Gaziantep Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gaziantep Hakkında

Güneydoğu Anadolu’nun binlerce yıllık tarihini barındıran Gaziantep, tüm dünyaya adını enfes yemekleriyle duyurmuş bir şehir. 2 milyonu aşan nüfusu sayesinde Gaziantep ayrıca Türkiye’nin en kalabalık 8 yerleşimi arasında bulunuyor. Şehri hayli özel kılan detaylardan biri ise kuşkusuz binlerce yıldır kesintisiz şekilde üzerinde yaşamın devam ediyor olması. Bugüne kadar Persler, Asurlar, Makedonlar, Selçuklular, Memlükler ve Osmanlılar tarafından fethedilen Gaziantep’te görülebilecek pek çok muazzam yer var. Galerilerini süsleyen tarihi mozaikleriyle şehrin sembolü haline gelen Zeugma Mozaik Müzesi, bu anlamda hayli ideal bir başlangıç noktası olabilir. Ayrıca şehrin bugüne dek geçtiği kültürel evreleri görebileceğiniz Gaziantep Kent Müzesi’nde ve en eski alışveriş yerleri arasında başı çeken Bakırcılar Çarşısı’nda gezebilirsiniz.

Aynı zamanda Gaziantep ile Şanlıurfa arasındaki sınırı belirleyen tarihi Rumkale’de tekne turuna çıkmak, apayrı bir keyif kaynağı. Genellikle Bey Mahallesi civarında toplanan tarihi Antep evleri ise şehrin gerçek ruhunu yakalamak isteyen gezginleri cezbediyor. Gaziantep’te gezerken bu alanda Türkiye’de ilklerden olan Emine Göğüş Mutfak Müzesi’ni ziyaret edebilir, şehrin mutfak kültürüne dair enteresan detaylara şahitlik etme şansını bulabilirsiniz. Antep tarzı dantellerden satın almak ve yöresel hediyeliklere göz gezdirmek içinse Zincirli Bedesten başta olmak üzere tarihi çarşılara muhakkak uğramanızda fayda var. Anadolu’nun güneydoğusundaki konumunun etkisi ile Gaziantep’te yaz ayları aşırı derecede sıcak geçebiliyor. Kışın ise etkili olan soğuk hava ve kar yağışı tarihi bölgeleri gezmeyi güçleştirebilir. Buna karşılık Gaziantep ziyareti için ılık bahar aylarının hayli elverişli olduğunu anımsatalım.

Gaziantep’te yemek, başlı başına değerlendirilmesi gereken bir konu. Yüzlerce farklı yöresel lezzetten meydana gelen şehir mutfağı, UNESCO tarafından tescillenmiş durumda. Sabahları Gaziantep’in birbirinden meşhur pastanelerine ve fırınlarına gelerek nefis katmerle güne merhaba diyebilirsiniz. Öğle saatleri yaklaştığında ise küşlemecilerin yolunu tutabilirsiniz. Ayrıca Antep usulü lahmacun, yeni dünya kebabı ve şiveydiz çorbası muhakkak tadılacaklar listenizin üst sıralarında olmalı. Sıra tatlıya geldiğinde ise şöbiyet, baklava, bülbül yuvası veya fıstıklı sarma başta olmak üzere yine seçenekler uzayıp gidiyor. Gaziantep’e sürekli olarak düzenlenen otobüs seferleriyle Türkiye’nin hemen her şehrinden seyahat etme şansınız var. Özellikle Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş gibi çevredeki illerden otobüsle yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul ve İzmir gibi daha uzak şehirlerden seyahat ederken zaman kazanmak isteyenler ise uçağı tercih edebilirler.

Şehir Merkezinden Gaziantep Terminali’ne Ulaşım

85 bin metrekare alan üzerine kurulan Gaziantep Otobüs Terminali’ne şehrin merkezinden ulaşmak son derece kolay. Farklı bölgelerden geçen otobüs hatlarından yararlanarak terminale uygun fiyata gelebilirsiniz. Seyahat firmalarının ücretsiz yolcu servisleri, dolmuş ve taksi ise Gaziantep Otobüs Terminali’ne erişim için tercih edilebilecek diğer alternatifler arasında. 

Otobüs

Karataş 1 yönünden gelecek yolcular, B38 hat numaralı otobüslerle doğrudan Gaziantep Otobüs Terminali’ne ulaşabilirler. Mavikent yönünden ise B75, B59 ve B46 hat numaralı otobüslere binebilirsiniz. Ayrıca Düztepe yönünden 24 numaralı otobüsle otogara ulaşım sağlanabiliyor. Otobüslere binerken kullanılan seyahat kartlarını ise şehir merkezinde bulunan satış noktalarından alabilirsiniz. 

Yolcu Servisleri  

Gaziantep Otobüs Terminali’ne sefer düzenleyen firmaların servisleri, terminale ulaşımda tercih edilebilecek bir başka seçenek. Servislerin Gaziantep kent merkezinde bulunan hareket noktalarını ve kalkış saatlerini ilgili firmadan öğrenerek yolculuk planınıza yön verebilirsiniz. 

