Basel/mulhouse - Ağrı Uçak Bileti Ara

Basel/Mulhouse - Ağrı Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 25°C / 6°C

Basel/Mulhouse Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Eğer toplu taşıma kullanmayı düşünüyorsanız, havalimanına ulaşmak için en kullanışlı yol, şehir merkezine gelip oradan aktarma yapmak. Şehir merkezine, yani SBB Tren İstasyonu’na varmak için bulunduğunuz konuma göre otobüs, tramvay veya tren hatlarından faydalanabilirsiniz. Özel aracınızla havalimanına ulaşım oldukça kolay. Kiralık araç veya taksi ile de kısa yoldan havalimanına erişim sağlamak uygun bir opsiyon.

Otobüs

Bulunduğunuz yerdeki toplu taşıma araçlarından herhangi biriyle SBB Tren İstasyonu’na vardıktan sonra, 50 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Basel’de en çok kullanılan toplu taşıma aracı tramvay. Şehrin hemen hemen her bölgesine erişebilen tramvayı, çoğunlukla aktarma otobüsleri besliyor. Gün boyunca on on beş dakikalık aralarla kalkan tramvaylar bulabiliyorsunuz.

Havalimanına ulaşımda tramvay önemli bir araç. Özellikle şehir merkezine uzaksanız çeşitli tramvay hatlarıyla SBB Tren İstasyonu’na ulaşmanızı mümkün kılan alternatifler mevcut. Örneğin, 11. Bölge’den havalimanına geçecekseniz, 10 veya 17 numaralı tramvay hatlarıyla SBB Tren İstasyonu’nda inebilir, oradan otobüs aktarması yapabilirsiniz.

Şehrin herhangi bir bölgesinden istediğiniz herhangi bir tramvay hattını kullanarak tramvayların merkezi istasyonları Barfüsserplatz ve Marktplatz’a ulaşabilirsiniz. SBB Tren İstasyonu’na birkaç durak uzaklıkta olan bu iki durak, aynı zamanda tüm tramvay hatlarının birbirlerine bağlandığı noktadır.

Ayrıca, SBB Tren İstasyonu’nu kullanmadan da Voltaplatz’tan kalkan 1 numaralı tramvay hattıyla Kannenfeldplatz bölgesinde inerek 50 numaralı otobüse erişebiliyorsunuz. 1 numaralı tramvay hattı Dreirosenbrücke ve SBB Tren İstasyonu arasında, 2 numaralı hat Binningen ve Eglisee, 3 numaralı hat Burgfielden Grenze ve Birsfelden Hard, 6 numaralı hat Allschwill ve Riehen Grenze, 8 numaralı hat Neuweilerstrasse ve Kleinhüningen, 10 numaralı hat Rodersdorf ve Dornach, 11 numaralı hat St-Louis Grenze ve Aesch, 14 numaralı hat Dreirosenbrücke ve Pratteln, 15 numaralı hat ise Messeplatz ve Bruderholz arasında yolculuk ediyor. Ek hatlar olarak geçen 1 numaralı tramvay hattı SBB Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında, 2 numaralı hat Eglisee ve Riehen Dorf, 17 numaralı hat Schifflande/Wiesenplatz ve Ettingen, E11 numaralı hat Reinach Süd ve Theater, 21 numaralı hat ise St. Johann Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında yolculuk ediyor.

Tren

Basel Badischer Tren İstasyonu, SBB Tren İstasyonu, St. Johann Tren İstasyonu, Pratteln Tren İstasyonu, Aesch Tren İstasyonu, Dornach Tren İstasyonu ve Muttenz Tren İsyasyonu, Basel’in büyük tren istasyonlarıdır.

Basel tren istasyonları da Euro Havalimanı gibi üç ülkeyi bir araya topluyor. İsviçre Federal Deimryolları (Schweizerische Bundesbahnen, SBB), Alman Demiryolları (Deutschebahn, DB) ve Fransız Ulusal Demiryolları (Société nationale des chemins de fer français, SNCF), Basel’in demiryolları üzerinde sefer sağlayan üç ana firma.

