Kumluca Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Kumluca Otogarı
place
Sarıkavak Mahallesi, 07350 Kumluca/Antalya
local_phone
+902428870011

Kumluca

Kumluca Terminali Hakkında

Yeni ve modern bir otobüs terminaline sahip olan Kumluca, Antalya ve Fethiye arasında bir kavşak noktası olduğu için özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle çok hareketli. Terminal içerisinde onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve yolculara restoran, market, kafe, mescit ve tuvalet gibi pek çok olanak sağlanıyor.

Her saat hem Türkiye’nin hemen her şehrine hem de Tekirova, Demre, Adrasan ve Kaş gibi pek çok turistik ilçeye otobüs ve minibüs seferlerini bulunduğu terminalde yaz aylarında sefer sayıları da arttırılıyor. Ayrı bir ilçeler arası minibüs peronu ve 24 saat açık bir taksi durağı bulunan Kumluca Terminali’nde yolcuların ilçe merkezine ve köylere ulaşımı için de minibüsler ve belediye otobüsleri hizmet veriyor.

 

Şehir Merkezinden Kumluca Otogarı'na Ulaşım

Antalya’nın Akdeniz sahil hattında konumlanan ilçelerinden Kumluca’da yolculara hizmet veren terminale ilçe merkezinden yürüyerek rahatlıkla gelebilirsiniz. Bölgede tatil için bulunuyorsanız doğrudan otelinizin önünden kalkan özel servislere binebilir veya taksileri tercih edebilirsiniz. Üstelik Kumluca Otobüs Terminali, merkezi konumu sayesinde yürüyerek buraya erişmek isteyenlere de kolaylık sağlıyor. 

Servis Aracı 

Kumluca’da terminale yolculuk sırasında otobüs firmalarına ait araçlar yerine genellikle özel servisler kullanılıyor. Ücretleri ile ilçeden hareket saatleri mevsime göre değişiklik gösterebilen servisleri dilerseniz sadece kendinize özel olarak da tutabilirsiniz. Böylece diğer yolculara bağlı kalmadan, istediğiniz an yola koyulabilirsiniz. Ancak bu durumda yolculuk maliyetinin büyük oranda yükseleceğini unutmayın. 

Minibüs

Tüm yıl boyunca yolcu taşımayı sürdüren Serik minibüslerine bindiğinizde son derece ekonomik şekilde Kumluca Otobüs Terminali’ne yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Minibüslerin kalkış noktasına kadar yürüme gerekliliği ise bu araçların kısmen zor sayılan özelliklerinden. Alternatif olarak minibüs durağına taksi veya servisler yardımıyla gelebilirsiniz. Böylece Kumluca sahilinde dizilen turistik tesislerden terminale daha rahat yolculuk yapabilirsiniz. 

Taksi

Kumluca’da taksiler özellikle terminale uzakta konaklayan ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Ücretleri arada yer alan mesafeye bağlı olarak değişim gösteren taksileri isterseniz paylaşımlı olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle terminale ulaşım masraflarınızı neredeyse yarı fiyatına kadar düşürme fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Otobüs 

Kumluca’da ilçe içinden terminale otobüs seferi mevcut değil. Ancak ilçenin civarında bulunan diğer yerleşimlerden her zaman bu taşıtlarla ulaşma fırsatı bulunuyor. Seferleri genellikle yoğun turizm sezonuna göre belirlenen araçlardan yıl boyunca kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less