Gökova Uçak Bileti Ara

Gökova Hakkında

Gökova, Ege Bölgesi'nde yer alan Muğla şehrinin, Ula ilçesine bağlı olan doğa harikası beldesidir. Nüfusu 2500 kişi civarında olmasına rağmen Gökova Körfezi'ne yakın olmasından dolayı özellikle yazları kalabalıktır. Gökova'da da Akdeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Deniz kıyısında olmasından dolayı kışlar ılıman ve yağışlı yazlar ise sıcak geçer.

Verimli ve yerleşime müsait olmasından dolayı çok sayıda devlete ve medeniyete yurt olmuştur, ilk yerleşimin MÖ 2600 yıllarında başladığı bilinmektedir. Okaliptüs ağaçlarının oluşturduğu tünel, Gökova Körfezi boyunca çok sayıda doğa harikası koy, turizm beldesi Akkaya'ya yakın oluşu bölgenin en güzel özelliklerinden. Doğal havasıyla, huzur arayanların adresi olmuştur. Gökova Ovası, Gökova Akvaryum, Gökova Sedir Adası ve meşhur Gökova Evleri görülmeye değer yerleridir. Yelken kulüpleri de yazları bölgede faaliyet gösteriyor.

Dalaman Havalimanı aracılığıyla Gökova'ya hava yolu ile ulaşılabilmektedir. Turizm bölgelerine yakın olmasından dolayı kara yolu ile ulaşım kolaydır.

Gökova Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
15ºC
27ºC
Cum
Cmt
15ºC
29ºC
Cmt
Paz
16ºC
29ºC
Paz
Pzt
18ºC
32ºC
Pzt
Sal
19ºC
33ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Gökova Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x