Eğer Liestal, Sissach, Rheinfelden, Waldshut gibi İsviçre’nin komşu şehirlerinden, Fransa’nın Mullhouse, St. Louis, Village-Neuf Hunninge yönlerinden veya Almanya’nın Freiburg, Kandern, Lörrach ve Inzlingen bölgelerinden geliyorsanız da SBB Tren İstasyonu’na seyahat etmeniz mümkün.

Basel’de tren, tramvay ve otobüs kadar geniş bir ağa ulaşmıyor. Şehir merkezi çevresinde konumlanan demiryolları, ayrıca Rhine Nehri’nin karşı kıyısına ve 15. Bölge taraflarına ulaşım sağlıyor. Bu bölgelerden trene binerek SBB Tren İstasyonu’na gelebilir, 50 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin hemen her bölgesinde bulabileceğiniz taksi duraklarından taksiye binerek de havalimanına seyahat etme alternatifine de sahipsiniz.

Araç Kiralama

Online booking yöntemiyle veya şehir içinde bulabileceğiniz Rent a Car ofislerinden araç kiralayarak da havalimanına daha serbest ve rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün. Aracınız ile Basel’in merkezi bölgelerinden havalimanına yaklaşık beş dakika içerisinde erişim sağlayabiliyorsunuz.

Diğer şehirlerden Basel Havalimanı’na Ulaşım

Mulhouse

Mulhouse’tan havalimanına araç kiralayarak veya taksi ile oldukça kısa bir zaman diliminde seyahat edebileceğiniz gibi, toplu taşıma araçlarıyla St. Louis Tren İstasyonu’na gelerek oradan 11 numaralı havalimanı servisini kullanabilirsiniz.

Freiburg

Freiburg ile arasında mesafe olan Euro Havalimanı’na taksi ile erişmek çok uygun bir çözüm değil. Yine de hızlı ve konforlu bir yolculuk için araç kiralayabiliyorsunuz. Toplu taşıma yöntemini tercih ediyorsanız sık sefer yapan Havalimanı Otobüsleri veya Südbadenbus firmasının servisleri aracılığıyla havalimanına ulaşmanız mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Euro Havalimanı, 2014 yılında yaklaşık 6.52 milyon yolcu tarafından kullanıldı. Havalimanında yirmi beşten fazla havayolu şirketi, otuza yakın ülkeye ve sezonuna göre yetmiş ve yüz arasında havalimanına uçuş hizmeti sağlıyor. Aslında Fransız topraklarına kurulu olan Euro Havalimanı, aynı zamanda İsviçre yetkililerince düzenlenen yasaları da geçerli kılıyor.

Havalimanı, tek bir terminal binasından ve bodrum zemin dahil, dört kattan oluşuyor. Bodrum katında park alanı, zemin katta gelen yolcu bölümü, üçüncü katta check-in bölümü, en üst katta ise giden yolcu bölümü bulunuyor. Terminal içerisinde çeşitli bankaların ATM’lerini, para değişim ofislerini bulabilir, ücret karşılığında Wi-Fi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Uluslararası giden yolcular bölümünde birkaç adet, uluslararası gelen yolcular bölümünde ise bir adet duty free dükkanlar mevcut.

Havalimanında vakit geçirecek yolcuların duty free dükkanları ziyaret edebilmesinin yanı sıra, terminal içine konumlu restoranda vakit geçirmesi mümkün. On adet, doksan kişiye kadar kapasite sağlayan konferans salonuna sahip havalimanında, engelli yolcuların da kolaylıkla terminal içinde hareket etmesini sağlayan özel sistemler geliştirilmiştir. Havalimanının İsviçre bölümünde bilgi alabileceğiniz danışma masasına, aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

20 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Basel/Mulhouse-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Basel/Mulhouse-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Basel/Mulhouse-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Basel/Mulhouse-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Basel/Mulhouse-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı, Basel SBB station Tren İstasyonu, Basel Badischer Tren İstasyonu, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
6ºC
25ºC
Per
Cum
7ºC
27ºC
Cum
Cmt
8ºC
26ºC
Cmt
Paz
7ºC
26ºC
Paz
Pzt
6ºC
25ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Basel/Mulhouse - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi