Göreme Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Göreme Otogarı
place
50180 Göreme/Nevşehir
local_phone
+903842712435

Göreme

Göreme Terminali Hakkında

Nevşehir şehrine bağlı turistik bir merkez olan Göreme ilçesinin modern terminali, hemen her mevsim yerli ve yabancı turistlerle dolu, çok hareketli bir yer. Türkiye’nin dünyaca ünlü doğal güzellikleri olan peri bacaları, Güllüdere Vadisi, Kapadokya Yeraltı Şehirleri ve Göreme Açık Hava Müzesi gibi yerlerden dolayı bu bölge her zaman turistlerin çok ilgisini çekiyor. Göreme Terminali’nden Nevşehir’in pek çok turistik noktasına düzenli olarak otobüs seferleri bulabilirsiniz. Ayrıca terminalden Türkiye’nin hemen her şehrine de düzenli olarak otobüs seferleri düzenleniyor.

Çok ziyaret edilen Ürgüp, Nevşehir ve Avanos arasında bulunan Göreme Terminali hem bir varış noktası hem de bir mola noktası olarak hizmet veriyor. Özellikle yaz aylarında bölgenin doğal güzellikleriyle ünlü beldelerine ek seferler düzenlenen Göreme Terminali’nde onlarca otobüs firmasının da şubesi bulunuyor.

Modern ve gelişmiş olanaklara sahip bir terminal olan Göreme Terminali’nde yöreye özgü eşyalar satın alabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları, yerel lezzetler tadabileceğiniz restoranlar, kaliteli kafeler, mescitler, tuvaletler, emniyet kabinleri ve geniş dinlenme alanları bulabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Göreme Otogarı'na Ulaşım

Nevşehir’e yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan Göreme Otobüs Terminali, peribacaları ile ünlü Göreme’nin tam merkezinde konumlanıyor. Bu sayede hem yürüyerek hem de minibüs veya taksi gibi araçlardan yararlanarak terminale hızlıca ulaşabilirsiniz. Bölgede ayrıca servis araçları da özellikle turistik noktalar ile terminal arasında sıkça kullanılıyor. 

Minibüs  

Göreme içinden veya Ürgüp ve Avanos gibi yakın yerleşimlerden minibüse bindiğinizde yaklaşık 10-20 dakika içerisinde Göreme Otobüs Terminali’nde inebilirsiniz. Terminale minibüsle erişmenin en büyük artılarından biri maliyet avantajı. Özellikle taksi veya özel servislere göre minibüsler ciddi anlamda uygun fiyatlı sayılıyor. Üstelik bahar ve yaz aylarında bu araçların seferleri daha sık gerçekleşiyor. 

Taksi 

Mağara otelleriyle meşhur Göreme’de her zaman duraklardan taksi çağırarak terminale gelebilirsiniz. Son derece küçük bir yerleşim olması sayesinde Göreme içerisinde taksi ücretleri genellikle fazla yükselmiyor. Üstelik taksilerle bagajlarınızı Göreme Terminali’ne kadar rahatça getirebilirsiniz. Avanos, Uçhisar veya Ürgüp yönünden Göreme’de yer alan terminale geldiğinizde ise mesafenin artması nedeniyle taksi ücretinin kısmen yükseleceğini anımsatalım. 

Servis Aracı  

Her mevsim çok sayıda turisti ağırlayan Göreme'de özel servis araçlarının kullanımı son derece yaygın. Böylece firmaların ücretsiz servisleriyle olmasa da uygun bir ücret karşılığında Göreme’de terminale pratik şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Göreme Terminali’ne gelirken özel servisleri seçtiğinizde otelinizden direkt olarak alan araçla yaklaşık 5 dakikada yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less