U2easyJet

Ucuz Easyjet Uçak Bileti

U2 easyJet Hakkında

İngiltere merkezli olan easyjet, Yunan bir işadamı tarafından kurulmuştur. Dünya genelinde 130'u aşkın noktaya uçuş gerçekleştiriyor. 2013 yılında 60.8 milyon yolcu seyahat için easyjet'i tercih etti. Yolcularının %40'tan fazlasını İngiliz yolcuların oluşturduğu firma ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinde ucuz seyahat isteyenlerin tercihi olmuş durumda. Yaklaşık 9.000 çalışanı var.

easyjet adından da anlaşılacağı gibi havacılığı kolaya indirgemek isteyen, kolay bir şekilde bilet alınabilen bir hava yolu olma hedefinde. Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir havalimanlarından çeşitli ülkelere uçuşlar gerçekleştiriyor. easyjet ile Bodrum'dan Londra Gatwick ve Stansted havalimanlarına uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Checkin İşlemleri easyJet Check-In İşlemleri

easyJet’ten bilet alarak seyahat edecek yolcular, internet üzerinden online check-in işlemlerini uçağın kalkışından 30 gün öncesinden başlayarak kalkışa iki saat kalana kadar gerçekleştirebiliyorlar.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

easyJet, tüm yolcularına 3 parça bagaj hakkı tanırken bagajların her birinin maksimum 20 kg olmasını ve bagaj boyutlarının en fazla 275 cm olmasını talep ediyor. Yolcular, 1 adet el bagajı ile uçağa binebilirken el bagajlarının herhangi bir ağırlık sınırı bulunmuyor. Ancak el bagajlarının 56 x 45 x 25 cm ebatlarında olmasına dikkat ediliyor.

Checkin İşlemleri easyJet Koltuk Seçimi

easyJet yolcuları, check-in işlemleri esnasında uçaktaki uygun koltuklardan birini seçerek keyifli bir yolculuk gerçekleştirebiliyorlar.

Checkin İşlemleri easyJet Diz Mesafesi

Ekstra diz mesafesi satın almak isteyen yolcular, ücretini ödeyerek XL koltuklarda seyahat edebiliyorlar.

Checkin İşlemleri easyJet Yiyecek, İçecek ve İkram

easyJet, kısa süreli uçuşlarda yiyecek ve içecek servisi yapmazken uzun saatler süren uçuşlarda ücretli olarak taze sandviç, şekerleme, aperatif, sıcak, soğuk, alkollü ve alkolsüz içecek hizmeti sunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım easyJet uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da easyJet uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm easyJet uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan easyJet uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız easyJet uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da easyJet kampanyalarından faydalanabilir miyim?

easyJet tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

easyJet Künye

IATA kodu: U2

Kuruluş tarihi: 03/01/1995

Uçak sayısı: 200 uçak

Uçuş noktaları: 150 nokta

easyJet Haberleri
Para birimi