görebilirsiniz. 13 metreye yaklaşan yüksekliği ile Kastamonu’nun simgesi olarak da adlandırılan Saat Kulesi ise eskiden beri hakkında çıkan çeşitli rivayetlere konu olmuş bir yapı. Üstelik kulenin bulunduğu yerden manzarayı seyretmek de şehirdeki hayli keyifli aktivitelerden. Genellikle ahşaptan ve 3 katlı olarak inşa edilen eski Kastamonu konakları, Ilgaz ve Küre Dağları Milli Parkı ve binlerce farklı tarihi esere ev sahipliği yapa Kastamonu Arkeoloji Müzesi, şehirde görülebilecek diğer harika noktalardan.

Eğer Kastamonu ziyaretinizi yaz aylarında gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, merkezden yaklaşık 140 kilometre uzaklıktaki Gideros Koyu’nu muhakkak rotanıza eklemelisiniz. Cide ilçesinin sınırlarındaki koyla ilgili anlatılan korsan hikayeleri hayli enteresan olsa da burası özellikle sakin sularda denize girmek için son derece ideal bir yer. Karadeniz’in genel yapısından farklı olarak koyda deniz özellikle rüzgarsız havalarda adeta çarşaf gibi. Bu sayede Gideros, yazın Kastamonu’ya gelenler için enfes bir günübirlik rota alternatifi oluşturuyor. Şubat ayında düzenlenen geleneksel Kar ve Kızak Festivali’yle de hayli renkli görüntülerle ziyaretçilerini kucaklayan şehirde alışverişe çıktığınızda el emeği ahşap aksesuarlardan satın alabilirsiniz. Pastırmalı ekmek, ala pilav ve Kastamonu döneri ise şehrin geleneksel mutfağından öne çıkan nefis tatlardan bazıları.

Şehir Merkezinden Kastamonu Terminali’ne Ulaşım

Yolculara sağlanan ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracından biri kullanarak istediğiniz saatte şehir merkezinden Kastamonu Terminali’ne gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğiniz firmanın şehir merkezinde bulunan bilet satış ofisleri önünden her yarım saatte bir ücretsiz yolcu servisi kalkıyor. Bu servisler yolcular tarafından yoğun olarak kullanılıyor.

Belediye Otobüsleri

Kastamonu’nun pek çok mahallesinde ve semtinde duraklarını bulunan belediye otobüsleriyle kısa sürede terminalde olabilirsiniz. Rauf Denktaş Caddesi ve İnebolu Caddesi gibi merkezi duraklarda da her yarım saatte bir terminal otobüslerini bulabilirsiniz.

Minibüsler

Kastamonu’nun merkezinin yanı sıra ilçe ve köylerinden de yolcuların otobüs terminaline gidebilmesini sağlayan minibüsleri şehir içindeki merkezi duraklarda her yarım saatte bir bulabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde hizmet veren (0366) 212 42 42 numaralı Süt Taksi ve 0551 016 13 10 numaralı Huzur Taksi ile 24 saat terminale ulaşabilirsiniz. İsterseniz (0366) 215 31 41 numaralı Terminal Taksi Durağı’ndan da taksi çağırma şansınız var.

Kastamonu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni ve modern bir otobüs terminali olan Kastamonu Terminali’nden yolcuların rahat bir şekilde hem şehir merkezine hem de çevre ilçe ve köylere ulaşabilmesi için ücretli ve ücretsiz pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Yolcuların sıklıkla tercih ettiği ulaşım araçlarından olan ücretsiz yolcu servisleriyle her yarım saatte bir terminalden şehrin büyük caddelerine gidebilirsiniz. Seyahatinizden önce yolculuk edeceğiniz otobüs firmasının yolcu servisinin saatlerini ve güzergahlarını öğrenebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki duraklarından her yarım saatte bir şehir merkezine hareket eden belediye otobüsleri bulunuyor. Belediye otobüsleri, sabah saatlerinden itibaren hizmete başlıyor ve 22:00'a kadar çalışıyor.

Minibüsler

Terminal içerisinde kendilerine ait peronları da bulunan minibüsler hem Kastamonu’nun her mahallesine hem de Göçen, Akdoğan ve Kıyık gibi pek çok ilçeye yolcuların ulaşımını sağlıyor. Şehir içi minibüsler her yarım saatte bir, ilçe ve köy minibüsleri ise her yarım saatte bir hareket ediyor.

Taksi

Kastamonu Terminali’nde 7 gün 24 saat hizmet veren terminal taksi durağına (0366) 215 31 41 numaralı telefondan ulaşabilir ve kolayca şehir merkezinde istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kastamonu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kastamonu
340 TL428 sa 19 dk
roomİzmir - Kastamonu
640 TL214 sa
roomAnkara - Kastamonu
150 TL43 sa 51 dk
roomAdana - Kastamonu
430 TL311 sa
roomBursa - Kastamonu
540 TL28 sa 45 dk
roomAntalya - Kastamonu
480 TL113 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kastamonu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kastamonu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kastamonu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kastamonu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kastamonu 9 saat , İzmir - Kastamonu 14 saat , Ankara - Kastamonu 4 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kastamonu seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Efetur, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Kastamonu seferleri düzenliyor.
Kastamonu Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  0 /Hava Durumu
 • Salı
  2 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  1 /Hava Durumu
 • Perşembe
  4 /Hava Durumu
 • Cuma
  1 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less