Finike Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Finike Otogarı
place
Eski Mh. Finike Sanayi Sitesi 07740 Finike/Antalya
local_phone
+902428554615

Finike

Finike Terminali Hakkında

Finike Terminali, özellikle yaz aylarında Kaş, Demre, Kumluca, Adrasan ve Tekirova gibi Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil beldelerine düzenlenen otobüs seferleriyle çok hareketleniyor. Oldukça büyük ve modern bir otobüs terminali olan Finike Terminali, bir kalkış noktası olmasının yanı sıra Akdeniz ve Ege kıyı şeridi arasında bir kavşak görevi görüyor ve bir mola noktası olarak hizmet veriyor. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı yolcuyu ağırlayan Finike Terminali, bu yoğunluğu karşılayacak şekilde tasarlanmış ve pek çok olanağa sahip. Finike Terminali içerisinde organik tarım ürünleri alabileceğiniz dükkanlar, küçük restoranlar, kafeler ve alışveriş merkezi bulabilirsiniz.

Finike Terminali’nden hem Akdeniz hem de Ege’nin dünyaca ünlü tatil beldelerine her gün otobüs seferleri düzenleniyor, ayrıca terminalden Türkiye’nin hemen her şehrine de istediğiniz saatte otobüs bulabilirsiniz. İlçe merkezinde bulunan Finike Terminali’ne yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz, ayrıca terminale halk otobüsü seferleri de düzenleniyor. Finike Terminali çevresinde hem yöresel yemekleri tadabileceğiniz restoranlar hem de konaklayabileceğiniz pansiyon ve otelleri de kolayca bulabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Finike Otogarı'na Ulaşım

Finike Terminali ilçe merkezi içinde yer aldığı için ulaşım açısından pek bir zorluk yaratmıyor. Bunun yanında şehir merkezinden Finike Terminali’ne gelmek isteyenler, 112 km’lik bir yolculuk yapmak durumunda. Şehir merkezinden terminale ulaşım sağlayabileceğiniz ücretli ve ücretsiz çok sayıda alternatif mevcut.

Belediye Otobüsleri

Antalya-Finike son derece uzun bir hat olmasına rağmen halk tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Siz de Antalya merkez üzerinden kalkan Antalya-Finike özel halk otobüsüne binerek terminale gelebilirsiniz. Otobüs; Finike Terminal, Kumluca, Olympos, Çıralı ve Kepez gibi noktalardan geçiyor. Yolculuk süresi ilk duraktan son durağa, toplamda 2 saat civarında sürüyor.

Yolcu Servisleri

Finike şehir merkezinde yolu servislerin kalktığı yerler genelde birbirine yakın konumda bulunuyor. Dolayısıyla bilet aldığınız firmanın herhangi bir ofisinin önünde uygun saatte beklemeniz yolcu servisinden yararlanmanız için yeterli olacaktır.

Dolmuşlar

Finike-Turunçova-Kumluca dolmuş hattını kullanarak ilçeye gelebilir ve bu sayede terminale ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca Kale, Kaş, Elmalı gibi ilçelere de dolmuşla çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Ayrıca sizi ilçeden Antalya merkeze dek taşıyacak minibüsleri de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

İlçenin pek çok noktasında her an içi taksi bulmak mümkün. Özellikle yaz dönemlerinde taksiler her an için karşınıza çıkabilir. Bilhassa eğlence mekanlarına yakın alanlarda hazır vaziyette bekleyen taksiler görmeniz yüksek ihtimal.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less