Sapanca Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Sapanca Otogarı
place
Rüstempaşa Mah. Eski Pazar Sk. No:9 54600 Sapanca/Sakarya

Sapanca

Adapazarı’nın son yıllarda turistlerin vazgeçilmez adresi olan Sapanca ilçesine, şehirler arası yolcu otobüsleriyle ulaşmak mümkün. Sapanca’nın Rüstempaşa Mahallesi’nde yer alan Sapanca Otobüs Terminali, küçük büyüklükte bir otogar. Bölgede turizmin gelişmesi ile Sapanca Otobüs Terminali’nin de ağırladığı yolcu sayısı son dönemlerde yükselen bir grafik gösteriyor. Sapanca merkeze 1 kilometre uzaklıkta yer alan terminal ile şehir, Türkiye’nin birçok yerinden misafirlerini ağırlıyor. Terminalde daha çok yerel firmalar olmak üzere ulusal çapta hizmet veren otobüs firmalarının yazıhaneleri yer alıyor. Sapanca Otobüs Terminali özellikle İstanbul, Bursa, Yalova, İzmir, Antalya, Eskişehir gibi illerden gelen otobüslerin durağı konumunda yer alıyor.

Terminale, Sapanca merkezden yürüyerek ortalama 10 dakikada ulaşılabilmek mümkün. Ayrıca şehir merkezinden, çevre ilçe ve köylerden ya da Sakarya merkezden otobüsler, minibüslerle ve 7/24 hizmet veren taksilerle otogara varabilirsiniz. Açık ve kapalı alana sahip Sapanca Otobüs Terminali’nde otobüs peronları, bekleme alanları, lavabolar ve yemek ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir büfe bulunuyor.

Şehir Merkezinden Sapanca Otogarı'na Ulaşım

Sakarya merkezine 24 kilometre uzaklıkta, Sapanca Gölü’yle ünlü turistik bir ilçe olan Sapanca’nın otogarı, ilçe merkezine sadece 10 dakika yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Yürüyerek de kolayca ulaşabileceğiniz otobüs terminaline hem ilçe merkezinden hem de Sakarya merkez, çevre ilçeler ve köylerden özel halk otobüsleri, minibüsler ve 24 saat boyunca taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Sapanca özel halk otobüsleri geniş bir güzergâh üzerinde hizmet veriyor, bu nedenle otobüslerle ilçenin turistik noktaları, her cadde ve mahallesinden otogara ulaşmanız mümkün. Sahil Caddesi, Demokrasi Caddesi, İpek Yolu Caddesi ve İzmit Caddesi Meslek Yüksekokulu gibi pek çok yoğun caddede ve her mahallelerde özel halk otobüsü durağı bulabilirsiniz.

Minibüsler

Sahil yolu, kamp alanları ve seyir teras alanları gibi turistik noktalar önünde durakları bulunan minibüslerle de kısa bir yolculukla Sapanca Otogarı’na ulaşmanız mümkün. Her saat hareket eden ilçeler arası minibüslerle ise başta Sakarya olmak üzere şehrin 16 ilçesi ve köyünden de otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Sapanca sahilinde, oteller önünde ve merkezi caddelerde 24 saat açık olan pek çok taksi durağı bulunuyor. Kurtköy Caddesi üzerinde durağı bulunan 0532 610 85 19 numaralı Sapanca Gold Taksi, Paşa Sokak üzerinde olan 0532 218 17 53 numaralı Pazar Taksi ve Yeşil Meydan Caddesi üzerinde hizmet veren 0264 592 15 94 telefon numaralı Kırkpınar Taksi ile istediğiniz saatte ekonomik fiyatlarla otogara gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less