Erzurum Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Erzurum Otogarı
place
Çiftlik Mah. Kars-Erzincan Yolu, 25050 Yakutiye/Erzurum
local_phone
+904422331200

Erzurum

Yolcularına 2013 yılından beri hizmet veren Erzurum Otobüs Terminali, özellikle kış turizmi ile öne çıkan şehre kara yoluyla seyahat edenlere rahatlık sağlıyor. 60 bin metrekarelik son derece geniş bir arazi üzerine yerleşen terminal ayrıca tüm Doğu Anadolu Bölgesi'nin başlıca transfer merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Kars, Artvin, Rize, Trabzon, Van ve Diyarbakır gibi şehirlere Erzurum Otobüs Terminali’nden direkt seyahat mümkün. 29 perondan meydana gelen terminal, özellikle hava sıcaklıklarının düştüğü kış sezonunda kayakçıları ağırlıyor. 

Erzurum Otobüs Terminali’ne hem şehir merkezinden kalkan minibüs ve otobüslerle yolculuk yapabilir hem de biletinizi aldığınız şirketin servislerinden yararlanabilirsiniz. Kent merkezinin biraz dışında kalan terminale ayrıca taksiyle de hızlıca ulaşım mümkün. 

Erzurum Otobüs Terminali içinde bulunan bilet satış ofisleri, bekleme alanları, restoranlar, kafeler ve hediyelik eşya mağazaları yolcuların ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamalarını sağlıyor. Üstelik terminalde yer alan mekanlarda Doğu Anadolu’ya özgü bazı lezzetleri de deneme şansı bulabilirsiniz. Erzurum Otobüs Terminali’nde bulunan emanet odası ise bavulunu bir süre terminalde bırakmak isteyenlere kolaylık sunuyor.

Şehir Merkezinden Erzurum Otogarı'na Ulaşım

Erzurum Otobüs Terminali, şehir merkezinin 5 kilometre kadar dışında konumlanıyor. Merkezden otogara ücret ödemeden ulaşmak için şehre sefer düzenleyen otobüs firmalarının servislerini kullanabilirsiniz. Minibüsler kısmen ucuz sayılabilecek alternatiflerden. Taksi ise özellikle kayak merkezlerinden gelecekler için aradaki mesafenin çok kısa olmaması nedeniyle maliyeti daha yüksek bir seçenek. Ancak yine de dilerseniz taksiyi farklı yolcularla paylaşarak bulunduğunuz noktadan Erzurum Otobüs Terminali’ne uygun fiyata ulaşabilirsiniz. 

Taksi  

Erzurum şehir merkezinde taksi için pek çok seçenek mevcut. Hem şehrin farklı noktalarından hem de kayak merkezlerinden taksiye binerek şehrin otogarına yolculuk yapılabiliyor. Bununla birlikte şehirde taksi ücretleri özellikle uzun mesafeler söz konusu olduğunda biraz yüksek gelebilir. 

Alternatif bir yöntem olarak isterseniz taksinizi otobüs terminaline gelen diğer yolcularla paylaşabilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz ücreti büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Ayrıca taksi sürücüsüyle öncesinde görüşerek sabit bir fiyat karşılığında bu araçları kullanmak da bir başka seçenek. 

Yolcu Servisleri  

Erzurum Otobüs Terminali’ne sefer düzenleyen şirketler tarafından yolculara sunulan servis araçları ise terminale ulaşımda değerlendirebileceğiniz alternatifler arasında. Servislerin hareket saatleri ve kalkış noktaları firmaya göre değişebiliyor. Biletinizi satın aldıktan sonra ilgili otobüs şirketiyle görüşerek araçların geçiş güzergahını öğrenebilirsiniz. 

Minibüs 

Servislerin hareket noktasına kadar gelmek istemeyen yolcular ise minibüsler yardımıyla Erzurum Otobüs Terminali’ne erişim sağlayabilirler. Şehir içinde pek çok nokta üzerinden geçen minibüslere bindiğinizde terminalin girişine kadar doğrudan ulaşabilirsiniz. 

Özel Servisler  

Erzurum kent merkezinden ve şehirde bulunan kayak merkezlerinden direkt olarak terminale gelmek için özel servis kiralayabilirsiniz. Özellikle hız konusunda öne çıkan bu araçların ücretleri kiralama dönemi ve yolcu sayısı gibi faktörlere göre değişebiliyor. Erzurum şehir merkezinde bir otelde kalıyorsanız, bulunduğunuz tesisten de özel servis konusunda yardım alabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less