Bindlacher Berg Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Bindlacher Berg Havalimanı Hakkında

Verkehrslandeplatz Bayreuth adıyla da bilinen havalimanı Almanya’nın Bayreuth şehrinden yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta inşa edildi. 1990’lı yıllarda ve 2000’lerin başında ülke içindeki uçuşlarda kullanılan havalimanı daha sonra düzenli uçuşlara tamamen kapatıldı. Dünya Planör Şampiyonası’na ev sahipliği yapan havalimanı otoban üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen bir noktada. Düzenli uçak seferlerinin bulunmaması nedeniyle havalimanına toplu taşıma araçlarıyla gelmek mümkün değil. Ancak eğer buraya ulaşmanız gerekiyorsa kendi aracınızla veya taksiyle yaklaşık 10 dakika içinde Bindlacher Berg Havalimanı’nda olabilirsiniz.

Bindlacher Berg Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın Bavyera eyaletinde yer alan Bayreuth şehrine uçakla ulaşım için şehre yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Nürnberg Uluslararası Havalimanı’na doğrudan uçabilirsiniz. Bayreuth merkezine doğru yolculuk için kullanabileceğiniz bir diğer havalimanı seçeneği ise Münih’te. Münih’ten Bayreuth’a gelmek içinse 2 saatten biraz daha uzun süren bir yolculuk yapmanız yeterli. Bununla birlikte Bayreuth’a gelmek için Münih ancak Nürnberg’e doğrudan uçuş olanağı bulunmayan yolcular tarafından tercih ediliyor.

Nürnberg Havalimanı’ndan Bayreuth Şehir Merkezine Ulaşım

Bayreuth şehrine en yakın uluslararası havalimanına uçmak için Nürnberg’i tercih edebilirsiniz. Nürnberg Uluslararası Havalimanı’nın Bayreuth’a uzaklığı ise yaklaşık olarak 90 kilometre. Havalimanından sonra kuzey yönünü takip ederek şehre ulaşabileceğiniz ulaşım araçları arasında aktarmalı olarak yararlanabileceğiniz trenler, doğrudan şehre yolculuk yapabileceğiniz araç kiralama ve özel servis araçları bulunuyor. Çok sık tercih edilen bir ulaşım yöntemi olmasa da Nürnberg şehir merkezine geldikten sonra otobüslere binerek de Bayreuth’a doğru yolculuğunuza devam etme şansınız var.

Tren

Nürnberg Havalimanı’ndan doğrudan metroyu kullanarak kentin merkezinde yer alan tren istasyonuna yolculuk yapabilirsiniz. U2 metro hattı yaklaşık 12 dakikada yolcularını havalimanından doğrudan merkezi tren istasyonuna getiriyor. Buradan bineceğiniz Bayreuth trenleri ise 50 dakika ile 1 saati aşmayan bir sürede kentte oluyor. Bayreuth’da trenden indikten sonra şehrin farklı bölgelerine veya çevresine yolculuk yapmak isterseniz istasyon önünden taksilere de binebilirsiniz.

Nürnberg ile Bayreuth arasında tren seferleri sabah erken saatlerde başlıyor ve akşam saatlerine dek devam ediyor. Eğer elinizde taşımanız gereken çok ağır eşyalarla seyahat etmiyorsanız trenleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz ancak öncesinde seyahat edeceğiniz dönemde güncel sefer saatlerini öğrenmeyi unutmayın.

Otobüs

Havalimanından hareket eden Postbus otobüsleriyle Nürnberg şehir merkezine kısa sürede ulaşmak ve buradan Bayreuth otobüslerine aktarma yapmak bir diğer alternatif. Postbus otobüsleri Dortmund, Köln ve Düsseldorf gibi farklı şehirlere de yolcu taşıyor. Havalimanından doğrudan Bayreuth’a ise otobüsle ulaşma olanağı bulunmuyor. Bununla birlikte kentin merkezinde yer alan otogardan hareket eden otobüslerden yararlanabilirsiniz. Otobüs opsiyonunu değerlendirmeden önce internet üzerinden güncel seferlere göz atmayı unutmayın.

Shuttle Servisler

Nürnberg Havalimanı’nda terminalin hemen önünden binebileceğiniz shuttle servisleri genellikle Nürnberg şehrinin tarihi ve merkezi noktalarına ulaşmak için tercih edilen bir araç. Önceden rezervasyonunuzu yaptırarak shuttle servisleri Bayreuth yolculuğunuzda da doğrudan bir ulaşım alternatifi olarak kullanabilirsiniz. Servisler için ödemeniz gereken ücret gidilen toplam mesafeye, yolcu sayısına ve sezona göre farklılık gösterebiliyor. Özel servis araçlarından yararlanmak için önceden internet üzerinden rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi havalimanında da bu konuda destek alabilirsiniz.

Taksi

Taksiyle Nürnberg Havalimanı’ndan Bayreuth’a ulaşmak bu güzergâh boyunca tercih edebileceğiniz en konforlu seçeneklerden biri. Herhangi bir aktarma gerekmeden doğrudan Bayreuth’a kadar gelebileceğiniz taksilerin ücretleri ile ilgili bilgi almak isterseniz doğrudan havalimanı önünde yolcularını bekleyen taksicilerle görüşebilir, eğer ortalama ücretler bütçenize uygunsa taksilere binebilirsiniz. Doğrudan kentin merkezine ulaştıran taksilerin bir diğer avantajı ise gideceğinizin yerin kapısına kadar bırakmaları ve bu sayede bavullarınızı zorlanmadan taşıma fırsatı sunması.

Araç Kiralama

Bayreuth ve çevresinde farklı bölgelere ve şehirlere de seyahat edecekseniz en doğru seçeneklerden biri araç kiralamak olacaktır. Nürnberg Havalimanı’nda Rentalcars tarafından sunulan araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak da çok kolay. Havalimanının veya kiralama firmasının internet sitesinden seyahat tarihlerinizi seçerek araç alternatiflerini listeleyebilir ve hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun bir araç için rezervasyonunuzu yaptırarak havalimanında teslim alabilirsiniz. Kiralama firması araç kiralamayı tercih edenler için lüks araç seçenekleri de sunuyor.

Limuzin Kiralama

Şehirde rahatlığına önem veren ziyaretçiler için limuzin kiralama olanağı da bulunuyor. Nürnberg Havalimanı’na indikten sonra veya henüz yolculuğunuza başlamadan internet üzerinden Limousinenservice, Interline Limousinen, Sindbad Limousinenservice gibi farklı şirketlerden birini seçerek limuzin rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Limuzinlerin ücretleri diğer birçok ulaşım alternatifinden daha yüksek. Bununla birlikte hızlı, rahat ve son derece konforlu olan bu araçlar için daha fazla ödemeyi göze almak isterseniz kente en rahat ulaşım alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Yolcuların ihtiyaçlarına göre farklı modellerde sunulan limuzinlerin yolcu kapasiteleri de değişiklik gösterebiliyor. Eğer grup halinde seyahat ediyorsanız, yolcu sayısını belirterek avantajlı teklifler de alabilirsiniz.

Özel Araç

Özel aracıyla yolculuk yapmak isteyenler de Nürnberg Havalimanı’ndan Bayreuth’a kadar rahatlıkla gelebilirler. Bu iki şehir arasında otomobille yolculuk için yönünüzü kuzeye doğru çevirmelisiniz. Şehre ilk yolculuğunuz olacaksa mutlaka navigasyon cihazınızı da yanınıza almaya çalışın.

30 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Bindlacher Berg Havalimanı'na Ulaşım

Almanya’nın güneydoğusunda yer alan Beyreuth şehrinden ülkenin ve dünyanın farklı bölgelerine yolculuk yapmak için Nürnberg Havalimanı’nı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Havalimanı Bayreuth şehrinin merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Merkezden havalimanına gelmek için başta trenler ve araç kiralama olmak üzere çok sayıda seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Şehirde uçak yolculuğu için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise Frankfurt Uluslararası Havalimanı. Bayreuth’dan Frankfurt’a gelmek içinse yine trenlerle aktarma yaparak veya araç kiralayarak toplamda 2 saatten biraz fazla yolculuk yapmanız gerekiyor. Nürnberg Havalimanı ise Frankfurt’a kıyasla çok daha yakın ve ulaşımı da kolay.

Bayreuth Şehir Merkezinden Nürnberg Havalimanı’na Ulaşım

Bayreuth kent merkezinden yola çıkarak Nürnberg Havalimanı’na gelmek için taksiler doğrudan ve hızlı bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte daha uygun fiyatlı bir seyahat için trenlere binerek sonrasında metroya aktarma yapmayı tercih edebilirsiniz. Otobüsler de şehirden havalimanına kadar yapılacak yolculukta aktarmalı olarak kullanılabilecek araçlardan biri olarak biliniyor. Tüm bunlara alternatif olarak şehirden havalimanına gelmek için varsa özel aracınızdan, genellikle kalabalık grupların tercihi olan shuttle servislerden veya kiralık araçlardan faydalanma şansınız da var.

Tren

Trenler Bayreuth kent merkezinde bulunan tren istasyonuna gelerek trenlere binebilir ve Nürnberg’e kadar yolculuk yapabilirsiniz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun sonunda şehre ulaştıktan sonra havalimanına ulaşmak için U2 metro hattına aktarma yapmalısınız. Yolcularını doğrudan havalimanına getiren bu hatla yolculuğun toplam süresi 12 dakika. Bayreuth’dan Nürnberg’e gelmek için trenlere ödemeniz gereken ücret de taksiye veya diğer alternatif araçlara kıyasla son derece uygun.

Otobüs

Bayreuth’dan Nürnberg Havalimanı’na doğrudan ulaşabileceğiniz düzenli bir otobüs hattı bulunmuyor. Otobüslerle şehirden Nürnberg’e gelebilir ve buradan Postbus otobüslerine aktarma yaparak havalimanı terminaline kadar hızlıca ulaşabilirsiniz. Otobüsle havalimanına yapılan yolculuk da toplamda 1 saati biraz aşan bir sürede tamamlanıyor.

Shuttle Servisler

Genellikle grup halinde yolculuk yapan turistler tarafından kullanılan shuttle servisler Bayreuth ile Nürnberg Havalimanı arasında doğrudan hizmet veren araç alternatifleri arasında. Shuttle servisler şehirde genellikle önceden rezervasyon sistemiyle çalışıyor ve yolcularını kapıdan alarak havalimanı kapısına kadar aktarmasız olarak getiriyor. Shuttle servislerden birine rezervasyon yaptırarak havalimanına bu araçlarla gelmek isterseniz seyahat planlarınızı belirledikten sonra internet üzerinden araştırma yaparak bütçenize uygun bir seçenek için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Taksi

Bayreut’dan Nürnberg’e olan 50 dakikalık araç yolculuğu nedeniyle taksiler şehirden havalimanına ulaşım seçenekleri arasında en ekonomik olanı değil. Mesafenin fazlalığı nedeniyle ücreti yüksek olsa da taksiler özellikle ağır bavulları rahatça taşıma kolaylığı sağlamaları nedeniyle tercih edilebilir. Taksi ücreti bulunduğunuz konuma göre farklılık gösteriyor ancak özellikle birkaç kişi birlikte seyahat ediyorsanız bu ücretin çok yüksek olmadığını bilmenizde yarar var.

Özel Araç

Bayreuth’da şehrin merkezinden Nürnberg’de bulunan havalimanına özel aracınızla gelmek isterseniz güney yönünde hareket etmeli ve Nürnberg yönlendirmelerini izlemelisiniz. Şehirden havalimanına araçla yolculuk süresi genellikle 50 dakikayı aşmıyor. Bununla birlikte trafiğin sıkışık olması durumunda yolculuk süreniz biraz daha uzayabilir. Yol koşullarını ve olası yoğunluğu göz önünde bulundurarak yola biraz daha erken çıkmanızda yarar var. Araç Kiralama Şehirde araç kiralama havalimanına ulaşım için çok sık tercih edilen bir seçenek değil.

Şehrin merkezinde araç kiralayabileceğiniz bazı alternatifleri bulabilir ve aracınızı kiralayabilirsiniz. Bu konuda bir diğer seçenekse Bayreuth’a gelmek için Nürnberg Havalimanı’ndan kiraladığınız aracı şehrin merkezinden havalimanına ulaşım konusunda da değerlendirmek. Böylece kiraladığınız aracı havalimanına ulaştığınızda yine burada bulunan kiralama ofisine bırakabilir ve yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Limuzin

Bayreuth limuzin kiralama konusunda da çok sayıda seçenek sunan bir şehir değil. Yine de bu araçlarla kent merkezinden havalimanına gelmek isterseniz internet üzerinden rezervasyon yaptırarak kapınızdan alacak limuzinlerle yolculuk yapabilirsiniz. Nürnberg’de bulunan limuzin şirketlerinden birini seçerek Bayreuth şehir merkezi ile Nürnberg Havalimanı arasında yolculuğunuzu karşılıklı olarak limuzinlerle kolayca tamamlayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Bayreuth yolcuları tarafından şehre yakınlığı nedeniyle sıklıkla tercih edilen Nürnberg Havalimanı’nda standar hizmetlerin yanında yolcular için çok sayıda ayrıcalık da sunuluyor. Havalimanında geçirdiğiniz süreyi yolculara özel olarak sunulan birbirinden lezzetli aperatifler ve içecekleri deneyerek değerlendirmek isterseniz Dürer Lounge veya Lufthansa Star Alliance Lounge gibi özel yolcu salonlarından birini tercih edebilirsiniz.

Yolculuk öncesinde veya şehre inmeden hemen önce saçınızı kestirmek veya bakım yaptırmak isterseniz havalimanı terminalinde bulunan kuaföre gelebilirsiniz. Nürnberg Havalimanı’nda para çekmek, göndermek veya döviz işlemlerini hızlıca halletmek isteyenler için ATM cihazları ve döviz bürosu da hazır bekliyor. İnternete girmek ve online olarak check-in gibi işlemlerinizi tamamlamak isterseniz havalimanında Telekom tarafından 24 saat ücretsiz olarak sunulan internet bağlantısını kullanabilirsiniz. İnternete erişim konusunda destek isterseniz danışma masalarına başvurabilirsiniz. Çocuklarıyla birlikte seyahat edenler için havalimanında yer alan çocuk oyun alanları harika bir alternatif. Çok sayıda oyuncağın bulunduğu bu alanlarda çocuklarınız eğlenceli vakit geçirirken dinlenebilirsiniz.

Havalimanında bir şeyler yemek isterseniz lezzetli sandviçler veya farklı yemek seçenekleri bulabileceğiniz mekânlar da bulunuyor. Havalimanı ve çevresinde konaklamak isteyenlerse Nürnberg Havalimanı’nın hemen yanında yer alan otelden yararlanabilirler.

Havalimanında ayrıca lezzetli kahveler ve çok sayıda farklı içecek seçeneğini bulabileceğiniz Zigolini Bar, Tucher Bar ve Espresso Bar hizmet veriyor. Buralardan havalimanından ayrılmadan önce hızlıca atıştırmalık bir şeyler de alabilirsiniz. Nürnberg Havalimanı’nda yemek için değerlendirebileceğiniz bir diğer alternatif olan Mövenpick Restaurant ise günün her saatinde biraz rahatlamak ve yemek için tercih edilebilecek alternatifler arasında yer alıyor.

30 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bindlacher Berg Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bindlacher Berg Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bindlacher Berg Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bindlacher Berg Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Bindlacher Berg Havalimanı’na alternatif olarak Leipzig-Altenburg Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi