DSeasyJet

Ucuz Easyjet Uçak Bileti

DS easyJet Hakkında

1995 yılından beri İngiltere merkezli düşük maliyetli bir havayolu olarak hizmet veren easyJet, ekonomik fiyatlarla dünya çapında 600’den fazla destinasyona yolcularının ulaşımını sağlıyor. Avrupa'nın en çok yolcu taşıyan düşük maliyetli havayolu şirketlerinden biri olan easyJet’in ana merkezi Londra, ana üssü ise Londra Gatwick Havaalanı (LGW).

Avrupa’nın en büyük 50 havalimanına düzenli uçuşları olan havayolu, Avrupa’daki turistik şehirlerin yanı sıra Kuzey Afrika ve İsrail'de de pek çok şehre de yolcuların ulaşımını sağlıyor. Türkiye’de özellikle yaz aylarında mevsimsel uçuşlarla Antalya Havalimanı (AYT), Milas-Bodrum Havalimanı (BJV), Dalaman Havalimanı (DLM) ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na (ADB) yolcuların ulaşımını sağlayan easyJet, yılda 50 milyondan fazla yolcuya hizmet sunuyor.

Hem filo büyüklüğü hem de uçtuğu destinasyon sayısıyla şu anda Birleşik Krallık'ta hizmet veren en büyük havayolu şirketi olan ve uygun fiyatlı uçak biletleriyle tanınan easyJet, aynı zamanda Avrupa’nın da 4. büyük havayolu şirketi konumunda. easyJet uçak filosunda ise hepsi sadece ekonomi sınıfı kabinlere sahip 104 tane Airbus A319-100, 165 tane Airbus A320-200, 129 tane Airbus A320neo ve 30 tane Airbus A321neo model uçak bulunuyor.

Checkin İşlemleri easyJet Check-In İşlemleri

Online check-in yapmak yolcular tarafından en çok tercih edilen hızlı ve kolay bir işlem. easyJet uçuşunuzdan 30 gün önceden itibaren uçuş kalkış saatinize 2 saat kalana kadar online check-in yapabilirsiniz. Havayolunun web sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden yapabileceğiniz bu işlemde biniş kartınızı yazdırabilir veya mobil biniş kartı olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Online check-in, sadece el bagajı taşıyan tüm yolcular için kullanılabiliyor.

Havalimanında check-in yapmak için ise easyJet kontuarlarına uğrayabilir veya kiosklardan faydalanabilirsiniz. Bu check-in işlemleri genellikle uçuşun kalkış saatinden 2 saat önce başlıyor ve uçuşa 40 dakika kalana kadar devam ediyor. Planlanan kalkış saatinden en az 2 saat önce check-in yapmanızı öneririz. İç hatlar dahil tüm easyJet uçuşlarında check-in sırasında geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi sunulması isteniyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

easyJet uçuşlarında bütün yolcular koltuğun altına sığacak büyüklükte kişi başına1 tane el bagajı veya çantayı yanlarına alabilirler. El bagajı ve çantaların kayışlar, tutacaklar ve tekerlekler dahil maksimum 56 x 45 x 25 cm olması gerekiyor. El bagajı için ağırlık limiti yok ama bagajın baş üstü dolaplara sığması gerekiyor. FLEXI ve easyJet Plus kart sahibi olan yolcular ise ek bir ek bagajını daha yanlarına alabilirler. Ek el bagajının da koltuğun altına veya üst dolaba yerleştirilebilecek kadar küçük, tek parça ve maksimum 45 x 36 x 20 cm boyutlarında olması gerekiyor.

Düşük maliyetli bir havayolu olan easyJet, yolcularına ücretsiz normal bagaj imkanı vermiyor, ancak her yolcu 3 taneye kadar bagaj hakkı satın alabilir. Standart bagaj için belirlenen sınır 23 kilo ama bagaj başına maksimum 32 kilo olmak üzere 3 kiloluk artışlarla ekstra ağırlık hakkı satın alabilirsiniz. Uçağa verilecek bagajın maksimum 32 kilo ve toplam boyutunun 275 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) olması gerekiyor. 32 kilodan fazla bagajlar ise her kilo ortalama 12 sterlin olarak ücretlendiriliyor.

Checkin İşlemleri easyJet Koltuk Seçimi

easyJet uçuşlarında ek ücret karşılığında nerede oturmak istediğinizi seçebilirsiniz. Koltuklar, rezervasyon sırasında veya check-in işleminden önce havayolunun web sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden kolayca seçilebilir. Standart ve ekstra diz mesafeli koltuklar; pencere, orta veya koridor olarak tercih edilebiliyor. Koltuk seçimleri, easyJet Plus kart sahipleri ve FLEXI satın alan müşteriler için ücretsiz olarak sunuluyor. Kendi koltuğunuzu seçmek istemiyorsanız, check-in işlemi sırasında havayolu, koltuk seçimini sizin için ücretsiz olarak yapacaktır.

Checkin İşlemleri easyJet Diz Mesafesi

easyJet, Airbus model uçaklarla hizmet veriyor ve bu uçakların diz mesafesi (koltuğun arkası ile öndeki koltuğun arkası arasındaki mesafe) yaklaşık olarak 72,5 cm, genişliği ise (kolçaklar arasındaki mesafe) yaklaşık 44 cm. Özellikle uzun süreli uçuşlarda diz mesafeleri, rahat bir yolculuk için büyük önem kazanıyor. Diz mesafesi en geniş olan ön koltuklar, kanat üzeri koltuklar ve acil çıkış koltukları, ek ücret karşılığında check-in işlemi sırasında tercih edilebilir.

Checkin İşlemleri easyJet Yiyecek, İçecek ve İkram

easyJet, bütün uçuşlarında yolculara özenle hazırlanmış bistro menüsünden seçenekler sunuyor ve bunun dışında ücretsiz yemek veya içecek sağlamıyor. Kahvaltı çeşitlerinden tost ve sandviçlere kadar pek çok seçenek bulabileceğiniz bistro menüsüne sıcak yemekler, tatlı-tuzlu atıştırmalıklar, şekerlemeler, alkolsüz ve alkollü içecekler de dahil.

Uçuşlarda diyet yemeklere veya özel beslenmeye ihtiyaç duyan yolcular için farklı menüler bulunmuyor. Ancak yolcular zengin seçeneğe sahip olan bistro menüsünden kendi ihtiyaçlarına göre yiyeceklerini seçebilirler. easyJet, uçuşlarında yolcuların kendi yiyeceklerini getirmesine de izin veriyor.

easyJet hakkındaki 1 yolcu görüşü

Genel Değerlendirme 5/5 1
Fiyat/Performans 4/5
Kalkış Saati 5/5
Hizmet Kalitesi 5/5

Yolcu Görüşleri

4.5
Mayser Şükrü
27/01/21

01.10.2021 Bristola uçtum harikaydı ilgi alayaka için çok teşekkür ederim

easyJet için Görüş Bildirin

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım easyJet uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da easyJet uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm easyJet uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan easyJet uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız easyJet uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da easyJet kampanyalarından faydalanabilir miyim?

easyJet tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

easyJet Künye

IATA kodu: DS

Kuruluş tarihi:

Uçak sayısı: uçak

Uçuş noktaları: nokta

easyJet Haberleri
Para birimi