Taksi  

Gaziantep Otobüs Terminali, şehir merkezinde bulunan yerleşimlerin pek çoğuna uzak sayılabilecek bir noktada yer alıyor. Bu nedenle taksiler, terminale seyahatte biraz pahalı gelebilir. Buna karşılık otobüse yetişmek için acele etmeniz gerektiğinde taksi alternatifini değerlendirebilirsiniz. Üstelik şehrin neredeyse her bölgesinde dakikalar içinde taksi bulmak mümkün. 

Minibüs  

Otobüslerden daha pratik ve hızlı bir toplu taşıma aracı seçeneği için minibüsü tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinden yolcuları taşıyan minibüsler ile bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 20-30 dakika içinde Gaziantep Otobüs Terminali’ne erişebilirsiniz. 

Özel Servisler 

İş ve ticaret amacıyla da sıklıkla ziyaret edilen Gaziantep’te hizmet veren pek çok özel servis firması mevcut. Bu firmalardan ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiraladığınızda bulunduğunuz noktadan direkt olarak Gaziantep Otobüs Terminali’ne seyahat edebilirsiniz. Üstelik servisler, bagaj yükü fazla olan yolcular için de son derece konforlu.

Gaziantep Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep şehir merkezinin biraz dışında kalan terminalden kent merkezine ulaşmak için otobüs firmalarının ücretsiz servislerini kullanabilirsiniz. Belediye otobüsü, taksi, minibüs ve özel servisler ise Gaziantep Otobüs Terminali’nden tarihi şehrin merkezine seyahat sırasında tercih edilebilecek diğer alternatifler.  

Otobüs  

Gaziantep Otobüs Terminali’nden hareket eden B38 hat numaralı otobüslerle Karataş 1 yönüne doğru yolculuk mümkün. Mavikent yönüne gitmek istediğinizde B59, B75 ve B46 numaralı otobüslere binebilirsiniz. 24 numaralı otobüsler ise terminalden Düztepe yönüne doğru geliyor. 

Yolcu Servisleri  

Gaziantep’ten diğer noktalara sefer düzenleyen firmaların neredeyse hepsi yolculara ücretsiz servis hizmeti veriyor. Gaziantep Otobüs Terminali’nden kalkan servislere bindiğinizde ortalama 20-30 dakikada kentin farklı bölgelerine ulaşabilirsiniz. Hem pratik hem de hızlı bir alternatif sunan servislerin kalkış saatleri ise otobüslerin seferlerine göre düzenleniyor. 

Taksi 

Gaziantep Otobüs Terminali’nden taksi bulmak son derece kolay. Üstelik terminalden taksiye bindiğinizde Bey Mahallesi gibi şehrin turistik noktalarına yaklaşık 20 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Özellikle ağır bavullarla birlikte seyahat eden yolculara rahatlık sağlayan taksilerle Gaziantep içinde her yere aktarmaya gerek duymadan erişebilirsiniz. 

Minibüs 

Otobüslere kıyasla biraz daha hızlı ve pratik bir alternatif isteyen yolcular, minibüslerle otogardan Gaziantep şehir merkezine gelebilirler. Gün içinde durmaksızın seferlerine devam eden minibüslerin güzergahı üzerinde bulunan popüler duraklara ortalama 15-20 dakikada yolculuk mümkün. 

Özel Servisler  

Gaziantep’e iş veya organizasyon için gelen ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilen özel servislerle terminalden otelinize hızlıca yolculuk yapabilirsiniz. Özel servis araçlarının ücretleri servisi kullanan yolcu sayısı ve yolculuk tarihi gibi etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Gaziantep’te hizmet veren otellerden birinde kalmayı planlıyorsanız, konaklayacağınız tesisten de servis kiralama desteği alabilirsiniz. Servisle Gaziantep Otobüs Terminali’nden merkeze ulaşımın süresi ise varış noktasına göre 15-30 dakika arasında değişiyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gaziantep Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Gaziantep
250 TL5116 sa 22 dk
roomİzmir - Gaziantep
320 TL2416 sa 15 dk
roomAnkara - Gaziantep
180 TL449 sa 32 dk
roomAdana - Gaziantep
70 TL812 sa 59 dk
roomBursa - Gaziantep
300 TL416 sa 15 dk
roomAntalya - Gaziantep
190 TL2613 sa 24 dk
Seyahat Yazılarında Gaziantep
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gaziantep otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gaziantep otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gaziantep otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gaziantep yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gaziantep 16 saat 30 dakika , İzmir - Gaziantep 16 saat 30 dakika , Ankara - Gaziantep 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gaziantep seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Ben Turizm, Seç Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gaziantep seferleri düzenliyor.
Gaziantep Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  32 /Hava Durumu
 • Pazar
  33 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  31 /Hava Durumu
 • Salı
  28 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  29 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  16 saat schedule
 • İzmir
  16 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less