Bingöl Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Bingöl Otogarı
place
İnönü Mah. 12000 Bingöl Merkez/Bingöl
local_phone
+904262142444

Bingöl

Bingöl Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin önde gelen ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan şehri Bingöl’de yer alıyor. Erzurum, Diyarbakır, Erzincan ve Elazığ’a hayli yakın olan Bingöl ile tüm bu şehirler arasında otobüslerle yolculuk yapılabiliyor. Üstelik daha uzak olsa da Marmara, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu şehirlerine de direkt olarak Bingöl Otobüs Terminali’nden seyahat edebileceğinizi unutmayın. Bingöl’e geldiğinizde ise Kral Kızı Kalesi ve Yüzen Ada gibi turistik yerleri görebilirsiniz.

Şehrin doğal ve tarihi güzelliklerine doğru açılan bir kapı olan Bingöl Şehirlerarası Otobüs Terminali, önceleri oldukça küçük terminaliyle dikkati çekiyordu. Daha sonra hizmete açılan yeni terminal ise özellikle bölgenin önemli sayılabilecek transit merkezlerinden biri olarak inşa edildi. Yeni Bingöl Otobüs Terminali’nde kısa veya uzun süreli duraklamalarda yararlanabileceğiniz kafeler ile büfeler yolcuların hizmetinde. Ayrıca terminale özel aracınızla gelirseniz, otoparkı kullanabileceğinizi unutmayın. Üstelik Bingöl ziyaretçileri, yolculuklarından hemen önce veya sonra Bingöl Otobüs Terminali’nde yer alan mağazaları dolaşarak istedikleri yastık veya oyuncak gibi hediye seçeneklerinden satın alabilirler.

Şehir Merkezinden Bingöl Otogarı'na Ulaşım

Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat’a bakan yakasında yer alıyor. Ciddi bir geçiş noktası olmasından dolayı buranın ulaşımı tarih boyunca önemli bir konu olmuştur. Erzincan, Diyarbakır, Elazığ gibi önemli şehirlerle komşu durumunda olan Bingöl’e ulaşmak adına şehir terminalini kullanabilirsiniz. Bingöl şehir merkezinden Bingöl Terminali’ne ulaşım son derece kolay ve farklı ulaşım alternatifleri de mevcut.

Belediye OtobüsleriBingöl Otobüs Terminali, merkezdeki İnönü Caddesi üzerinde yer alıyor. Bingöl şehir merkezi ve Bingöl Yeni Otobüs Terminali arasında 16 kilometrelik bir mesafe söz konusu. Merkezden kalkan belediye otobüsleriyle ortalama 20-25 dakika içinde terminale ulaşabilirsiniz. Üniversite ile beraber şehir içi ulaşımda bazı sorunlar oluşmaya başladı ve mevcut otobüs seferleri yetersiz kaldı. Bu sebeple belediye yeni toplu taşıma araçlarını yakın zaman önce hizmete açtı.

Yolcu ServisleriBingöl Terminali’ne hangi firmadan bilet aldıysanız oranın satış ofisinin önünde beklemelisiniz. Herhangi bir sorun yaşamamak adına en az bir saat öncesinden ofiste hazır şekilde bulunmanız önem taşıyor. Kimi durumlarda özel bilet kontrolleri yapılabilir.

DolmuşlarYarım saatte bir hareket eden dolmuşlar çevre ilçelere ve hatta illere dahi ulaşıyor. Bu nedenle Bingöl’deki dolmuşların kısa değil uzun mesafeli dolmuş hatlarından oluştuğunu ifade etmek mümkün.

TaksiBingöl’de hangi saat olduğu fark etmeksizin, boş bir taksiyle karşılaşmanız ve bu sayede terminale ulaşmanız mümkün. Özellikle Genç Caddesi veya Hastane Caddesi’ndeyseniz uygun bir taksi bulmak çok daha kolaylaşacaktır.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less