Nevşehir Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Nevşehir Otogarı
place
Mehmet Akif Ersoy Mah. Necip Fazıl Bulv. No:1, 50040 Merkez/Nevşehir
local_phone
+903842134025

Nevşehir

Nevşehir Terminali Hakkında

Nevşehir ve Antalya karayolunda Necip Fazıl Bulvarı üzerinde hizmet veren Nevşehir Terminali, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerin ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistlerden dolayı oldukça hareketli. İçerisinde Nevşehirliler Seyahat, Göreme Turizm ve Nevtur gibi pek çok yerel firmanın da bulunduğu terminalde onlarca ulusal otobüs firmasının da ofisi var. Geniş bir otobüs ve minibüs peronu bulunan Nevşehir Terminali’nde 20'den fazla peron kullanılıyor.

Nevşehir'in turistik beldeleri olan Ürgüp, Göreme, Avanos, Gülşehir ve Hacıbektaş gibi pek çok yere her saat minibüs bulabileceğiniz terminalde yaz aylarında minibüs seferleri ve saatleri de arttırılıyor. Direk otobüs seferleri ile başta Ankara ve Konya olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanına gidebileceğiniz Nevşehir Terminali’nin içerisinde de marketler, hediyelik eşya dükkanları, restoran, tuvaletler, mescitler, güvenlik alanları, kapalı ve açık geniş bekleme alanları bulabilirsiniz.

Merkezi bir konumda yer aldığı için ulaşımı da oldukça kolay olan terminalden 24 saat taksi ile turistik beldelere ve otellere de gidebilirsiniz. (0384) 213 40 25 numaradan terminal merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Şehir Merkezinden Nevşehir Otogarı'na Ulaşım

Hem Nevşehir’in doğal güzellikleriyle ünlü turistik ilçelerinden hem de şehir merkezinde pek çok noktadan otobüs terminaline kolayca gidilebiliyor.

Minibüsler

Sulusaray, Çavuşin, Avanos, Göreme, Ürgüp ve Ortahisar gibi turistik ilçelerden otobüs terminaline gitmek için minibüsler sıkça kullanılıyor. Yaz aylarında sefer sayıları da artan minibüslerle Göreme Milli Parkı çevresindeki her ilçeden 30 dakikada terminale ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Fevzi Çakmak Caddesi, Kayseri Caddesi ve Ürgüp Caddesi gibi pek çok merkezi noktada ve mahallede durakları bulunan özel halk otobüsleri ile de gece saat 22:30’a kadar terminale gitmeniz mümkün. Halk otobüslerinin Nevşehir merkezindeki Nevşehir Kalesi, Nevşehir Müzesi ve Forum Kapadokya gibi yoğun noktalar önünde de durakları var.

Yolcu Servisleri

Bilet aldığınız otobüs firmasının size sunacağı ücretsiz yolcu servisleri ile Nevşehir Terminali’ne gidebilirsiniz. Nevşehir merkezindeki Aksaray Caddesi, Osmanlı Caddesi ve 80. Yıl Bulvarı gibi pek çok yerde otobüs bileti satış ofisleri var ve ofis önlerinden her 30 dakikada bir yolcu servisi kalkıyor.

Taksi

Kayseri Caddesi’nde durağı bulunan ve (0532) 605 77 19 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Nevşehir Konak Taksi ve Ürgüp Caddesi üzerinde hizmet veren (0532) 408 53 24 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Nevtur Taksi ile de terminale gidebilirsiniz. Nevşehir merkezinde ve turistik ilçelerindeki otellerin önünde 7 gün 24 saat boyunca açık olan ve yolculara hizmet veren birçok taksi durağı bulunuyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less