Sevilla Uçak Bileti Ara

Sevilla Hakkında

Endülüs Özerk Bölgesi’nin merkezinde yer alan ve en büyük şehri olan Sevilla’nın nüfusu civarında yer alan bölgeler de dahil yaklaşık olarak 2 milyondur. Şehir merkezinde ise 750 bin civarında insan yaşamaktadır. Akdeniz iklimine sahip olan şehirde zaman zaman okyanus ikliminin etkileri de görülür. Kış aylarında sıcaklık 10 derece civarındayken, yaz aylarında ise 30 derece ortalamaya sahiptir. Ağustos ayında hava sıcaklığı 30 derecenin de üzerine çıkmaktadır.

İspanya’da yaşayan Müslümanların yoğun olarak tercih ettiği Sevilla, Endülüs’ün ticaret ve kültür merkezidir. Özellikle iç savaştan etkilenmediğinden dolayı şehirde gezilip görülecek çok sayıda yapı bulunmaktadır. Santa Maria Katedrali, Alcazar Sarayı, Sevilla Katedrali, Giralda Çan Kulesi, Maria Luisa Parkı ve Sierpes Caddesi gibi yerler kesinlikle buraya yapacağınız ziyarette görmeniz gereken yerlerden. Sevilla’ya gidenler boğa güreşi izlemek istiyorlarsa Plaza De Torres isimli arenada izleyebilirler. Gece hayatı da oldukça hareketlidir. Botacina adı verilen içkiyi dışarda içme de oldukça yaygındır. Record Sevilla, Nervion Plaza gibi alışveriş merkezleri ise Sevilla’da alışveriş için en ideal yerler.

Havalimanından Sevilla Şehir Merkezine Ulaşım

İspanya’nın güneyinde yer alan Endülüs Özerk Bölgesi’nin merkezi ve en önemli şehri olan Sevilla, Atlas Okyanusu’na 87 km uzak olmasına rağmen Guadalquivir Nehri sayesinde bir iç liman özelliği taşır. Ülkenin en önemli iç limanı olan kentten şarap, zeytin, mantar ve meyve ihraç edilir. Ayrıca önemli bir de gemi inşa merkezi olan Sevilla’da bir de havalimanı yer alır. Havalimanından şehre ulaşımda çeşitli alternatifler bulunur.

Otobüs

Şehir merkezindeki Armas Meydanı’na (Plaza de Armas) 15 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre gidişte kullanılacak en önemli ulaşım aracı otobüslerdir. EA isimli otobüsler her yarım saatte bir Sevilla’nın merkezine yolcu taşıyor. Ortalama yarım saat süren yolculuk sırasında otobüsler AVE adı verilen raylı sistem hatlarının entegre olduğu tren garına da uğruyor. Sabah 05.20 ile gece 01.15 arasında çalışıyor.

Taksi

Sevilla Havalimanı’nda taksileri, tüm terminallerin çıkışında yer alıyor. Buradan binilecek taksiler yaklaşık 15 dakikada şehir merkezindeki Armas Meydanı’na ulaşıyor. Sevilla Güzel Sanatlar Müzesi, Guadalquivir kıyısı ve Macarena adı verilen tarihi şehir merkezinden de geçeceğiniz yolculuk için ödeyeceğiniz ücret ise fazla değil.

Araç Kiralama

Sevilla’da gezmek ve havalimanından Sevilla’ya ulaşmak noktasında araç kiralama da önemli bir alternatiftir. Havalimanında uluslararası ve ulusal pek çok araç kiralama ofisi bulunuyor. Buradan kiralayacağınız araçla Autovia del Sur isimli yolu batı yönünde takip edip Ronda Urbana’ya ulaşmanız gerekiyor. Bu yol sizi Juventudes Musicales Bulvarı’na ve Guadalquivir nehri kıyısından ilerleyen Concejal Alberto Jimenez – Becerril Bulvarı’na ulaştırır. Bulvarın diğer ucu Armas Meydanı.

19/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Sevilla Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
15ºC
28ºC
Pzt
Sal
15ºC
30ºC
Sal
Çar
16ºC
29ºC
Çar
Per
14ºC
27ºC
Per
Cum
14ºC
27ºC
Cum
Uçuş Süreleri
4s 30dk
4s 10dk
3s 40dk
4s 40dk
3s 40dk
3s 30dk
4s 50dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x