Sakarya Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Sakarya Otogarı
place
Hanlıköy Mah. Hürriyet Cad. No:2 Arifiye/Sakarya
local_phone
+902642812218

Sakarya (Adapazarı)

Sakarya Otogarı, Sakarya sınırları içerisinde yer alan merkezi otobüs terminali olarak biliniyor. 2011 yılında inşa edilen tesis Arifiye ilçesi sınırlarında yer alıyor. Modern ve kaliteli bir tesis olmasıyla yolcuların hemen her ihtiyacına cevap veriyor.

Büyük bir şehir olan Sakarya’ya gelen ve Sakarya’dan kalkan otobüslerin merkez noktası burası. Bu nedenle de tesisi kullanan yolcu sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Ulusal ve yerel otobüs firmalarının tercih ettiği Sakarya Büyükşehir Terminali şehirlerarası otobüs taşımacılığının yanı sıra ilçe minibüslerinin de kalkış noktası oluyor. 

Katlı bir yapıya sahip olan otogarda hem özel araçlar hem de otobüsler için ayrılmış kısımlar bulunuyor. Tesis içerisinde yolcuların bekleme salonları, restoran, kafe, hediyelik eşya dükkanları ve büfeler mevcut. Buna ek olarak ihtiyaçların karşılanabilmesi adına WC ve mescit gibi yapılar da bulunuyor. Üstelik özel bir ihtiyaç olarak kuaför gibi hizmetler de Sakarya Otogarı’nda yolcuları bekleyen bir hizmet oluyor.

Sakarya’da oldukça merkezi bir noktada bulunan Sakarya Büyükşehir Terminali yolcuların kolaylıkla ulaşabilecekleri tesislerden bir tanesi. Bu nedenle de yolcuların gerek özel araçlar gerekse de toplu taşımayla otogara ulaşması oldukça basit.

Şehir Merkezinden Sakarya Otogarı'na Ulaşım

2011 yılında yenilenerek hizmete giren Sakarya Otogarı, şehir merkezine uzak bir konumda çevre yolu üzerinde bulunuyor. Gelişmiş şehir içi ulaşım ağına sahip Sakarya’da hem üniversite ve havalimanından hem de şehrin her cadde ve mahallesinden kolayca otogara ulaşmak mümkün. Belirli saatlere kadar hizmet veren belediye otobüsleri, minibüsler ve ücretsiz yolcu servislerinin yanı sıra ve taksilerle de 24 saat boyunca otogara gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otogara ulaşım için en pratik araçlardan biri olan ücretsiz yolcu servislerini yolcular sıklıkla tercih ediyor. Şehir merkezinde bilet satış ofisleri önünden, her yarım saatte bir son otobüs seferine kadar hareket eden bu servislerle kısa sürede otogara ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Otogara gitmek için en çok kullanılan ulaşım araçlarından olan belediye otobüsler hem pek çok cadde ve mahalleye uğradığı hem de kolay bulunabildiği için tercih ediliyor. Kart 54 kullanarak binebileceğiniz otobüslerin hat numaraları ise:

Hat 1: Sakarya Park-Küpçüler-Kuzey Terminal 

Hat 3: Demokrasi Meydanı-Yeşiltepe-Yeni Terminal

Hat 7: Demokrasi Meydanı-Yıldıztepe-Yeni Terminal

Hat 28: Kuzey Terminali-Yeni Terminal

Hat 29: Kampüs-Yeni Terminal

Hat 54K: Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı-Yeni Terminal

Minibüsler

Resmi daireler, üniversite çevresi, büyük alışveriş merkezlerinin önünde ve havalimanında da duraklarını bulabileceğiniz minibüsleri de otogara ulaşım için tercih edebilirsiniz. Şehir içi minibüslerinin Korucuk Mahallesi, Yenigün Mahallesi, Yağcılar Mahallesi ve Maltepe Mahallesi gibi on binlerce nüfuslu pek çok mahallede ve ana caddelerde durakları var. İlçeler arası hizmet veren minibüsler ise Bilecik’in 16 ilçesi ve köylerinden her saat yolcuların otogara ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Sakarya, yoğun nüfuslu şehirlerden olduğu için taksiler de sıklıkça kullanılıyor ve pek çok ana caddede 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Çark Caddesi üzerinde bulunan Çark Taksi’ye (0264) 272 05 58 numaralı telefondan, Adnan Menderes Caddesi üzerinde yer alan Ramada Taksi’ye (0532) 724 19 49 numarasından ve Kudüs Caddesi üzerinde hizmet veren tren garı yanındaki (0264) 279 22 17 numaralı İstasyon Taksi, bulunduğunuz yere taksi çağırabileceğiniz ve rahat bir yolculukla otogara ulaşabileceğiniz taksi duraklarından bazıları.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Seyahat Edilen Şehirler

expand_less