Tenerife Uçak Bileti Ara

Tenerife Hakkında

İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın, nüfus yoğunluğu ve yüzölçümü en büyük olan adasıdır. Adaların iki başkentinden birisi olan Santa Cruze de Tenerife, bu adadır. Diğer başkent, Gran Canaria adasındaki Las Palmas’dır. Tenerife, tarihi boyunca çeşitli devletlerin istilasına uğrasa da 1493 yılından beri İspanya egemenliğindedir. Tenerife, ‘egzotik tatil cenneti’ ünvanını, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren hızlandırdığı turizm atağı ile gerçekleştirmiştir. Bu tarihlerde adaya çok sayıda tesis ve altyapı inşa edilmiştir. Buna rağmen doğal ve tarihi doku korunmuştur . Adanın ortasındaki 3718 m.’lik volkanik El Teide Dağı, İspanya’nın en yüksek noktasıdır. Aktif durumdaki dağ, dünyanın da üçüncü büyük yanardağıdır.

Ada ikliminde söz sahibi olan El Teide, her daim karlakaplı zirvesiyle, iç kısımları serinletici etkiye sahitir. Bu yüzden iç kısımlar ile sahil noktaları arasında sıcaklık farkı vardır. El Teide, trekking ve hiking için son derece elverişlidir. Ada ziyaretçileri, yürüyüş parkurlarına ve zirve tırmanışlarına ilgi göstermektedirler. Tenerife, Rio Karnavalı’ndan sonra dünyanın ikinci büyük karnavalı Santa Cruz de Tenerife Karnavalı’nın düzenlendiği kentir. Karnaval her yılın Şubat ayında gerçekleştirilmektedir. Modern mimarinin zirvesi Opera Binası, 200’den fazla papağan çeşidinin görülebildiği Loro Park, dünyanın en eski üniversiteleri arasında adı geçen ve bulunduğu bölge ile birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan La Laguna Üniversitesi, kentin turist çeken cazibe merkezleridir. Tenerif’in turizm odağındaki en ünlü kasabaları Puerto de la Cruz, La Orotava ve Las Galletas’tır. Candeleria Bazilikası, Concepcion Kilisesi, Guimera Tiyatro Binası gibi yapılar kentin tarihi dokusunu temsil etmektedir. Tenerife, tropikal iklim etkisindedir. Kuzeyde ve güneyde olmak üzere iki ayrı havaalanı bulunmaktadır. Kuzey havaalanı San Cristobal de La Laguna’da, güney havaalanı ise Santa Cruz de Tenerife’tedir.

Havalimanından Tenerife Şehir Merkezine Ulaşım

Dünyanın ve İspanya’nın en önemli tatil beldelerinden biri olan Santa Cruz de Tenerife’nin 13 kilometre kuzeyinde bulunan Tenerife Norte Havalimanı’nda, yolcular şehir merkezine gidebilmek için taksi ve otobüsler ile birlikte kiralık araçları da kullanabiliyor.

Taksi

Havalimanında yolcu taşıma hakkına sahip tek taksi firması olan Radio Taxi Laguna’ya ait lüks ve konforlu beyaz araçlara, zemin katta bulunan duraklardan kolaylıkla ulaşılabiliyor. Talep halinde sekiz kişiye kadar yolcu alan minibüs tarzı araç da temin edebilen taksi firmasına ait araçlar, akşam 22:00 ile sabah 06:00 arası ve tatil günlerinde zamlı tarife uyguluyor.

Otobüs

Tenerife Norte Havalimanı’nda tek toplu taşıma aracı olan otobüsleri kullanabilmek için terminal binasının zemin katındaki duraklara ulaşmanız gerekiyor. 102, 104, 107 ve 108 numaralı otobüslerin hareket saatleri farklılık gösterse de genel anlamda sabah 07:00 ile gece 24:00 arasında şehir merkezine sefer yapıyorlar. 15 ile 20 dakikada bir kalkan otobüslere binebilmek için terminal binasından bilet almanız gerekiyor.

Araç Kiralama

Şehrin bunaltıcı havası ve sıkışık trafiğinde rahat bir araç ile seyahat etmek isteyenler, terminal binasının zemin katında yan yana bulunan Auto Reisen, Cicar, Avis, Hertz, Europcar ve Goldcar Rental firmalarından sabah 07:00 ile 23:00 saatleri arasında özel araç temin edebilirler.

14 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tenerife uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tenerife varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tenerife uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tenerife uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tenerife uçuşları Tenerife North Ciudad De La Laguna - Los Rodeos  Havalimanı, Tenerife South Havalimanı'na düzenleniyor.

Tenerife Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
12ºC
18ºC
Per
Cum
13ºC
19ºC
Cum
Cmt
14ºC
20ºC
Cmt
Paz
15ºC
22ºC
Paz
Pzt
15ºC
22ºC
Pzt
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Tenerife Alternatif Ulaşım
Para birimi