Futbol ve basketbolda bu etkinlikleri kaçırmayın

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Türkiye tarihinde ilk kez EuroLeague Final Four'da iki takımla mücadele edecek. Fenerbahçe Beko'dan sonra Anadolu Efes de Final Four'a katılmaya hak kazandı. Finaller İspanya'nın Vitoria Gasteiz şehrinde oynanacak. Futbol ve basketboda bakın başka hangi önemli organizasyonlar var.

Değişik yerler görmek, tarih ve kültüre zenginlikleri tanımak hatta değişik lezzetleri tatmak için gezenler olduğu gibi spor müsabakalarını yerinden izlemek için de seyahat edenler de var. Spor etkinliklerinin tarihleri önceden belli olduğu için organizasyonları erkenden yapmak gerekiyor. 2019 yılında futbol ve basketbolda heyecana ortak olabileceğiniz önemli spor organizasyonlar neler?

Basketbol

Basketbolda Mayıs ayında önemli bir organizasyon var. Üstelik tarihinde ilk kez iki Türk takımı mücadele edecek. Basketbolda Avrupanın en büyük kupası Turkish Airlines EuroLeague Final Four'da Fenerbahçe Beko basketbol takımı üst üste 5. kez 4’lü finallere katılmaya hak kazandı. Anadolu Efes de Barselona'yı yenerek dörtlü finallere katılmayı başaran ikinci türk takımı oldu. Kupanın ana sponsoru Türk Hava Yolları. Mücadele eden iki takımın da Türk takımı olması gurur verici. Final Four maçları İspanya’nın Vitoria Gasteiz şehrinde oynanacak. Vitoria uçak bileti satın almak ve şehir içi ulaşım bilgilerine göz atmak isterseniz linkimizi tıklamanız yeterli.

Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri ise 27 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Şampiyonayı Sırbistan ve Letonya’nın ortaklaşa düzenliyor. Belgrad için şimdiden uçak biletini almaya ne dersiniz?

Futbol

Gelelim futbola… Futbolda İstanbul, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. UEFA Süper Kupa finali, İstanbul’da Vodafone Park’ta oynanacak. 14 Temmuz’daki karşılaşmayı UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi şampiyonları oynuyor. Peki o şampiyonaların finalleri ne zaman?

UEFA 2019 Finali

UEFA 2019 Finali Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de oynanacak. Bakü Olimpiyat Stadı’nda 29 Mayıs’ta oynanacak. Türk vatandaşlarının vizesiz gidebildiği Bakü’deki finalleri yerinden izlemek isterseniz acele edin. Maç biletleri de, Bakü uçak biletleri de satışta.

Şampiyonlar Ligi Finali 2019

Futbolda 2019 Şampiyonlar Ligi Finali İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılacak. 1 Haziran’da Madrid Wanda Metropolitano Stadyumu’nda yapılacak organizasyonun biletleri satışta. Madrid uçak biletlerine yükselmeden şimdiden göz atmanızda yarar var.

Bu arada Kadınlar Dünya Futbol Şampiyonası ise 7 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında Fransa’da oynanacak. Kadın futbolu son yıllarda büyük beğeni topluyor. 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar