Adana - Gence Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.039 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Gence) 31°C / 17°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Gence Şehir Merkezine Ulaşım

Gence, Kafkasya bölgesinin içinde bulunan Azerbaycan’da çok eski zamanlardan beri varlığını sürdüren antik bir şehir, aynı zamanda da Azerbaycan’ın ikinci en büyük kenti. Ünlü Orta Asyalı şair Nizami’nin mezarı başta olmak üzere birçok tarihi yapılara sahip olan bu şehri ziyaret etmek isteyenleri Gence Uluslararası Havalimanı misafir ediyor.

Şehir, Azerbaycan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinse de, oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip ve nüfusunun da çok kalabalık olduğu söylenemez. Şehir meydanını Lider Heydar Allyev’in heykeli oluştururken, bu heykeli kamusal binalar ve büyük bir park çevreliyor. Şehir içinde ulaşım olarak toplu taşıma araçları arasında çok fazla bir seçenek bulunmuyor.

Şehri dolaşmak istiyorsanız merkezde bulunan merkezi otobüs istasyonundan herhangi birine binebilir veya şehir içinde birçok bölgeye hizmet sağlayan minibüslerden faydalanabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda eski zamanlarda önemli bir rol oynayan tramvay ve troleybüs hatları, uzun süredir ulaşım hizmeti vermiyorlar. Yalnızca, özellikle yoğun zamanlarda belli başlı bölgelere hizmet veren troleybüs hatları olabiliyor. 2013 yılı itibariyle Azerbaycan hükümetinin yaptığı açıklamalara göre tramvay hattı yeniden faaliyete geçirilecek.

Bunların haricinde araç kiralama ve taksi gibi seçenekleri değerlendirecek olursanız, şehir içi ulaşımda çok daha hızlı ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Bazen şehir içinde ortak taksi paylaşmayı kabul eden yolculara denk gelebilirsiniz. Bu şekilde hem daha konforlu hem de daha hesaplı seyahat edebilirsiniz.

Eğer Gence’nin dışındaki bölgelere seyahat etmek istiyorsanız, uçaktan indikten sonra merkezi tren istasyonuna gidebilir, oradan komşu şehirlere veya Gürcistan gibi komşu ülkelere tren seferleri bulabilirsiniz.

Gence’nin toplu taşıma ağı çok güçlü olmasa da, tüm Azerbaycan şehirlerinde olduğu gibi Gence’de de, havalimanı, demiryolları ve turistik bölgelere ulaşımda yolculara toplu taşıma araçları sıklıkla hizmet veriyorlar. Havalimanından şehir merkezine kalkan otobüslerin yanı sıra, taksi ve araç kiralama opsiyonları da bulunuyor.

Otobüs

Havalimanından, şehir merkezine sefer yapan birçok otobüse ulaşmak mümkün. Bu otobüsler, oldukça sık aralıklarla hareket ediyorlar. Havalimanından indikten sonra, park alanının çıkışındaki terminalde gelecek otobüsleri bekleyebilirsiniz. Buradan kalkan otobüslerin ücretleri oldukça uygun.

Havalimanından şehir merkezine, yaklaşık otuz dakikalık bir süre içerisinde ulaşım sağlamanız mümkün. Şehir merkezine vardıktan sonra, gideceğiniz yere göre yolculuğunuza merkezden geçen otobüslerle devam edebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda minibüs ile birlikte otobüs başlıca kullanılan seçeneklerden biridir. Otobüslerle şehrin istediğiniz bölgesine rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, Bakü ve Goranboy şehirlerine sefer yapan otobüslerle şehirler arası yolculuğa da çıkabilirsiniz. Bu otobüsler, saat başı veya yarım saatte bir, sabah erken saatten akşam üzerine kadar hizmet veriyorlar.

Minibüs

Minibüsler havalimanından şehir içine ulaşım sağlamıyorlar. Ancak otobüsle şehir merkezine geldikten sonra minibüsler aracılığıyla şehrin birçok bölümüne seyahat edebiliyorsunuz. Minibüslerin ücretleri de oldukça uygun.

Tren

Tren, gerek havalimanından şehir merkezine, gerek şehir içi ulaşımda kullanılan bir seçenek değil. Gence’den en çok Bakü ve Astara şehirlerine tren seferleri düzenleniyor. Bakü’ye seyahat etmek için ekspres tren alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinin içinden araç kiralayabileceğiniz gibi, uçuşunuzdan önce internet aracılığıyla da aracınızı ayırtabilirsiniz. Bu araçların ücretlendirmesi kilometreye göre ayarlanıyor ve havalimanından şehir içine ulaşımda en güvenli, hızlı ve rahat ulaşımı bu yöntemle sağlayabiliyorsunuz. Eğer ailenizle seyahat ediyorsanız, özellikle araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Taksi

Taksi de şehir içi ulaşımda bir alternatif. Ancak havalimanında taksi bulmak bazen çok kolay olmayabiliyor. Ara sıra taksi işlevi gören çek çek araçları da taksiye benzer bir hizmet sağlıyorlar. Eğer taksiye binecekseniz, taksi şoförü ile ücret konusunda önceden konuşmanızı öneririz.

09 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Gence uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Gence uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Gence uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Gence uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Gence uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Ganja Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Gence arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Gence arası uçuş mesafesi toplam 1039 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

Adana-Gence uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Gence uçuşları için en uygun gün: Salı.

Gence Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
17ºC
31ºC
Sal
Çar
18ºC
28ºC
Çar
Per
17ºC
30ºC
Per
Cum
15ºC
29ºC
Cum
Cmt
11ºC
23ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Gence Alternatif Ulaşım
Para birimi