Basel/mulhouse - Adana Uçak Bileti Ara

En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 34°C / 21°C

En Ucuz Basel/Mulhouse Adana Uçak Biletleri

SunExpress SunExpress
04 Eki 2022
3548TL'den
SunExpress SunExpress
30 Eyl 2022
5321TL'den
Pegasus Pegasus
29 Eyl 2022
6030TL'den

Basel/Mulhouse Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Eğer toplu taşıma kullanmayı düşünüyorsanız, havalimanına ulaşmak için en kullanışlı yol, şehir merkezine gelip oradan aktarma yapmak. Şehir merkezine, yani SBB Tren İstasyonu’na varmak için bulunduğunuz konuma göre otobüs, tramvay veya tren hatlarından faydalanabilirsiniz. Özel aracınızla havalimanına ulaşım oldukça kolay. Kiralık araç veya taksi ile de kısa yoldan havalimanına erişim sağlamak uygun bir opsiyon.

Otobüs

Bulunduğunuz yerdeki toplu taşıma araçlarından herhangi biriyle SBB Tren İstasyonu’na vardıktan sonra, 50 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Basel’de en çok kullanılan toplu taşıma aracı tramvay. Şehrin hemen hemen her bölgesine erişebilen tramvayı, çoğunlukla aktarma otobüsleri besliyor. Gün boyunca on on beş dakikalık aralarla kalkan tramvaylar bulabiliyorsunuz.

Havalimanına ulaşımda tramvay önemli bir araç. Özellikle şehir merkezine uzaksanız çeşitli tramvay hatlarıyla SBB Tren İstasyonu’na ulaşmanızı mümkün kılan alternatifler mevcut. Örneğin, 11. Bölge’den havalimanına geçecekseniz, 10 veya 17 numaralı tramvay hatlarıyla SBB Tren İstasyonu’nda inebilir, oradan otobüs aktarması yapabilirsiniz.

Şehrin herhangi bir bölgesinden istediğiniz herhangi bir tramvay hattını kullanarak tramvayların merkezi istasyonları Barfüsserplatz ve Marktplatz’a ulaşabilirsiniz. SBB Tren İstasyonu’na birkaç durak uzaklıkta olan bu iki durak, aynı zamanda tüm tramvay hatlarının birbirlerine bağlandığı noktadır.

Ayrıca, SBB Tren İstasyonu’nu kullanmadan da Voltaplatz’tan kalkan 1 numaralı tramvay hattıyla Kannenfeldplatz bölgesinde inerek 50 numaralı otobüse erişebiliyorsunuz. 1 numaralı tramvay hattı Dreirosenbrücke ve SBB Tren İstasyonu arasında, 2 numaralı hat Binningen ve Eglisee, 3 numaralı hat Burgfielden Grenze ve Birsfelden Hard, 6 numaralı hat Allschwill ve Riehen Grenze, 8 numaralı hat Neuweilerstrasse ve Kleinhüningen, 10 numaralı hat Rodersdorf ve Dornach, 11 numaralı hat St-Louis Grenze ve Aesch, 14 numaralı hat Dreirosenbrücke ve Pratteln, 15 numaralı hat ise Messeplatz ve Bruderholz arasında yolculuk ediyor. Ek hatlar olarak geçen 1 numaralı tramvay hattı SBB Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında, 2 numaralı hat Eglisee ve Riehen Dorf, 17 numaralı hat Schifflande/Wiesenplatz ve Ettingen, E11 numaralı hat Reinach Süd ve Theater, 21 numaralı hat ise St. Johann Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında yolculuk ediyor.

Tren

Basel Badischer Tren İstasyonu, SBB Tren İstasyonu, St. Johann Tren İstasyonu, Pratteln Tren İstasyonu, Aesch Tren İstasyonu, Dornach Tren İstasyonu ve Muttenz Tren İsyasyonu, Basel’in büyük tren istasyonlarıdır.

Basel tren istasyonları da Euro Havalimanı gibi üç ülkeyi bir araya topluyor. İsviçre Federal Deimryolları (Schweizerische Bundesbahnen, SBB), Alman Demiryolları (Deutschebahn, DB) ve Fransız Ulusal Demiryolları (Société nationale des chemins de fer français, SNCF), Basel’in demiryolları üzerinde sefer sağlayan üç ana firma.

Eğer Liestal, Sissach, Rheinfelden, Waldshut gibi İsviçre’nin komşu şehirlerinden, Fransa’nın Mullhouse, St. Louis, Village-Neuf Hunninge yönlerinden veya Almanya’nın Freiburg, Kandern, Lörrach ve Inzlingen bölgelerinden geliyorsanız da SBB Tren İstasyonu’na seyahat etmeniz mümkün.

Basel’de tren, tramvay ve otobüs kadar geniş bir ağa ulaşmıyor. Şehir merkezi çevresinde konumlanan demiryolları, ayrıca Rhine Nehri’nin karşı kıyısına ve 15. Bölge taraflarına ulaşım sağlıyor. Bu bölgelerden trene binerek SBB Tren İstasyonu’na gelebilir, 50 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin hemen her bölgesinde bulabileceğiniz taksi duraklarından taksiye binerek de havalimanına seyahat etme alternatifine de sahipsiniz.

Araç Kiralama

Online booking yöntemiyle veya şehir içinde bulabileceğiniz Rent a Car ofislerinden araç kiralayarak da havalimanına daha serbest ve rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün. Aracınız ile Basel’in merkezi bölgelerinden havalimanına yaklaşık beş dakika içerisinde erişim sağlayabiliyorsunuz.

Diğer şehirlerden Basel Havalimanı’na Ulaşım

Mulhouse

Mulhouse’tan havalimanına araç kiralayarak veya taksi ile oldukça kısa bir zaman diliminde seyahat edebileceğiniz gibi, toplu taşıma araçlarıyla St. Louis Tren İstasyonu’na gelerek oradan 11 numaralı havalimanı servisini kullanabilirsiniz.

Freiburg

Freiburg ile arasında mesafe olan Euro Havalimanı’na taksi ile erişmek çok uygun bir çözüm değil. Yine de hızlı ve konforlu bir yolculuk için araç kiralayabiliyorsunuz. Toplu taşıma yöntemini tercih ediyorsanız sık sefer yapan Havalimanı Otobüsleri veya Südbadenbus firmasının servisleri aracılığıyla havalimanına ulaşmanız mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Euro Havalimanı, 2014 yılında yaklaşık 6.52 milyon yolcu tarafından kullanıldı. Havalimanında yirmi beşten fazla havayolu şirketi, otuza yakın ülkeye ve sezonuna göre yetmiş ve yüz arasında havalimanına uçuş hizmeti sağlıyor. Aslında Fransız topraklarına kurulu olan Euro Havalimanı, aynı zamanda İsviçre yetkililerince düzenlenen yasaları da geçerli kılıyor.

Havalimanı, tek bir terminal binasından ve bodrum zemin dahil, dört kattan oluşuyor. Bodrum katında park alanı, zemin katta gelen yolcu bölümü, üçüncü katta check-in bölümü, en üst katta ise giden yolcu bölümü bulunuyor. Terminal içerisinde çeşitli bankaların ATM’lerini, para değişim ofislerini bulabilir, ücret karşılığında Wi-Fi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Uluslararası giden yolcular bölümünde birkaç adet, uluslararası gelen yolcular bölümünde ise bir adet duty free dükkanlar mevcut.

Havalimanında vakit geçirecek yolcuların duty free dükkanları ziyaret edebilmesinin yanı sıra, terminal içine konumlu restoranda vakit geçirmesi mümkün. On adet, doksan kişiye kadar kapasite sağlayan konferans salonuna sahip havalimanında, engelli yolcuların da kolaylıkla terminal içinde hareket etmesini sağlayan özel sistemler geliştirilmiştir. Havalimanının İsviçre bölümünde bilgi alabileceğiniz danışma masasına, aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

20 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Basel/Mulhouse-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Basel/Mulhouse-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Basel/Mulhouse-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Basel/Mulhouse-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Basel/Mulhouse-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı, Basel SBB station Tren İstasyonu, Basel Badischer Tren İstasyonu, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Basel/Mulhouse-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Basel/Mulhouse-Adana uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
21ºC
34ºC
Cum
Cmt
20ºC
36ºC
Cmt
Paz
22ºC
34ºC
Paz
Pzt
21ºC
32ºC
Pzt
Sal
20ºC
29ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Basel/Mulhouse - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi