Ivano Frankivsk International Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

En Ucuz Ivano Frankivsk International Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Ivano Frankivsk International Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Ivano Frankivsk International Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Ivano Frankivsk International Havalimanı Hakkında

Ukrayna’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Ivano-Frankivsk kentinin ana havalimanı olan Ivano-Frankivsk Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden sadece 4.4 km uzaklıkta yer alıyor. 1992 yılından beri sivil havacılık hizmeti veren Ivano-Frankivsk Havalimanı’na Ukraine International Airlines hava yolu firması ile Antalya’dan direkt ulaşabilirsiniz. Ayrıca Alicante, Gdansk, Kiev-Boryspil, Valensiya ve Venedik havalimanlarından aktarma yaparak da Ivano-Frankivsk Havalimanı’na ulaşmanız mümkün. 2016 yılında yaklaşık 34 binden fazla yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Ivano-Frankivsk Havalimanı, saatte 400 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Havalimanı terminal binasındaki duty free mağazalarında alışveriş yapabilir ve yeme içme alanlarında bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Ivano Frankivsk International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ivano-Frankivsk Havalimanı’nın 4.4 km uzaklığındaki Ivano-Frankivsk şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz herhangi bir toplu ulaşım aracı bulunmasa da taksiyle yolculuk yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek de havalimanından araç kiralamak. Ivano-Frankivsk Havalimanı’ndan özel araçla Ivano-Frankivsk şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 6-7 dakika sürüyor.

Taksi

Ivano-Frankivsk Havalimanı terminali dışında havalimanı taksilerinin kalktığı duraklar var. Terminal dışına çıktığınızda kolaylıkla görebileceğiniz taksilerden birine binerek 5 dakikada Ivano-Frankivsk şehir merkezine varabilirsiniz. Sadece 60-75 Ukrayna Grivnası (8-10 TL) gibi bir ücret karşılığında Ivano-Frankivsk şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Havalimanı taksilerini kullanmak istemezseniz eğer özel taksi şirketlerinden birini arayarak da taksi çağırabilirsiniz. Bu firmalardan en güvenilir ve popüler olanı ise Taxi S Class (+380677582300).

Araç Kiralama

Ivano-Frankivsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en konforlu ve hızlı ulaşım yöntemini tercih edecek yolcular için araç kiralamak en ideal seçim olabilir. Havalimanı terminal binasında birçok yerli ve yabancı araç kiralama şirketi var. Bu şirketleri önceden araştırıp ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uluslararası geçerliliği olan ehliyetinizle birlikte birkaç dakika içerisinde aracınızı Ivano-Frankivsk Havalimanı’ndan teslim alarak maksimum 10 dakikada Ivano-Frankivsk şehir merkezine gidebilirsiniz.

17/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Ivano Frankivsk International Havalimanı'na Ulaşım

Ivano-Frankivsk şehir içi ulaşımda otobüs vb. toplu taşıma araçları oldukça popüler, ancak Ivano-Frankivsk Havalimanı, şehir merkezinden yalnızca 4.4 km mesafede yer aldığı için bu yolculuğunuzu özel araçlarla yapmanız gerekiyor. Ivano-Frankivsk şehir merkezinden taksiye binebilir ya da şehir içindeki araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ivano-Frankivsk şehir merkezinden Ivano-Frankivsk Havalimanı’na gitmekse en fazla 6-7 dakika sürüyor.

Taksi

Ivano-Frankivsk şehir içi ulaşımda en pratik ulaşım araçlarından biri olan taksilerle Ivano-Frankivsk Havalimanı’na ulaşmak oldukça kolay. Sadece 60-75 Ukrayna Grivnası (8-10 TL) gibi bir ücret ödeyerek 5 dakikada Ivano-Frankivsk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bu ulaşımınızda 7/24 sabit fiyat tarifesi uygulayan havalimanı taksileri tercih edebileceğiniz gibi kimi zaman daha hesaplı ulaşım hizmeti veren özel taksi şirketlerini arayarak da taksi çağırabilirsiniz. Bu firmalardan en popüleri olan Taxi S Class (+380677582300) firmasını şehrin her neresinde olursanız olun, her an arayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ivano-Frankivsk’te uzun süre kalacaksanız şayet uçuş günlerinden önce de araç kiralayabilir ve bu sayede çevre illeri günübirlik gezebilirsiniz. Ivano-Frankivsk Havalimanı’na gitmek için araç kiralama hizmetlerini tercih edecekseniz, yerli bir araç kiralama şirketini seçmenizde fayda var çünkü birçoğu saatlik araç kiralama imkanı sunuyor. Ayrıca Ivano-Frankivsk şehir merkezinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarını önceden araştırabilir ve online olarak ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ukrayna’nın Ivano-Frankivsk kentinde yer alan Ivano-Frankivsk Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 4.4 km uzaklığında konumlanıyor. 1992 senesinden beri hizmet veren Ivano-Frankivsk Havalimanı, saatte 400 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Ukraine International Airlines’ın Antalya çıkışlı uçuş seferleri bulunmakla birlikte Alicante, Gdansk, Kiev-Boryspil, Valensiya ve Venedik havalimanlarından da aktarmalı olarak Ivano-Frankivsk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. 2016 senesinin istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplamda 34 bini geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan havalimanı, uluslararası statüde olduğu için yolcuların faydalanabileceği çok çeşitli olanaklar sunuyor: Duty free mağazaları ve hediyelik eşya dükkanları, yeme içme alanları, banka hizmetleri, VIP salonları, İnternet erişimi vb.

17/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Ivano Frankivsk Seyahat Rehberi
Ivano Frankivsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
-2ºC
0ºC
0ºC
3ºC
0ºC
5ºC
6ºC
7ºC
10ºC
9ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 50 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
2 saat
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
1 saat 50 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x