Ağrı Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin için Seçtiğimiz Ağrı Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Ağrı Havalimanı Hakkında

İsmini 17. yüzyılda yaşamış İslam alimi Ahmed-i Hani’den alan havalimanı, Türkiye’nin doğu kesiminde yer alan Ağrı şehrinde bulunuyor. Yurt içi uçuşlara ev sahipliği yapan havalimanı ile Ağrı şehir merkezi arasında yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Küçük bir havalimanı olan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, 1997 yılında sivil statüde hizmete başlamıştır. Havalimanından haftanın her günü İstanbul Atatürk Havalimanı ve Esenboğa Havalimanı’na karşılıklı uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanında yıllık 120 bin yolcu kapasiteli bir adet iç hatlar terminali bulunuyor. Ancak önümüzdeki süreçte inşasına başlanacak yeni terminal binası ile söz konusu kapasitenin 3 milyona çıkarılması hedefleniyor. Havalimanından 2015 yılında gerçekleştirilen yolcu transferi ise 211 bin 806’dır.

Ağrı Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Ağrı Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Ağrı Seyahat Rehberi
Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
9ºC
8ºC
7ºC
6ºC
8ºC
24ºC
26ºC
25ºC
22ºC
26ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 20 dk
Ankara
1 saat 40 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
1 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Ağrı Havalimanı’na alternatif olarak Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Ağrı Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Pegasus, AnadoluJet, Ağrı Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Ağrı Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinden Ağrı Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi