Elmalı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Elmalı Hakkında

Aynı adla anılan dağın eteğinde kurulan Elmalı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan turistik şehirlerden Antalya’ya bağlı bir ilçe. Şehir merkezinin yaklaşık 115 kilometre batısında bulunan Elmalı’ya merkezden minibüslerle seyahat edilebiliyor. Coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi’nin sınırlarında yer almasına karşın etrafını saran yüksek dağlar nedeniyle ilçede daha çok karasal iklim özellikleri görülüyor. Yaz aylarında iyice yükselen sıcaklıklar kış geldiğinde yerini serin hava ve yağışa bırakıyor.  

Tarihte uzun süre Likya uygarlığının yerleşim alanı olan Elmalı’ya daha sonra Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar hakim oldular. Önceleri ‘’Amelas’’, ‘’Kabalı’’ ve ‘’Elmalu’’ gibi farklı isimlerle adlandırılan ilçede şimdilerde 40 bine yakın nüfus yaşıyor. Elmalı’nın ekonomisi ise genellikle sebze ve meyve tarımı üzerine yoğunluk kazanıyor. İsmini de almasını sağlayan geniş elma bahçeleri, uzun zamandır ilçenin önemli geçim kaynaklarından birini meydana getiriyor. Ayrıca son yıllarda bölgede sayıları giderek artan meyve suyu ve şarap üretim tesisleri de Elmalı ekonomisini canlandırmaya devam ediyor. Turizm konusunda Kemer, Alanya ve Manavgat gibi Antalya’ya bağlı diğer ilçelerin kısmen gerisinde kalan Elmalı, genellikle civar kasabalardan gelen turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Özellikle Fethiye, Finike ve Kaş gibi yerlerden ziyaretçileri ağırlayan ilçede ekonomik yaşam bu sayede giderek turizme kayıyor. Elmalı’da ayrıca yüzyıllardır devam eden geleneksel el sanatları hayli gelişmiş durumda. Özellikle yerli halk tarafından keçi kılından yapılan eşyalar hem yabancı hem de yerli turistlerin ilgisini çekiyor. Üstelik Kesik Minare ve Ömer Paşa Camii gibi tarihi önemi barındıran eski eserleri de Elmalı geziniz sırasında görme fırsatı bulabilirsiniz. İlçeye ziyaretiniz geleneksel şenlik ve festivallerin düzenlendiği döneme denk geliyorsa, her yıl gerçekleşen Gömbe Festivali ve Elmalı Yeşilyayla Güreşleri gibi son derece keyifli geçen etkinliklere katılma şansını kaçırmayın.

Elmalı Otogarı Hakkında

Elmalı ilçesinin işlek caddelerine, resmi dairelerine ve alışveriş merkezlerine sadece 5-10 dakikalık kısa yürüyüş mesafesindeki Elmalı Otogarı’na isterseniz belirli saatlerde toplu taşıma hizmetlerinden veya 24 saat taksilerden faydalanarak da gitme şansınız var.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleriyle ilçe merkezinin dışında kalan Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu Elmalı, Belediye Parkı ve Elmalı Devlet Hastanesi gibi noktalarının yanı sıra Top Dağı Seyir Alanı, Finike Caddesi, Top Dağı Dinlenme Tesisleri, İshak Dede Türbesi ve Pınarbaşı Caddesi gibi önemli yerlerden ve caddelerden de her 15 dakikada bir kolaylıkla otogara gidebilirsiniz.

Birlik Minibüsleri

Antalya merkezin yanı sıra Elmalı'nın komşu ilçeleri ve bütün köylerinden de her saat başı hareket eden birlik minibüsleri ile otogara ulaşmak mümkün. Birlik minibüsleri, ilçenin büyük caddelerinden de yolcuların otogara ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Oldukça küçük bir ilçe olan Elmalı’nın merkezinde 24 saat hizmet veren az sayıda taksi durağı var. Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan Elmalı Taksi’ye 0538 573 03 43, Otogar Taksi’ye ise 0532 572 41 86 numaralı telefonla ulaşarak bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilir ve hem 5 dakikalık bir yolculukla hem de uygun fiyatlarla Elmalı Otogarı’nda olabilirsiniz.

Elmalı Otogarı Hakkında

Antalya merkezine 115 kilometre uzaklıktaki 38.000 nüfuslu küçük Elmalı ilçesinin otobüs terminali, ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde Terminal Caddesi üzerinde yer alıyor. Otogardan Antalya Elmalı Müzesi, Elmalı Adliyesi, Elmalı Hükümet Konağı, Şehitler Parkı ve Yunus Emre Camii gibi merkezi noktalara kısa bir yürüyüşle gidebilirsiniz. Daha uzak mesafeler için ise halk otobüsleri, taksiler; ilçeler arası ulaşım için ise birlik minibüsleri yolculara hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Terminal Caddesi, yanındaki Kültür Sokak ve arkasındaki Mehmet Akif Ersoy caddesinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle başta ilçenin çıkışında bulunan Elmalı Devlet Hastanesi ve Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu olmak üzere Üniversite Caddesi, Ünal Özgödek Caddesi ve Yunus Emre Caddesi gibi büyük caddelerin yanı sıra Yeni Mahalle, Karyağdı Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Yuva Mahallesi Akçay Mahallesi ve Tekke Mahallesi gibi binden fazla nüfuslu pek çok mahalleye otogardan 10 dakikalık bir yolculukla gidebilirsiniz

Birlik Minibüsleri

Otogar içinden her yarım saatte bir hareket eden çeşitli kooperatiflerin işlettiği birlik minibüsleri ile başta Antalya olmak üzere İslamlar, Gömbe, Armutlu, Cemre, Yılmazlı, Çamlıbel ve Korkuteli gibi ilçelerin yanında Kemer ve Göynük gibi turistik ilçelere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Yolcular, Elmalı Otogarı’ndan ilçe merkezine ve çevre ilçelere gitmek için taksilerden de faydalanabilirler. Otogar içinde durağı olan Otogar Taksi durağına 24 saat boyunca 0532 572 41 86 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Elmalı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Elmalı otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Elmalı otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Elmalı otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Elmalı seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol, Güney Akdeniz, Göltur Gölhisar Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Elmalı seferleri düzenliyor.
expand_less