Manchester Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Manchester Hakkında

Kuzeybatı İngiltere’de bulunan Manchester’ın şehir merkezi yaklaşık 600.000, genel Manchester Bölgesi ise 2 milyon 700 bin civarında nüfusa sahiptir. İlk yerleşimin Romalılar zamanında yapıldığı tahmin ediliyor.

İngiltere’nin genel iklim şartlarının yaşandığı Manchester’da yağışlı ve soğuk bir hava hakim. Nemli iklim ve bol yağış burada alışkın olmanız gereken şeylerin başında geliyor. Ağustos ve Temmuz aylarında sıcaklık ortalaması 20 derece civarındayken, Ocak ve Şubat ayları ise 4 derecelik ortalamayla en soğuk aylar.

Şehir 19.yy ve 20.yy’de hızlı bir gelişme sürecine girmiştir. Özellikle pamuk üretiminin ana merkezlerinden biri olduğundan dolayı zamanında şehre Cottonopolis yani Pamuk Şehri de denilmiştir. Manchester’da yemek için en ideal cadde Rusholme’da bulunan Curry Mile’dır. Burada kebaptan Çin restoranına, Avrupa mutfağından Meksika mutfağına kadar birçok alternatif bulabilirsiniz. Manchester ziyaretiniz sırasında mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında ise müzeler geliyor; İnsanlık Tarihi Müzesi, Manchester Katedrali, Manchester Şehir Müzesi ve tabii ki Old Trafford Müzesi bunlardan bazıları. İngiltere Premier Ligi’nin güçlü takımları Manchester United ve Manchester City’nin maçlarına gitmek de eğlenceli bir alternatif olacaktır. Yine Market Street’teki kafelerde vakit geçirmek de iyi fikir.

Havalimanından Manchester Şehir Merkezine Ulaşım

Manchester Havalimanı

İngiltere’deki en işlek üçüncü havalimanı olan Manchester Havalimanı aynı zamanda Avrupa’nın da 22. en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Şehirlerarası ve uluslararası alanda uçuşlar düzenlenen Manchester Havalimanı’nda çok sayıda terminal binası yer almakla birlikte çok sayıda hizmet de yolculara sunuluyor.

Hem yurt içi hem de uluslararası seferler düzenlenen Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine birçok ulaşım seçeneği olduğu gibi, havalimanı içerisinde zamanınızı geçirebileceğiniz hizmetler ve faaliyetler de bulunuyor. Manchester Havalimanı’ndan taksi, otobüs, tren, tramvay, bisiklet ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Manchester Havalimanı’nda hizmetinizde bulunan taksiler ile şehir merkezine çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine çok yakın konumu nedeniyle cebinizi de çok yakmayacak olan taksiler sizin için uygun seçeneklerden birisi olabilir. Manchester Havalimanı’nın anlaşmalı taksi firması olan Arrow Cars’ın 8 yolcu kapasiteli, rahat ve güvenli araçları ile çok konforlu ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği otobüsler. Havalimanı terminalinden kalkan otobüsler ile ekonomik, rahat şekilde ve kısa sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Dokuz tane farklı otobüs hattı bulunan şehirde nereye gideceğinize göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini sormayı unutmayın.

Tren

Şehir merkezine gitmek için trenler hem ekonomik hem kolay bir seçenek olabilir. Manchester Havalimanı’ndan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine gidebileceğiniz gibi bölgeler arası seyahat de edebilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veren ve 10 dakikada bir kalkan trenler ile son derece rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Tramvay

Metrolink adı verilen tramvay ile şehir merkezine gitmek ulaşım seçeneklerinden biri olarak karşınızda. Haftanın her günü hizmet veren tramvaylar, yoğun saatlerde her 12 dakikada bir geliyor. Hem ekonomik, hem konforlu hem de hızlı bir seçenek olan tramvay ile şehrin birçok noktasında gitme imkanına sahipsiniz.

Bisiklet

Dünyada artan bisiklet kullanımına ayak uyduran havalimanlarından biri olan Manchester Havalimanı’nda, bisiklet ulaşımını tercih edenler için düşünülmüş bisiklet park alanları bulunuyor. Park alanları ve bisiklet yolları sayesinde, özel bisikletinizle havalimanına gidip gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir diğer yolu araç kiralama. Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden tercih edeceğiniz aracı kiralayarak şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar sizin için son derece rahat bir seçenek olabilir. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Europcar, Enterprise, Hertz ve Sixt yer alıyor.

27/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Manchester Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
8ºC
13ºC
Cum
Cmt
10ºC
15ºC
Cmt
Paz
8ºC
15ºC
Paz
Pzt
6ºC
15ºC
Pzt
Sal
6ºC
17ºC
Sal
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x