Cunda Uçak Bileti Ara

Cunda Hakkında

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası, yaklaşık olarak 7 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Adaya Alibey Adası da denilir ve Ayvalık'a bağlı adalar arasında insanların yaşadığı tek adadır.

Cunda Adası, Ege Denizi'nde yer aldığı için iklim olarak Akdeniz ikliminin tüm etkilerini hissedebilirsiniz. Yazları sıcaktır, kışları ılıman ve yağışlı geçer. Tüm bunlara ek olarak ada zaman zaman sert rüzgarlarla da anılmaktadır.

Cunda Adası'nın Ekatonisos ismi tarihçi Herodot'un Milattan Önce yazdığı belgelerde de geçmektedir. Adanın Alibey adı ise Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanlılara karşı mücadele eden Yarbay Ali Çetinkaya'nın isminden gelmektedir. Çamlı Manastır, Ayışığı Manastırı, Koruyan Meryem Manastırı, Güvercin ve Tavuk Adası manastırları, Taksiyarhis Kilisesi adanın tarihi yapılarından bazılarıdır. Adanın son yıllarda öne çıkan özelliği ise turizm. Plajları, denizi ve huzur arayanlar için doğal yapısıyla ada yaz aylarında binlerce turistin akınına uğruyor. Emeklilik için adayı seçen çok sayıda büyükşehir insanı da nüfusun bir kısmını oluşturuyor.

Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü olarak da bilinen Cunda ve Lale Adalarını birleştiren köprü 1964'te yapılmıştır. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na yapacağınız bir uçuş ve ardından kara yolu ile adaya ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerden kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca deniz yolu ile de ulaşım sağlanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cunda uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cunda varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cunda uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cunda yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Cunda 1 saat 30 dakika, Ankara-Cunda 1 saat, Antalya-Cunda 1 saat 30 dakika, Bodrum-Cunda 50 dakika, Gaziantep-Cunda 1 saat 50 dakika, İstanbul-Cunda 50 dakika, İzmir-Cunda 30 dakika, Trabzon-Cunda 1 saat 20 dakika sürüyor.

Cunda uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Cunda uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Cunda Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
21ºC
Cmt
Paz
16ºC
21ºC
Paz
Pzt
13ºC
20ºC
Pzt
Sal
13ºC
18ºC
Sal
Çar
13ºC
19ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Cunda Alternatif Ulaşım
Para birimi