Halle Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Halle Hakkında

Halle Hakkında

Halle, Almanya’nın tarih açısından en zengin ve eski şehirlerinden biri. Barok besteci George Frideric Handel gibi önemli isimlerin doğduğu Halle şehri, birbirinden etkileyici katedraller, anıtlar ve tarihi sokaklarla dolu. Halle'deki hemen her cadde, şehrin devasa meydanı Marktplatz'a çıkıyor ve burası Halle şehrini gezmeye başlamak için en güzel yer. Marktplatz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de önemli ticaret noktası. Meydanda pek çok mağaza ve pazar alanı bulunuyor. 1859 tarihinde meydana eklenen Handel’in 3,5 metrelik heykeli de Halle’nin en çok fotoğraflanan simgesi olarak Marktplatz’da yer alıyor. Gotik ve Rönesans tarzı yapılarla çevrili olan Marktplatz, Halle şehrinin bir özeti.

Halle şehrinin en yüksek kulesi olan 84 metrelik Kızıl Kule, şehrin pek çok yerinden kolayca görülebiliyor ve harika fotoğraflar sunuyor. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden birisi olan Kızıl Kule’nin çevresi de kafeler ve restoranlarla çevrili durumda. Taş devrinin başlangıcından başlayarak Demir Çağı'nda sona eren benzersiz sergileriyle sizi binlerce yıl öncesine götürecek Halle Prehistorya Müzesi, şehirde en çok ziyaret edilen yerler arasında. Ünlü besteci Handel’in yaşadığı ev de günümüzde besteciye adanmış bir müze olarak hizmet veriyor. Evde ayrıca konserler düzenlenen küçük bir Barok tiyatro da bulunuyor. Etkileyici bir Rönesans binasında yer alan ve Almanya’nın en zengin sanat koleksiyonlarından birisine sahip Moritzburg Sana Müzesi, birbirinden ilginç heykellerle dolu Halle Şehir Mezarlığı ve 13. yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar özenle korunmuş ihtişamlı Halle Katedrali de şehri gezerken mutlaka gezilmesi gereken etkileyici yerler.

Halle şehrini çocuklarınız ile birlikte geziyorsanız Halle Hayvanat Bahçesi’ne de uğrayabilirsiniz. 1901 yılında kurulan bu hayvanat bahçesinde timsahlar, iguanalar ve egzotik kuşlar kendi bölgelerinde serbestçe dolaşabiliyor. Güneybatı Afrika aslanlarına, jaguarlara ve Malezya kaplanlarına yakından bakmak için de Yırtıcılar Evi’ne unutulmaz bir ziyaret yapabilirsiniz.

 

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Halle otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Halle otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Halle otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less