Bitlis Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Bitlis Otogarı
place
D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan/Bitlis
local_phone
+904348277221

Bitlis

Bitlis Otobüs Terminali, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırlarına dahil olan Bitlis’in ulaşımında hayli önemli rol oynuyor. Her gün pek çok otobüse ve yolcuya ev sahipliği yapan terminalden Batman, Siirt, Adıyaman, Muş, Van, Erzincan ve Ağrı ile diğer Anadolu şehirlerine rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Nemrut Krater Gölü, Bitlis Kalesi ve Ahlat Müzesi gibi turistik noktalara açılan kapı olarak anılan terminal, Bitlis şehir merkezine pek yakın sayılmaz. Bu nedenle şehir merkezinden Bitlis Otobüs Terminali’ne yapacağınız taksi yolculuğu otobüslerle kıyaslandığında daha maliyetli gelebilir. Terminal ile Bitlis şehir merkezinin arasında seyahat edecekler toplu taşıma alternatifi olarak minibüslerden veya şehir içi servislerden faydalanabilirler.  

Bitlis ile Türkiye’nin diğer illeri arasında önemli bir ulaşım merkezi olan Bitlis Otobüs Terminali’nde yeme içme ve alışveriş olanakları hayli sınırlı. Özellikle büyük şehirlerdeki benzerleri kadar geniş imkanlar sağlamayan terminalde hızlıca bisküvi ve kraker ile sıcak veya soğuk içecekler satın alabileceğiniz büfeleri görebilirsiniz. Ayrıca Bitlis Otobüs Terminali ve çevresinde araç sahiplerinin işini kolaylaştıran otopark alanları da yolcuları bekliyor. Yeni Diyarbakır Seyahat, Metro Turizm, Tokat Yıldızı, Öz Doğu Kars, Tokat Yıldızı ve Star Diyarbakır ise terminale sefer düzenleyen firmalardan.

Şehir Merkezinden Bitlis Otogarı'na Ulaşım

Bitlis merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan terminale size en uygun ulaşım aracını seçerek kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminale ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan halk otobüsleri, sabah 07:00’dan gece 22:00’a kadar hizmet veriyor. Şehirdeki merkezi otobüs duraklarında her saat başı terminale otobüs bulabilirsiniz.

Minibüsler

Hem Bitlis merkezinden hem de şehrin ilçe ve köylerinden minibüs hizmetini kullanarak terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezinden terminale ulaşmak için en çok tercih edilen yollardan biri de ücretsiz yolcu servisleri. Seyahat edeceğiniz firmanın merkez ofisinden kalkan yolcu servislerini kullanarak terminale kısa ve rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bitlis merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilirsiniz. Şehir merkezine oldukça yakın olan terminale taksi kullanarak 5 dakika içinde ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less