Kopenhag Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kopenhag Hakkında

Danimarka'nın başkenti Kopenhag, limanın da etkisiyle İskandinav şehirlerinden en hareketli kentlerinden biridir. Özellikle Nyhavn bölgesi, kafeleri ve restoranlarıyla kentin en işlek yeridir. Burada limanı çevreleyen teknelere binerek tekne turu da yapabilirsiniz.

Kopenhag yaklaşık 1 milyon 213 bin nüfusuyla Danimarka'nın en büyük kentidir. Geniş bahçeleri ve parklarıyla dikkat çeken kentte en çok turist çeken bölgeler, Rosenborg Kalesi, Danimarka Ulusal Müzesi, Nyhavn bölgesi, Citadel (Eski Şehir), Christiania, Tivoli Bahçeleri gibi yerlerdir.

Kışları soğuk, yazları ise ılık geçen Kopenhag'ı gezmek için en uygun zaman güneşin uzun süre batmadığı yaz aylarıdır. Çünkü hem havalar çok sıcak olmaz hem de hava neredeyse hiç kararmaz sadece birkaç saat alacakaranlık yaşarsınız. İstanbul'dan THY ve Pegasus Havayolları'yla Kopenhag'a direkt uçuş bulunuyor. Şehir merkezine 8 km uzaklıktaki havalimanından otobüs ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Taksi ücretleri pahalıdır. Avrupa'nın yaşam seviyesi en yüksek kentlerinden biri olan Kopenhag'da genel olarak yeme içme için de yüksek ücretler ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Havalimanından Kopenhag Şehir Merkezine Ulaşım

Copenhagen Havalimanı

Şehir merkezine 8 kilometre mesafedeki Kastrup Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek, çeşitli ulaşım araçları sayesinde çok kolay. Bu ulaşım araçları arasında; taksi başta olmak üzere otobüs, tren, metro gibi toplu taşıma araçları yer alıyor.

Bunların yanı sıra araç kiralama veya özel aracınızla seyahat etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Kastrup Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden ilki taksiler olabilir. Havalimanının Terminal 2 ve Terminal 3 binalarından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Taksi ücretlerini nakit ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile ödeme de yapma imkanınız var. Ayrıca İsveç’e yolculuk yapmak isteyenler için havalimanının Terminal 3 binasından kalkan taksileri kullanabilirsiniz.

Tren

Trenler, tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi olarak hizmetinizde. Havalimanının Terminal 3 binasında bulunan tren garından binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanı içi ulaşımı sağlayan ücretsiz shuttle otobüsleri ile Terminal 3 binasındaki tren garına 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Tren garından satın alacağınız biletlerle binebileceğiniz trenler ile Danimarka ve İsveç’in çoğu noktasına gitme imkanına sahipsiniz.

Metro

Tercih edebileceğiniz bir diğer raylı sistem metrolar. Terminal 3 binasından binebileceğiniz metro ile şehir merkezine konforlu ve hesaplı şekilde gitmeniz mümkün. Gün içerisinde 5 dakikada bir gelen metro, akşam saatlerinde 15 dakikada bir aralıklarla geliyor. Gardan satın alacağınız biletlerle binebileceğiniz metro araçları ile Danimarka’nın birçok noktasına gidebilirsiniz.

Otobüs

Sizin için ekonomik bir tercih olacak olan otobüsler ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanından kalkan çok sayıdaki otobüs ile hem ekonomik hem konforlu bir yolculuk yaparak kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra havalimanı içerisinde terminaller arası gidiş geliş yapmanızı sağlayacak shuttle otobüsleri mevcut. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz otobüsler ile P1, Terminal 2, Terminal 3 ve Terminal 3’te bulunan tren istasyonu arasında rahatlıkla gidiş geliş yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Toplu taşıma araçlarının haricinde araç kiralama da tercih edebileceğiniz başka bir seçenek. Havalimanının Terminal 2 ve Terminal 3 binalarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz.

İster şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Budget ve Sixt yer alıyor.

24 May 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Roskilde Havalimanı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’taki ikinci önemli uluslararası havalimanı olan Roskilde Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım için farklı alternatifleriniz mevcut. Taksi, otobüs, tren ve araç kiralama bu seçeneklerden sayılabilir. Ayrıca özel araçlarınız için havalimanında özel park alanları da bulunuyor.

Taksi

Roksilde Havalimanı’ndaki terminal binasından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkün. Maliyetli olsa da trafiğin durumuna göre hızlı ilerlemesi nedeniyle öne çıkan taksiler sizin için iyi bir seçenek olabilir. Taksi ücretlerini nakit ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Tren

Tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi trenler. Roskilde Havalimanı’ndan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Hafta içi her gün 10 dakika aralıklara gelen trenlere binerek bölgeler arasında 22 dakika ve ana tren garına 21 dakikada ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Diğer bir ekonomik ulaşım seçeneği ise otobüsler. Havalimanı terminal binasından binebileceğiniz otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada gidebilirsiniz. Farklı otobüs hatları ve varış sürelerini öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise araç kiralama. Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Sixt ve Europcar firmalarının sunduğu bu hizmetten yararlanmak için havalimanındaki ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

19 Haz 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kopenhag uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kopenhag varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kopenhag uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kopenhag uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kopenhag uçuşları Copenhagen Havalimanı, Roskilde Havalimanı'na düzenleniyor.

Kopenhag yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kopenhag 3 saat 20 dakika, Ankara-Kopenhag 2 saat 50 dakika, Antalya-Kopenhag 3 saat, Bodrum-Kopenhag 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Kopenhag 3 saat 30 dakika, İstanbul-Kopenhag 2 saat 30 dakika, İzmir-Kopenhag 2 saat 40 dakika, Trabzon-Kopenhag 3 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Kopenhag uçuşu düzenliyor?

SunExpress İzmir şehirlerinden direkt Kopenhag uçuşları düzenliyor. Eurowings Prag şehirlerinden direkt Kopenhag uçuşları düzenliyor. Pegasus Konya, Antalya şehirlerinden direkt Kopenhag uçuşları düzenliyor. Corendon Airlines Antalya şehirlerinden direkt Kopenhag uçuşları düzenliyor. AnadoluJet Konya şehirlerinden direkt Kopenhag uçuşları düzenliyor.

Kopenhag Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
15ºC
21ºC
Sal
Çar
16ºC
24ºC
Çar
Per
17ºC
25ºC
Per
Cum
18ºC
26ºC
Cum
Cmt
17ºC
26ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Kopenhag Alternatif Ulaşım
Para birimi