Hopa Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

En Ucuz Hopa Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Hopa Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Hopa Havalimanı Hakkında

Hopa Havalimanı (Batum Havalimanı), Gürcistan'ın güneybatısında bulunan Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti ve Karadeniz kıyısında bir şehir olan Batum'a hizmet veren havalimanıdır. Batum’un 2 km güneyinde, Hopa’nın ise 20 km kuzeydoğusunda yer alan havalimanı Gürcistan’ın operasyonda olan üç havalimanından biridir. Yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahip olan Hopa Havalimanı, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok bölgeye hizmet veriyor. Gürcistan ve Türkiye işbirliğinde yönetilen havalimanı ile bölgenin kalkınması amaçlanıyor. 2005 yılından itibaren TAV Havalimanları sahipliğinde devam eden Hopa Havalimanı’nın yeni terminal binası, 26 Mayıs 2007'den beri hizmet veriyor.

Hopa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Artvin’de havalimanı bulunmamaktadır. Ulaşım, Trabzon ve Erzurum havalimanları veya Batum Havalimanı’nın Hopa Tesisi üzerinden gerçekleşmektedir. Trabzon Havalimanı’nın Artvin şehir merkezine uzaklığı 233 km’dir.

Erzurum Havalimanı’nın ise şehir merkezine uzaklığı 226 km’dir. En yakın havalimanı Batum Havalimanı’nın uzaklığı ise 101 km’dir. Batum üzerinden yapılan uçuşlar yurtiçi statüsünde ve pasaportsuz seyahat edebilirsiniz.  

HAVAŞ

Batum havalimanından HAVAŞ servisleri ile Artvin Hopa’ya kadar ulaşım sağlanmaktadır. HAVAŞ ile Batum Havalimanı’na inen her uçak için servis düzenlenmektedir. Batum’dan kalkan HAVAŞ servisleri, Sarp Sınır Kapısı ve Hopa Limanı güzergâhını izleyerek hareket etmektedir. Hopa’dan sonra ise taksi, minibüs veya otobüsle şehir merkezine ulaşılabilir. Trabzon Havalimanı’ndan ise havayolu şirketlerine ait araçlarla veya otobüs şirketlerine ait servislerle şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs

Artvin’e ulaşımın pek kolay olmadığını söylemek lazım. Bol virajlı yolları göze almak gerekiyor. Trabzon’dan, Erzurum’dan, Batum’dan gidecek olursanız olun virajlı yollar sizi bekliyor. Bu üç şehirden de Artvin’e çok sayıda otobüs kalkıyor. İstediğiniz firmayı seçerek ulaşımı sağlayabilir ve uzun ve virajlı yollara rağmen Karadeniz’in yeşilinin tadını çıkarabilirsiniz. 

Taksi

Taksi seçeneği pek fazla tercih edilmemektedir. Ancak tur şirketlerine ait özel taksi imkânını gözden geçirilebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamakta gözden geçirilmesi gereken seçeneklerden bir tanesi. Kiralayacağınız araç ile şehir merkezine veya çevre ilçelere kolayca ulaşabilir, doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Avis, Garenta, Enterprise gibi firmalar havalimanlarında bulunan seçeneklerden bazıları.

13/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Hopa Havalimanı'na Ulaşım

Artvin’de havalimanı bulunmamaktadır. Ulaşım, Trabzon ve Erzurum havalimanları veya Batum Havalimanı’nın Hopa Tesisi üzerinden gerçekleşmektedir. Trabzon Havalimanı’nın Artvin şehir merkezine uzaklığı 233 km’dir. Erzurum Havalimanı’nın ise şehir merkezine uzaklığı 226 km’dir. En yakın havalimanı Batum Havalimanı’nın uzaklığı ise 101 km’dir. Batum üzerinden yapılan uçuşlar yurtiçi statüsünde ve pasaportsuz seyahat edebilirsiniz.

HAVAŞ

Batum havalimanına gitmek için HAVAŞ servisini tercih ettiyseniz Hopa’ ya gelmeniz gerekiyor. Çünkü Artvin şehir merkezinden HAVAŞ servisleri kalkmamaktadır. Hopa Limanı’ndan kalkan servislerle havalimanına rahatça ulaşabilirsiniz. Trabzon Havalimanı’nı tercih ediyorsanız, Trabzon’a HAVAŞ servisi bulunmadığından şehir merkezinde bulunan otobüs firmaları vasıtasıyla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanlarına ulaşmak için kullanılabilecek diğer seçenek ise otobüslerdir. Şehir merkezinde bulunan firmalardan biletinizi alıp, şehir merkezinden geçen otobüslere binerek her iki havalimanına da kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Havalimanına ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelmektedir. Özel aracınızla veya havaalanından kiraladığınız araçla Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfederek havaalanlarına ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Trabzon Havalimanı Türkiye’nin denize paralel tek havalimanıdır. Terminal içerisinde, sağlık merkezi, birçok kafe ve restoran bulunur. Dış hatlar terminalindeyseniz kafe ve bar, duty free alanı gibi zamanınızı değerlendirebileceğiniz birçok alternatifte bulunur.

Batum Havalimanı'nda ise yine birçok seçenek sizi bekliyor. Parfümden alkollü içeceklere ve çikolata çeşitlerine kadar alışveriş yapabileceğiniz birçok alternatif var. Bir şeyler yiyip içmek isterseniz de Kafe Batumi, İstanbul Kafe gibi farklı mekânlar sizi bekliyor olacak.

Ayrıca Business Class yolcularına özel odalarda günlük gazeteleri okuyabilir, internet hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz.

13/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Artvin Seyahat Rehberi
Artvin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
0ºC
0ºC
-6ºC
-2ºC
0ºC
7ºC
9ºC
1ºC
5ºC
11ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 20 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 20 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
50 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x