Tunceli Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Tunceli Otogarı
place
Alibaba Mah. Cemal Gürsel Cd. No:14 62000 Tunceli Merkez/Tunceli
local_phone
+904282126066

Tunceli

Tunceli Otogarı, Tunceli merkezinde bulunan bir şehirler arası otobüs terminali. Doğu Anadolu bölgesinin önemli şehirlerinden Tunceli’ye gerçekleşen seferlerin fazla olması Tunceli Otogarı’nın da önemini arttırıyor. Otogar bu yönüyle sadece Tunceli’den değil bölgedeki diğer illerden gelen yolculara da hizmet sağlıyor. 
Tunceli Otogarı, bir şehir otogarı olarak hem yoğun hem de çok sayıda firmanın hizmet verdiği bir merkez konumunda. Bölgeye gerçekleşen otobüs seferlerinin pek çoğunun durağı olan Tunceli Otogarı’nda hem yerel hem de ulusal firmaların ofisini bulmak mümkün. Modern bir tesis olarak yapılandırılan otogarda yolcuların bekleyeceği alanların yanı sıra temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerler de bulunuyor. Kafe, restoran ve büfe gibi alanların yer aldığı otogarda WC ve mescit gibi imkânlar da sunuluyor.
Otogarın bölge için önemi nedeniyle çevre illere gelen otobüsler de mola vermek için burayı tercih ediyor. Bu çerçevede Tunceli Otogarı sadece bir kalkış – varış noktası değil aynı zamanda bir mola noktası olma özelliği taşıyor. Otogarın konumunun da özenle seçilmiş olması yolcuların buraya ulaşımını kolaylaştırıyor.

Şehir Merkezinden Tunceli Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezinde güzel bir konumda bulunan Tunceli Otogarı’na Tunceli Belediyesi ve Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü gibi merkezi noktalardan yürüyerek ulaşmak mümkün. Şehrin mahallerinden, ilçe ve köylerinden otogara ulaşım için ise belediye otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler düzenli olarak hizmet veriyor. 

Belediye Otobüsleri

Munzur Üniversitesi (eski Tunceli Üniversitesi), İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mor AVM gibi merkezi noktaların önünde; Cumhuriyet Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ve Zeytintepe Küme Evler gibi yoğun yerlerde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleriyle sabah 07:00 ile 20:00 arasında kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Şehir içi minibüslerin ana caddelerin yanı sıra Moğultay Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Aktuluk Mahallesi ve Esentepe Mahallesi gibi binlerce nüfuslu kalabalık mahallelerde de durakları bulunuyor. Belediye otobüsleri gibi akşam saat 20:00’a kadar ulaşım hizmeti veren minibüslerle kolayca Tunceli Otogarı’nda olabilirsiniz. Otogardan ilçe ve köylere gitmek için ise otogar içinde kendi peronları olan minibüsleri kullanmanız gerekiyor. Her saat başı hareket eden bu minibüslerle Tunceli’nin her ilçe ve köyüne gidebilirsiniz.

Yolcu servisleri

Ücretsiz olan bu servislerini otobüs firmaları kendi yolcuları için sağlıyor. Şehir merkezindeki bilet satış noktaları önünden genellikle 30 dakikada bir hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle Tunceli merkezinden otogara kısa sürede gitmeniz mümkün.

Taksi

Tunceli merkezinde ana caddeler üzerinde 24 saat açık taksi durakları var. İsterseniz 7/24 açık olan (0428) 212 26 18 numaralı Terminal Taksi’den de bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz. Moğultay Mahallesi üzerinde durağı olan ve (0428) 212 18 12 numarasından ulaşabileceğiniz Munzur Taksi, Tunceli Emniyet Müdürlüğü önünde bulabileceğiniz (0428) 212 17 22 numaralı Arı Taksi ve Hürriyet Caddesi üzerinde hizmet veren (0428) 212 21 14 numaralı Mameki Taksi de istediğiniz saate ulaşım hizmeti alabileceğiniz taksi durakları.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less