U2easyJet

Ucuz Easyjet Uçak Bileti

U2 easyJet Hakkında

İngiltere merkezli olan easyjet, Yunan bir işadamı tarafından kurulmuştur. Dünya genelinde 130'u aşkın noktaya uçuş gerçekleştiriyor. 2013 yılında 60.8 milyon yolcu seyahat için easyjet'i tercih etti. Yolcularının %40'tan fazlasını İngiliz yolcuların oluşturduğu firma ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinde ucuz seyahat isteyenlerin tercihi olmuş durumda. Yaklaşık 9.000 çalışanı var.

easyjet adından da anlaşılacağı gibi havacılığı kolaya indirgemek isteyen, kolay bir şekilde bilet alınabilen bir hava yolu olma hedefinde. Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir havalimanlarından çeşitli ülkelere uçuşlar gerçekleştiriyor. easyjet ile Bodrum'dan Londra Gatwick ve Stansted havalimanlarına uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Checkin İşlemleri easyJet Check-In İşlemleri

easyJet’ten bilet alarak seyahat edecek yolcular, internet üzerinden online check-in işlemlerini uçağın kalkışından 30 gün öncesinden başlayarak kalkışa iki saat kalana kadar gerçekleştirebiliyorlar.

Bagaj Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

easyJet, tüm yolcularına 3 parça bagaj hakkı tanırken bagajların her birinin maksimum 20 kg olmasını ve bagaj boyutlarının en fazla 275 cm olmasını talep ediyor. Yolcular, 1 adet el bagajı ile uçağa binebilirken el bagajlarının herhangi bir ağırlık sınırı bulunmuyor. Ancak el bagajlarının 56 x 45 x 25 cm ebatlarında olmasına dikkat ediliyor.

Koltuk easyJet Koltuk Seçimi

easyJet yolcuları, check-in işlemleri esnasında uçaktaki uygun koltuklardan birini seçerek keyifli bir yolculuk gerçekleştirebiliyorlar.

Diz Mesafesi easyJet Diz Mesafesi

Ekstra diz mesafesi satın almak isteyen yolcular, ücretini ödeyerek XL koltuklarda seyahat edebiliyorlar.

Yemek easyJet Yiyecek, İçecek ve İkram

easyJet, kısa süreli uçuşlarda yiyecek ve içecek servisi yapmazken uzun saatler süren uçuşlarda ücretli olarak taze sandviç, şekerleme, aperatif, sıcak, soğuk, alkollü ve alkolsüz içecek hizmeti sunuyor.

26/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

easyJet hakkındaki 2 yolcu görüşü

Genel Değerlendirme 4/5 2
Fiyat/Performans 5/5
Kalkış Saati 3/5
Hizmet Kalitesi 4/5

Yolcu Görüşleri

4
İsimsiz Kullanıcı
14/01/19

Tavsiye ederim.

3.5
İsimsiz Kullanıcı
09/08/17

Çok iyi hava yolu kesinliklile tavsiye ederim

easyJet için Görüş Bildirin

easyJet Künye

IATA kodu: U2

Kuruluş tarihi: 03/01/1995

Uçak sayısı: 200 uçak

Uçuş noktaları: 150 nokta

easyJet Haberleri
Para birimi
x