Tervel Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tervel Hakkında

Tervel, Bulgaristan'ın Dobriç iline bağlı bir ilçe ve tarihi çok eski zamanlara dayanan bölgedeki ikinci iskan 16. yüzyılda Hacıoğlu adında bir Türk tacir tarafından yapılmış. 1919 yılında, I. Dünya Savaşı'nın ardından Romanya topraklarına katılan Tervel, 1940'da yeniden Bulgaristan'ın himayesine girmiş. Tervel' seyahat edecekler 1-2 günlük plan ile gezilerini tamamlayabilirler.

Oldukça küçük bir ilçe olmasından dolayı gezilecek pek fazla yer olmasa da Dobriç'e yakınlığından ötürü, ziyaret edilebilecek belli başlı noktalar bulunuyor. Bunların başında da St. George City Park geliyor.  Gül bahçeleri, dev göleti ve iki yana dizilmiş ağaçlı yürüyüş yollarıyla tüm stresinden arınacağınız St. George City Park'tan çıktığınızda ise karşınıza, Birinci Bulgar Devleti'nin kurucusu Asparuh Han'ın heykeli çıkacak. Merdivenli yolu takip ederek bu heybetli heykele ulaşabilirsiniz. Ayrıca bölgede, 9. yüzyıldan beri kullanılan Kiril alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodius heykellerini görebilirsiniz.

Tervel turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olmadığı için konaklama seçenekleri de bir hayli az. Her bütçeye hitap eden Tervel’de çok uygun fiyatlara konaklamanız mümkün. Daha iyi bir hizmet almak isterseniz de Dobriç'teki konaklama yerlerini araştırabilirsiniz. Gece hayatı da yine Tervel'de yok denecek kadar azken, Dobriç'e gittiğinizde biraz daha hareketlendiğini göreceksiniz.

Tervel'e gitmek isteyenler, kara ve hava yolunu kullanabilirler. Ancak ne Tervel'de ne de Dobriç'te havalimanı bulunuyor. Bu nedenle ziyaretçilerin öncelikle Varna Havalimanı'na inmeleri, buradan da otobüs ya da havalimanı servisleriyle Tervel'e gitmeleri gerekiyor. Varna Havalimanı'na Türkiye'nin belirli şehirlerinden direkt ve aktarmalı uçak seferleri düzenleniyor. Otobüsle seyahat etmek isteyenler ise İstanbul veya Trakya Bölgesi'nden hareket eden otobüsleri kullanabilirler. Tıpkı uçakla olduğu gibi otobüsle de ilk önce Varna'ya gelmeleri buradan da Tervel'e geçmeliler. Dilerseniz şahsi aracınızla da seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tervel Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tervel otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tervel otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tervel otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Tervel yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Tervel 9 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Tervel seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Tervel seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    9 saat schedule
map placeholder
expand_less